2020-09-17

„Przyjaciółki” - odcinek 185: Wewnętrzna walka

0

Nadchodzi dzień ślubu Ingi i Maksa. Do samego końca wszyscy są przekonani, że uroczystość się nie odbędzie. Najpierw znika pan młody, który - jak się okazuje - został porwany na wieczór kawalerski, a następnie „w powietrzu rozpływa się” panna młoda. Tyle że tym razem sprawa staje się dużo poważniejsza...

Oglądaj Przyjaciółki online na IPLA.TV.

Zuza przyjeżdża do Gdańska, aby zrobić niespodziankę swoim synom. Na miejscu okazuje się, że do Jaśka wprowadziła się Sabina, a dzieci nocują u kolegi. Trenerka fitness jest wyraźnie poirytowana jej wizytą. Markiewicz natomiast staje się coraz bardziej zazdrosna o młodą partnerkę męża. Ma również wrażenie, że obydwoje próbują odseparować ją od Grzesia i Krzysia. W głębi serca obawia się, że chłopcy mogą wkrótce ją zapomnieć... - Czy wy to specjalnie robicie? Utrudniacie mi kontakty z dziećmi! Może ich jeszcze ustawiasz przeciwko mnie?! - daje się ponieść nerwom Zuza.

Ze względu na nagłą przeprowadzkę, Anka i Paweł próbują zmienić swoje dotychczasowe przyzwyczajenia i rozkoszować się życiem na wsi. Staś nie podziela ich entuzjazmu i tęskni za domem w stolicy. Jego narzekania to nie jedyny problem Strzeleckich. Julka pokłóciła się z mężem i postanowiła ukryć się u rodziców. Ma dosyć kłamstw Antka, który zataił przed nią prawdę o nowej książce. Po intensywnej rozmowie z mamą i odrobieniu za brata pracy domowej, wpada na genialny pomysł. Pomoże mężowi napisać powieść. Co na to Antek?

Patrycja spędza ostatnie dni z córeczką.  Sama myśl o rozstaniu rozdziera jej serce. W dodatku nowy sąsiad ciągle daje się jej we znaki. Ich relacje od samego początku nie układają się dobrze. Artur chce się wkupić w łaski pięknej sąsiadki, ale ta nie ma do tego głowy. Wszelkie jego starania idą na marne... W dodatku ciągle zabiega o jej względy księgowy Mariusz. Na przekór wszystkim i wszystkiemu Patrycja zaprasza go na wesele Ingi. Czy coś między nimi zaiskrzy?

Po długich przemyśleniach, a następnie rozmowie z Maksem, Inga postanawia zawrzeć związek małżeński. Tuż przed samym wyjściem na salę, widzi ukochanego bawiącego się z dziećmi. Nagle coś w niej pęka. Postanawia nie przekreślać jego marzeń o założeniu dużej rodziny i... ucieka z miejsca uroczystości. Dorotka rozpoczyna ciche poszukiwania. Gdy Patrycji udaje się odnaleźć pannę młodą, ta prosi o rozmowę z Maksem. - Wiem, że byłbyś cudownym tatą, a ja nie mam prawa ci tego odbierać. Nie chcę cię unieszczęśliwiać. Za bardzo cię kocham - drżącym głosem oznajmia narzeczonemu powód swojej długiej nieobecności i wybiega z pokoju. 

Czy Zuza i Jasiek dojdą do porozumienia, a Patrycja da szansę Mariuszowi? Jak Inga poradzi sobie z bolesnym rozstaniem? Czy Anka i Paweł zostaną na wsi już na stałe?

Przyjaciółki w czwartek o godz. 21:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Agnieszka Sienkiewicz: Dorotka nie schodzi z dobrego poziomu!
Małgorzata Socha: Inga i Andrzej to zabawna konfiguracja
Magdalena Stużyńska-Brauer o uzależnieniu Anki
Anita Sokołowska: Zuza? Co bym zmieniła w jej życiu...

Komentarze