2020-09-08

„Ninja Warrior Polska”: Sprinter toru kontra trzech braci

0

Mamy za sobą drugi odcinek show i kolejni uczestnicy pokazali dużą klasę! Kto wpadł do basenu, a kto będzie mógł zmierzyć się z legendarną Górą Midoriyama? Stawka jest wysoka, bo tytuł prawdziwego Ninja Warrior wciąż czeka, a wraz z nim nagroda główna, czyli 150 tysięcy złotych. Czy do finału zakwalifikuje się w końcu jakaś kobieta?

Oglądaj Ninja Warrior Polska online na IPLA.TV.

W porównaniu z pierwszym odcinkiem zaszły delikatne zmiany na torze eliminacyjnym. Przeszkodami na tym etapie są: pięć kroków, ognisty pierścień, bieg parkourowca, podwójna latająca wiewióra, bryły i krzywa ściana. Na torze półfinałowym na zawodników czekały: lot tarzana, motyl i lina, ruchomy drążek, płyta główna i przeprawa przez komin. - Konkurencje trudne, ale uczestnicy pokażą moc! - zapowiadał Łukasz „Juras” Jurkowski.

Na początek znany już fanom show Łukasz Konarski, który w pierwszej edycji „Ninja Warrior Polska” doszedł aż do finału! - Ale teraz celem jest Góra Midoriyama - przekonywał. W tym programie nawet najmniejszy błąd potrafi szybko zweryfikować marzenia. Mocny fizycznie zawodnik łatwo przeszedł przez pierwsze trzy przeszkody, ale na czwartej niestety poległ. Nie złapał się odpowiednio drążka i wpadł do wody. - Duże zaskoczenie. Dlaczego tak wcześnie? - pytał Jerzy Mielewski.

Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Podwójna latająca wiewióra

W studio „Ninja Warrior Polska” jest miejsce nie tylko dla silnych mężczyzn, ale również dla wysportowanych kobiet. Agata Biernat z wielką energią wbiegła na platformę, od której każdy uczestnik rozpoczyna swoją przygodę z ekstremalną trasą. - To jest ten moment, na który nie mogliśmy się doczekać. Pierwsza kobieta na torze w drugim odcinku! - krzyknął z zachwytu Jerzy Mielewski na widok Miss Polonia 2017. Głośny doping z publiczności i wielkie wsparcie Karoliny Gilon niosły ją przez kolejne konkurencje, ale... - Zabrakło zdecydowania i dynamitu w nogach, co poskutkowało przywitaniem z taflą wody - skomentował „Juras”.

Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Bieg parkourowca

Następny zawodnik, który zameldował się w programie to Daniel Rutkowski. - Gość niby niskiego wzrostu, ale ma dwa mistrzowskie pasy głównych federacji MMA w Polsce. Do tego nieźle boksuje, więc trzeba uważać, co się przy nim mówi - podsumował kolegę Łukasz Jurkowski. Pewny siebie i wiecznie uśmiechnięty mistrz bardzo energicznie rozpoczął rywalizację z torem. - Juras! Idę po Ciebie! - zawołał. Tym bardziej przykro zrobiło się wszystkim w studiu, gdy uczestnik w niedozwolony sposób złapał się okrągłej platformy, za co został zdyskwalifikowany. - To nadal nie zepsuło mu humoru - zauważył Jerzy Mielewski.

Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Bieg parkourowca

- Czy grałeś kiedyś Ninję? - zapytała Karolina Gilon przygotowującego się do startu Marka Kaliszuka. Znany aktor i wokalista wzbudził niemałe poruszenie na trybunach wśród publiczności. - Nie wiem, czy mój występ dobrze się skończy, ale jak się uda gdziekolwiek dojść, to będzie cud - odpowiedział szczerze zwycięzca programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. - Marek! Marek! - wspierały go fanki. To na pewno niosło aktora, ale w pewnym momencie źle zeskoczył i wpadł do basenu z naprawdę zimną wodą.

Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Ognisty pierścień

Nikt jednak nie spodziewał się tego, co miało zaraz nastąpić. Studio przejęli bracia. Bardzo zmotywowany do zwycięstwa był Marian Sobierajski, a sił dodawało mu hasło rozwieszone na trybunach: „Bracia Sobierajscy tylko zwycięstwo”. - Rok temu mi się nie udało zdobyć tytułu, ale teraz mam zamiar dojść najdalej z rodziny - zapowiadał przed startem. Choć zawodnik czuł presję, to świetnie radził sobie na kolejnych przeszkodach. I pomimo że nie ukończył toru, to i tak zobaczymy się z nim w ostatnim odcinku.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 02:12:05
Czas toru półfinałowego (przeszkoda: płyta główna): 01:43:09
Kwalifikacja do finału!

W mocną rywalizację braci włączył się też Mateusz Skrodzki. Właściciela szkoły gimnastycznej widzowie „Ninja Warrior Polska” mogą pamiętać z pierwszej edycji. - Ale do drugiej przygotowywałem się znacznie dłużej - przyznał. I to było widać. Silne mięśnie brzucha i dobre proporcje ciała sprawiły, że zawodnik okazał się prawdziwym sprinterem toru, który nie bał się podejmować ryzykownych ruchów. Do czasu... Tempo, w jakim pokonywał kolejne przeszkody, zagwarantowało mu ostatecznie miejsce w finale.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 01:39:01
Czas toru półfinałowego (przeszkoda: płyta główna): 00:49:06
Kwalifikacja do finału!

Najstarszy z braci Sobierajskich - Wojciech, był nie tylko mentorem dla rodzeństwa, ale także mocno ich motywował. Sam, będąc już na torze, nie tracił za wiele czasu na zbędne myślenie przed przeszkodami. - On jest tak mocny, silny i pewny, że przewiduję jego sukces - zapowiadał Łukasz „Juras” Jurkowski. Wysoki wzrost i doping narzeczonej niosły go aż do samego końca toru!
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 01:47:05
Czas toru półfinałowego (ukończony): 01:47:08
Kwalifikacja do finału!

Największe show dał najmłodszy z rodziny Sobierajskich - Bolesław. - Ma wyjątkowo mocny chwyt i jest bardzo zawzięty - wyliczał atuty brata Wojciech. 19-latek, jak na swój wiek, do zadania podszedł niezwykle spokojny i opanowany. - Wycięty układ nerwowy to akurat zaleta w tym programie - stwierdził „Juras”. Jako pierwszy wystartował w półfinale i... wykręcił najlepszy wynik!
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 01:37:00
Czas toru półfinałowego (ukończony): 01:29:03
Kwalifikacja do finału!

Czy któryś z braci zdobędzie tytuł i zgarnie główną nagrodę? A może zwycięzcą zostanie ktoś znacznie szybszy nawet od nich? W poprzedniej edycji zawodnicy osiągali naprawdę świetne czasy, więc pokazali, że się da. Oglądaj poczynania następnych śmiałków w kolejnych odcinkach!

Ninja Warrior Polska we wtorek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Ninja Warrior Polska” na Instagramie - @ninjawarriorpolska

Zobacz także:
Karolina Gilon: „Ninja Warrior Polska” to ogromne emocje
Druga edycja „Ninja Warrior Polska”. Co mówią zawodnicy?
Jak powstaje tor „Ninja Warrior Polska”? Zobacz wideo!
Piękne, odważne i silne. Oto kobiety „Ninja Warrior Polska”!

Komentarze