2020-08-07

Aneta Awtoniuk w Studio IPLA: Wiem, co mówią psy!

0

Behawiorystka znana z programu „SuperPies” w specjalnej rozmowie. Dowiecie się o niej tego, o czym jeszcze nie mówiła! Znana widzom Polsatu prowadząca opowiedziała o niesfornych czworonogach i ich właścicielach, zdradziła, że jej zawodowa przygoda zaczęła się od kota i… podglądania psów na Polu Mokotowskim. Okazuje się też, że Aneta Awtoniuk to Ambasadorka Jogi w Polsce. Kim jest taka osoba?

O ludziach mówi „dwunożni”, a czworonogi kocha nad życie. Pewnie dlatego, jeszcze nie jako behawiorystka, podglądała ludzi z ich pupilami. Chciała od zawsze poznać zwierzęta i dowiedzieć się co kieruje ich zachowaniami. - Wydaje mi się, że jako specjalistka, musisz być dobrą obserwatorką, jednak śmiem twierdzić, że byłaś na początku… podglądaczką! - zażartował prowadzący Studio IPLA, Krzysztof Machajski. - Masz do dzisiaj faktycznie tysiące godzin nagrań z psami, które nagrywałaś z ukrycia? - dopytywał. - Zdradzasz sekrety strychu Anety! - odpowiedziała śmiejąc się. - Miałam kamerę VHS, stawiałam ją i nagrywałam godzinami psy, które się kłócą o piłkę, ganiają za piłką. Ale chodziło mi o to, żeby dostrzec, jak wchodzą w relację z ludźmi - opowiada i mówi, że to właśnie na tym polega jej praca.

Oprócz tego, że kocha koty i psy, kocha również samą siebie, czego dowodem jest to, że dziennikarka od wielu lat uprawia jogę. Jak stwierdza, ta forma aktywności daje więcej energii, niż zabiera. - Sednem jogi jest puszczenie, rozluźnienie - wyjaśnia. - Więc jak ty czasami widzisz moje zdjęcia, na których mam założone nogi na głowę, albo sama na nie patrzę, to nie wydaje mi się, żeby był to na spokój i zen - śmieje się do prowadzącego. Aneta Awtoniuk jest także jedną z kilku Ambasadorów Jogi w Polsce. - To jest ktoś taki, kto swoją postawą i życiem pokazuje, że joga ma sens i świeci przykładem - komentuje. Dodaje, że jest bardzo z tego dumna i zachęca jednocześnie do ćwiczeń.

Co jeszcze wyjawiła w rozmowie w Studio IPLA?

Tematy odcinka:
- Kot zamiast psa? Od czego się wszystko zaczęło?
- Początki kariery zawodowej Anety Awtoniuk 
- Nowy program radiowy dziennikarki
- Jacy ludzie przychodzą do poradni behawiorystki? Jakie mają problemy?
- Aneta Awtoniuk i joga 
- Kim jest Ambasador Jogi w Polsce? Jakie ma obowiązki?

Więcej odcinków Studio IPLA na IPLA.TV.

Komentarze
© Polsat 2020