2020-07-31

Karolina Pilarczyk w Studio IPLA: Kobieta za kółkiem? Czemu nie!

0

Jak patrzy na świat Królowa Polskiego Driftu? Co ją nakręca do działania? Okazuje się, że jej droga do sukcesu była mocno wyboista i nie zawsze usłana różami. Jak to się stało, że znalazła się w tu, gdzie jest teraz? Czy rodzina podziela jej miłość do czterech kółek? No i przede wszystkim - w jaki sposób wykorzystuje swoją sławę? O tym wszystkim opowiedziała w talk-show „Studio IPLA”.

Jest pierwszą kobietą w Polsce, która zdobyła licencję Polskiej Federacji Driftingu. Bierze jednak udział nie tylko w krajowych zawodach, ale także zagranicznych - jest podwójną mistrzynią Europy w lidze kobiet i jedną z najbardziej liczących się zawodniczek na Starym Kontynencie. Jeździ różowym Camaro, a o swoim sukcesie pisze: „Zawdzięczam go wyłącznie swojej ciężkiej pracy, wytrwałości, cierpliwości, ambicji i niezwykle silnej samomotywacji”. Jak wygląda jej praca od środka? Czy jako kobieta może liczyć na taryfę ulgową? Czy zdarzały się w jej karierze przypadki dyskryminacji? - Szczęśliwie, sytuacja się zmienia. Ale piętnaście lat temu, kiedy zaczynałam, było inaczej. Postrzegało się kobiety, jako dodatek do samochodu, bo po prostu ładnie to wygląda - opowiada w rozmowie z Krzysztofem Machajskim. - Kiedy natomiast dziewczyna miała ambicje i zaczynała pokazywać, że umie budować samochody, to wielokrotnie zdarzały się przykre sytuacje. Ja osobiście musiałam się wiele razy tłumaczyć z tego - zdradza mistrzyni Europy w drifcie.

A rodzice? Co oni powiedzieli na to, że ich ukochana córka zamierza wykonywać tak trudną i niebezpieczną profesję? - Radzili mi, żebym to sobie odpuściła. Radzili, żebym zajęła się bezpieczną pracą w korporacji - ujawnia Karolina Pilarczyk. Dodaje również, że jej mama miała własną wizję. - Wymarzyła sobie, żebym skończyła dobrą szkołę, super studia, wyjście za mąż za biznesmena, pies, kot, dom i w ogóle sielskie życie - wylicza, podkreślając, że z kolei ojciec chciał, by zrobiła karierę naukową. - No ale w pewnym momencie im po prostu zdriftowałam! - spuentowała z gromkim śmiechem.

Karolina Pilarczyk wykorzystuje swoją popularność do wielu dobrych rzeczy. Walczy poprzez swoje media społecznościowe o słabszych, biednych i chorych i - co najważniejsze - ładuje swoich fanów codzienną porcją dobrej energii. Nie robi tego jednak jak większość znanych influencerów. - Doprowadzasz sprawy do samego końca i nimi się bardzo interesujesz. Skąd w Tobie tyle zapału i co to jest za misja? - dopytywał prowadzący Studio IPLA. - Chcę pokazać ludziom, że każdy zasługuje na dobro. Każdy może spełniać swoje marzenia! Mam taki cel, żeby komunikować wszystkim, że warto się w życiu starać.

Tematy odcinka:
- Początki kariery Karoliny Pilarczyk
- Rodzina, a niebezpieczna pasja
- Szowinizm - czy zdarzał się w życiu Karoliny Pilarczyk?
- Warsztat XXI wieku i... nagie kobiety - co o nich sądzi mistrzyni?
- Działalność charytatywna Królowej Polskiego Driftu
- Zmiany w kodeksie drogowym - jak ocenia je Karolina Pilarczyk?
- Co najbardziej wzrusza polską drifterkę?

Więcej odcinków Studio IPLA na IPLA.TV.

 
Komentarze
© Polsat 2020