2020-04-26

„W rytmie serca” - odcinek 74: Feniks

0

Gdy tylko Adam dowiaduje się o podpaleniu, od razu jedzie do warsztatu. Na szczęście Marii i Elżbiecie udaje się uciec z płonącego pomieszczenia. Z kolei doktor Zych tuż przed Wigilią robi wszystko, by przygotować święta idealne - nie tylko dla małego Kuby, ale też dla Ireny. A Robert wciąż nie radzi sobie z rozpaczą po utracie Agnieszki...

Oglądaj serial „W rytmie serca” online na IPLA.TV.

Elżbieta próbuje uratować Marię z płonącego warsztatu. Wspólnymi siłami starają się zepchnąć belkę, która przygniata Biernacką. Tymczasem podpalacz, znajomy Karola z kasyna, przygląda się z ukrycia całemu zdarzeniu.

Gdy Jeremi widzi, że kobiety są w śmiertelnym niebezpieczeństwie, dzwoni na policję. Przyznaje się Weronice do podpalenia pracowni Horosiewiczów i prosi o pomoc dla uwięzionych kobiet.

Adam dzwoni do Marii zaniepokojony, że nie wraca domu o umówionej porze. W tym czasie Weronika zawiadamia lekarza, że Biernacka jest uwięziona w płonącym warsztacie Horosiewiczów. Policjantka uspokaja Żmudę, że straż pożarna jest w drodze, ale ten postanawia jechać na miejsce wypadku. Gdy strażacy wydostają Marię z płomieni, towarzyszy jej w jadącej do szpitala karetce.

Gdy Maria walczy o życie, Karol jest w jej domu i spędza czas z Grzegorzem. Jednak Horosiewicz ma wątpliwości, czy dobrze zrozumiał siostrę, ponieważ mieli wspólnie wypakować sprzęt rehabilitacyjny dla Bogdana, a jej nie ma... Nieświadomy tragedii w warsztacie, postanawia zostać z siostrzeńcem trochę dłużej i pomóc mu w odrobieniu lekcji.

Niedługo potem Adam zawiadamia Karola i Grzegorza o tragedii. W szpitalu okazuje się, że Maria miała dużo szczęścia, ponieważ nic poważnego się jej nie stało. A Elżbieta, która ryzykowała życie, żeby uratować córkę, również czuje się dobrze. - Najgorsze za nami - mówi Żmuda do syna i Karola.

Maria i Elżbieta leżą razem na szpitalnym oddziale. Są wycieńczone, ale szczęśliwe, że przeżyły. - Teraz będzie już tylko lepiej - mówi Biernacka z uśmiechem na twarzy, widząc swoją najbliższą rodzinę razem. Dziękuje również Elżbiecie za uratowanie życia. Gdy Karol z matką zostają sami na sali, Horosiewicz zwierza się jej, że leczenie Bogdana pochłonęło ich ostatnie pieniądze... Elżbieta przekonuje Karola, że w życiu pieniądze nie są najważniejsze.

Maria zostaje wypisana ze szpitala. Przed wyjściem odwiedza ją doktor Zych. Zaniepokojony Michał wypytuje, kto stoi za podpaleniem warsztatu, i czy ta osoba poniesie konsekwencje swojego czynu. Wtedy Marię nachodzą przemyślenia. Zwierza się doktorowi, jak wielkie znaczenie ma dla niej ostatni incydent. Wypadek sprawia, że Biernacka zdaje sobie sprawę, jak kruche jest życie, że trzeba się cieszyć z każdego dnia, bo nie wiadomo, który może być tym ostatnim...

Doktor Zych robi wszystko, aby jego pierwsze święta z Kubusiem i Ireną były niezapomniane. Psycholog również udziela się wyjątkowy wigilijny nastrój. Para ma nadzieję, że Kubuś będzie wspominał Boże Narodzenie z sentymentem i radośnie, nie tak jak oni w młodości. Jednak chłopczyk uświadamia ich, że na pewno nie dostanie od Mikołaja najważniejszego prezentu. Michał i Irena bardzo chcą wiedzieć, czego życzy sobie chłopczyk, dlatego proszą go o napisanie listu do świętego. Jednak nawet przebiegły plan nie pomaga im poznać jego najskrytszego życzenia.

Tymczasem Kubuś postanawia przeprowadzić z Zychem poważną rozmowę. Marzeniem chłopca jest, aby doktor i Irena wzięli ślub. Próbuje podejść Michała i przekazuje mu dane statystyczne, które mówią, że jeśli kobieta nie jest pewna zamiarów partnera w związku, zrywa z nim po pół roku. Kubuś chcąc zapobiec rozstaniu opiekunów, prosi doktora o potwierdzenie, że między nim a Ireną jest wszystko dobrze i że będą razem już na zawsze.

Wigilia u Michała i Ireny jest wyjątkowa, tak jak sobie wymarzyli. Doktor ubiera się w strój Mikołaja i choć Kubuś demaskuje jego przebranie, jest wzruszony, że opiekunowie tak bardzo się dla niego starają. - Kocham was - mówi Irenie. Na koniec uroczystej kolacji Kuba zdradza im również swoje marzenie z listu do świętego. Daje im prezent - obrączki, które mają symbolizować ślub, szczęście i miłość w ich małej rodzinie.

Robert przeżywa kolejny kryzys. W święta odczuwa brak Agnieszki jeszcze bardziej niż wcześniej, dlatego mówi Annie, że chce spędzić ten czas z dala od rodziny. W Wigilię Kowalczyk odwiedza grób ukochanej, gdzie spotyka ojca Stanisława, który próbuje namówić go na spędzenie świąt w gronie najbliższych. Robert zwierza się księdzu, że nie umie się uśmiechać i nie chce udawać, że wszystko jest dobrze, gdy w głębi duszy czuje wielką pustkę i smutek. - To jest niesprawiedliwe, że jej nie ma - mówi do zakonnika i wraca na dyżur.

W szpitalu Roberta zaczyna odczuwać magię świąt. Przebiera się za Mikołaja i wysłuchuje życzeń swoich małych pacjentów. Jedna z dziewczynek ma jednak nietypowe marzenie - chce aby jej mama była radosna jak kiedyś. Doktor postanawia porozmawiać z mamą dziewczynki i sprawić, aby na twarzy kobiety znów pojawił się uśmiech, który jest tak ważny w trakcie choroby małej Poli.

Gdy Robert wraca z dyżuru, zastaje w swoim domu rodzinę i przyjaciół siedzących przy stole wigilijnym. Najbliżsi boją się, że zrobili źle, organizując Wigilię za jego plecami, ale doktor cieszy się i jest wdzięczny z tej niespodzianki.

Po skończonej wigilii u doktora Kowalczyka, Maria, Adam i Grzegorz postanawiają jechać do Karola i Elżbiety. - To najwspanialsze święta. Dziękuję mamo. Kocham cię - mówi Biernacka do Elżbiety. Po chwili podchodzi do Karola: - Dziękuję, że uwierzyłeś, że znów możemy być rodziną...

Czy doktor i Irena posłuchają rady Kuby? Jak potoczy się relacja Horosiewiczów z Marią i jej rodziną? 

W rytmie serca w niedzielę o godz. 22:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „W rytmie serca” na Instagramie - @wrytmieserca.official

Zobacz także:
Antoni Królikowski: „W rytmie serca”? Będzie niebezpiecznie
Mateusz Damięcki: Szósty sezon „W rytmie serca” pełen akcji i...
Beata Ścibakówna o roli Elżbiety w serialu „W rytmie serca”
„W rytmie serca”: Anna Mucha w obsadzie serialu
„W rytmie serca”: Śmierć, ciąża, hazard, sekrety i nowa miłość

Komentarze
© Polsat 2020