2020-04-19

„W rytmie serca” - odcinek 73: Portret podwójny

0

Maria i Adam przygotowują się do świąt. Nastrój udziela się także Elżbiecie, która próbuje zbliżyć się do córki i wnuczka. Natomiast Julia Siedlecka chce dalej ratować swoje małżeństwo i proponuje Andrzejowi powiększenie rodziny. Tymczasem Karola prześladują problemy z przeszłości... A Seba i Szarek próbują pomóc marzącemu o Ludmile Dorianowi.

Oglądaj serial „W rytmie serca” online na IPLA.TV.

Do Kazimierza wraca Weronika Nowacka, która bardzo tęskniła za miastem. Pod komisariatem spotyka Szarka i od razu jadą na wezwanie. Okazuje się, że były właściciel piekarni „Chlebek” wybił w sklepie szybę, po tym jak podpisał protokół zdawczo-odbiorczy z nowym właścicielem. Mężczyzna trafia na komisariat i dostaje wysoki mandat, którego nie jest w stanie zapłacić.

Następnie snuje się po uliczkach Kazimierza, szukając możliwości zarobienia szybkiej i łatwej gotówki. Wtedy spotyka Karola, który ograł go w pokera z ostatnich dwudziestu tysięcy złotych. Domaga się od Horosiewicza zwrotu gotówki. Karol, który sam niedawno wyszedł z długów, tłumaczy, że nie ma pieniędzy i nie życzy sobie takich rozmów. Wtedy dochodzi między nimi do bójki. Karol wychodzi z potyczki obronną ręką, a jego napastnik wymyśla plan zemsty...

Gdy Elżbieta dowiaduje się, że rehabilitacja Bogdana jest płatna, a koszty pokrywają jej córka i Adam, od razu rezygnuje z usługi. Maria jest w szoku, ponieważ wie, jak ważne jest dla ojca szybkie leczenie po udarze. Postanawia porozmawiać Elżbietą jeszcze raz. Tym razem proponuje wynajęcie sprzętu rehabilitacyjnego. Żona Horosiewicza bardzo martwi się o stan zdrowia męża i mimo że nie chce nadwyrężać budżetu córki, zgadza się na jej propozycję.

Elżbieta jest bardzo wdzięczna Marii za pomoc i zrozumienie. Zaczyna żałować, że nie ma z nią lepszego kontaktu, dlatego prosi Karola o podanie adresu jej zamieszkania. Jedzie do jej domu, żeby podziękować za wszystko osobiście. Jednak nie zastaje Marii. Poznaje się z Adamem i Grzegorzem, a chłopiec dowiaduje się o istnieniu babci.

Nowackiemu coraz bardziej podoba się Alicja Szumil. Widzi, że kobieta coraz lepiej sobie radzi i powoli wychodzi na prostą. Cieszy się z jej sukcesów i stara się spędzać z nią jak najwięcej czasu. Idą razem na zakupy i wspólnie szykują obiad na powitanie Weroniki. Kolejne dni również spędzają razem, a gdy Piotr odwozi Alicję do pracy, postanawia ją pocałować. Szumil nie jest na to gotowa, ale obiecuje policjantowi kolejne spotkanie.

Weronika przychodzi do butiku Julii. Jest pewna siebie i robi wszystko, żeby przy klientkach pokazać Siedleckiej „kto tutaj rządzi”. Julia nie wie, jak się zachować. Czuje się bardzo skrępowana. Klientki czują napiętą atmosferę i opuszczają sklep. Gdy Luda przychodzi do salonu, właścicielka odreagowuje na niej negatywne emocje. Jednak Ukrainka nie pozwala się źle traktować i rzuca pracę w butiku.

Siedlecka chce ratować swoje małżeństwo za wszelką cenę. Ignoruje lekceważące podejście męża i postanawia rozbudzić w nim pożądanie. Ubiera się w seksowną, obcisłą sukienkę, którą wcześniej w butiku przymierzała Weronika i zaczyna przymilać się do Andrzeja. Siedlecki jednak znowu jest obojętny na jej zaloty i proponuje wyjście do restauracji.

Małżeństwo nie wie jednak, że jako kelnerka pracuje tam Alicja Szumil. Ich niespodziewane spotkanie w restauracji kończy się poważną kłótnią. Po przyjściu do domu Siedleccy rozmawiają o zaistniałej sytuacji, a Julia znów próbuje uwieść męża. Stwierdza, że chce mieć z nim dziecko. Wtedy Andrzej wpada w szał i mówi jej smutną prawdę o ich związku. Kobieta podejmuje decyzje o powrocie do Warszawy.

Dorian jest nieszczęśliwie zakochany w Ludmile. Żali się Szarkowi, że nie ma sił bez niej żyć. Dlatego błaga przyjaciela o pomoc w rozwiązaniu miłosnej zagadki i poznaniu kobiety. Szarek wpada na pomysł, aby zaprosić Ukrainkę na komisariat pod pretekstem wywiadu z cudzoziemcami. Gdy Seba i Szarek przesłuchują Ludę, Dorian jest schowany pod biurkiem i notuje upodobania wybraki. Po przesłuchaniu postanawiają upozorować napad na kobietę. Jej wybawcą jest Dorian. Ludmiła jest coraz bardziej skłonna umówić się z mężczyzną na kolację. Aby rozwiać jej wątpliwości, właściciel kwiaciarni idzie pod jej dom, wchodzi na drabinę i śpiewa pod oknem piosenkę. Niestety ciężko jest mu utrzymać równowagę i spada z wysokości. Kobietę urzekają starania Doriana i w końcu zgadza się iść na randkę.

Gdy Elżbieta jest w domu Biernackiej, Maria przychodzi do warsztatu, aby odłożyć sprzęt do rehabilitacji dla Bogdana. Na dole pracowni nikogo nie ma, więc Maria postanawia szukać Karola na górze. W tym czasie na posesję Horosiewiczów włamuje się były właściciel piekarni i znajomy Karola z kasyna. W zemście za przegraną mężczyzna podpala stolarnię, a Maria zostaje uwięziona w środku. Czy wracająca do domu Elżbieta zdąży uratować córkę?

Co stanie się z Biernacką? Jak będzie wyglądała randka Ludmiły i zakochanego Doriana? Czy Siedlecka naprawdę wyprowadzi się od męża?

W rytmie serca w niedzielę o godz. 22:10 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „W rytmie serca” na Instagramie - @wrytmieserca.official

Zobacz także:
Antoni Królikowski: „W rytmie serca”? Będzie niebezpiecznie
Mateusz Damięcki: Szósty sezon „W rytmie serca” pełen akcji i...
Beata Ścibakówna o roli Elżbiety w serialu „W rytmie serca”
„W rytmie serca”: Anna Mucha w obsadzie serialu
„W rytmie serca”: Śmierć, ciąża, hazard, sekrety i nowa miłość

Komentarze
© Polsat 2020