2019-11-02

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Zwycięstwo „Za karę”!

0

Ewelina Lisowska wygrała dziewiąty odcinek jako zmysłowa Justyna Steczkowska. Wydawało się, że metamorfoza w polską diwę będzie ekstremalnie trudna, ale wokalistka zrobiła to perfekcyjnie! Oprócz tego widzowie podziwiali także występy takich artystów jak: Captain Jack, Ronnie Ferrari. Shirley Bassey, Tones and I, John Lennon, Dolly Parton i Maciej Maleńczuk. Kto jeszcze otrzymał wysokie noty?

- Coraz bliżej do finału, coraz bliżej do ostatecznych rozwiązań - powiedział Maciej Dowbor, spoglądając na tabelę przed dziewiątym odcinkiem „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Na pierwszym miejscu Emilia Komarnicka-Klynstra z 282 punktami, tuż za nią Łukasz Zagrobelny (220 punktów), a ostatnia na podium Ewelina Lisowska (198 punktów). Przy tak niewielkich różnicach, wszystko może się szybko zmienić…

Jako pierwszy zaprezentował się ostatni zwycięzca, Adam Strycharczuk. Po emocjonalnej i przejmującej roli Muńka pora na taneczne uderzenie. Pomoże w tym legenda muzyki eurodance z lat 90., czyli Captain Jack. - To nie jest do końca śpiew - zaznaczył youtuber. - On raczej wydaje rozkazy - dodał przed wejściem do windy. A jaki werdykt wydali jurorzy do przeboju „Captain Jack”? - Czuję się, jakbym bez wizy do Ameryki trafiła - zaczęła żartobliwie Małgorzata Walewska. - Trochę na początku byłeś za miękki w kroku. Poprawiłeś się, gdy poczułeś dziewczyny dookoła - oceniła śpiewaczka operowa. - Dzisiaj zniknąłeś. Nie widać cię ani grama, ani w wyglądzie, ani w ruchu, ani w barwie głosu, ani w energii, którą wniosłeś na scenę - oświadczył Kacper Kuszewski. - Fantastyczny występ, fantastycznie obniżyłeś swój głos - chwaliła Katarzyna Skrzynecka.

Ponad 80 milionów wyświetleń piosenki „Ona by tak chciała” na YouTube to niebywały sukces. - Polska zakochała się w tym utworze i wykonawcy - wskazał Jeremi Sikorski. Chodzi oczywiście o 19-letniego debiutanta o pseudonimie Ronnie Ferrari, który w połowie wakacji wrzucił swoje dzieło do internetu i błyskawicznie zdobył popularność. - Najtrudniejsza będzie ta prostolinijność - podkreślał uczestnik. - Musiałem rozpracować to wszystko dźwięk po dźwięku - dodał. Czy udało mu się doprowadzić show do perfekcji? - Nie wiem, jak długo musiałeś ćwiczyć ten tekst, żeby to na żywo zaśpiewać. Wielkie brawa i duży szacunek - docenił Kacper Kuszewski. - Czasami pewne ruchy zdradzały, że masz nieprawdopodobną muzykalność. To siedzi w tobie. Widać było, że się hamowałeś - zaznaczyła Małgorzata Walewska.

Łukasz Zagrobelny w roli Jamesa Bonda? No prawie! Muzyk wcielił się w postać, która zaśpiewała piosenkę do jednego z filmów o przygodach brytyjskiego szpiega. Mowa o „Goldfinger” Shirley Bassey. - I co pan na to, panie Zagrobelny? - zapytał Maciej Dowbor. - No i zamilkłem. Shirley korzysta z całej palety, jeśli chodzi o głos - asekurował się nieco przerażony uczestnik. Jak zwykle okazało się, że obawy były przedwczesne. - Złocisty ptak! - Kacper Kuszewski od razu skomentował stylizację. Po występie Katarzynie Skrzyneckiej aż odebrało mowę. - Ja powiem, co Kasia ma na myśli - druga jurorka przejęła inicjatywę. - Kompletna kontrola oddechu, bo przecież te wszystkie niuanse robi się nieprawdopodobną techniką - wyjaśniła Małgorzata Walewska. - Jestem pod wielkim wrażeniem. Byłeś genialny! - nie kryła podziwu.

Przenosimy się do Australii, gdzie na listach przebojów króluje Toni Watson, znana lepiej jako Tones and I. - To jest ktoś tak niesamowity. Wiemy o niej naprawdę niewiele. Jest cztery lata młodsza ode mnie - Kasia Ptasińska przedstawiła swoją bohaterkę. Jaki utwór wykonała aktorka? To „Dance Monkey”, wydany w maju 2019 roku, do którego nakręcony został charakterystyczny klip. - Piękna, mega smutna piosenka - opisała swoje zadanie uczestniczka. Jak jurorzy ocenili prezentację, oddającą klimat teledysku? - Starsi ludzie wywołują u mnie ciepło, więc oni ci tutaj pomogli, jeśli chodzi o budowanie wizerunku. Barwowo byłaś bardzo blisko oryginału - skomentowała Małgorzata Walewska. - Bardzo mnie ucieszył ten obraz seniorów - dodał Paweł Królikowski. - To był bardzo trudny, ale pięknie zrobiony przez ciebie aktorsko występ - zakończyła Katarzyna Skrzynecka.

- Są takie momenty uczestnictwa w naszym programie, kiedy dotyka się ikony - Maciej Dowbor wprowadził widzów do kolejnego wyzwania dla Roberta Koszuckiego. - Stanie się Johnem Lennonem było bardzo trudne, bo musiałem go zrobić wyraziście i w ogóle zobaczyć kto to jest - przekonywał uczestnik. - Jest zabawny, ale też bardzo uczuciowy - do takich wniosków doszedł po przygotowaniach. W udziale przypadła mu piosenka „Stand By Me”, którą legendarny artysta coverował w 1975 roku. A jak spisał się aktor? - Nie będę ściemniać. Troszeczkę cię wokalnie przerosła ta piosenka - powiedziała szczerze Małgorzata Walewska. - Mam poczucie, że czasami rezygnujesz z pewnych szczegółów, po to, żeby zbliżyć się bardziej do oryginału atmosferą, nastrojem - zastanawiał się Kacper Kuszewski. - Tak jak Lennon śpiewał ten utwór dla Yoko Ono, tak miałem poczucie, że i ty dla kogoś dzisiaj śpiewałeś - dodał juror.

Wracamy do polskich brzmień. Oto Ewelina Lisowska i jej metamorfoza w Justynę Steczkowską. - Te różnice są dosłownie wszędzie. Śpiewa inaczej niż ja, śpiewa zmysłowo - tłumaczyła piosenkarka, która wylosowała „Za karę” z drugiego albumu artystki pt. „Naga” z 1997 roku, do której słowa napisał Grzegorz Ciechowski. - To kawał utworu, kawał postaci - stwierdziła krótko. - Mam wrażenie, że jej muzyka jest nieco teatralna - dodała. Efekt? - Nie ma słów, naprawdę. Pamiętam, jak Justyna to śpiewała, ale to jest majstersztyk! - zachwycał się Paweł Królikowski. - Dla mnie zrobiłaś dzisiaj coś arcytrudnego - dodał Kacper Kuszewski, który bił jej brawo na stojąco. - Przepięknie trzymałaś się wszystkiego, co stworzyła dla siebie Justyna: jej barwy głosu, jej seksapilu i jej charakterystycznej maniery śpiewania. Brawo! - wyliczała Katarzyna Skrzynecka.

Przed widownią show królowa Dolly Parton, a w akcji Emilia Komarnicka-Klynstra! - Myślę, że ona jest w pewien sposób ikoną osobowości, kobiecości, autentyczności. Mówi o sobie, że gości w domu każdego Amerykanina - wskazała uczestniczka w rozmowie z Maciejem Dowborem. - Oglądałam jej koncerty z 2014 roku i ona jak śpiewa „9 to 5”, to nadal ma tę samą czystą radość ze spotkania z widzem - kontynuowała. Czy jurorzy mieli podobne odczucia? - Mam wrażenie, że wszystkie elementy, które powinnaś zastosować, żeby ta barwa zaistniała, wszystkie je słyszałem - dostrzegł usatysfakcjonowany Kacper Kuszewski. - Powaliła mnie twoja osobowość - nie kryła Małgorzata Walewska. - Było cudnie. Dokładnie taka sama energia - chwaliła Katarzyna Skrzynecka.

- Dużo jest w nim mroczności. On mi się kojarzył zawsze z wampirem - powiedziała Ewelina Ruckgaber. Kogo miała na myśli? To Maciej Maleńczuk, awangardowa postać na polskiej scenie. - Z drugiej strony to człowiek, który jest zbiorem przeciwieństw - dodał Maciej Dowbor, z czym zgodziła się uczestniczka. Aktorka wylosowała piosenkę „Dawna dziewczyno”. - To jeden z moich ulubionych utworów, bo tekst jest prawdziwy, a to wszystko w każdym człowieku ma miejsce - tłumaczyła gwiazda serialu „Gliniarze”. No to sprawdźmy, jak sobie poradziła. - Jesteś niesamowita, żeby twoją cudowną kobiecość aż tak schować pod tą charakteryzacją. Niesamowite! - zauważyła Katarzyna Skrzynecka. - Tego się tak dobrze słuchało, że aż mnie podniosło tutaj na krześle - przyznał Kacper Kuszewski.

No i nareszcie pora na punktację! Najpierw oceny przyznali jurorzy, i to dzięki ich notowaniom na szczycie znalazł się Łukasz Zagrobelny. Swoje pięć punktów rozdzielili między sobą także uczestnicy, zmieniając poprzedni wynik. Dziewiąty odcinek 12. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wygrała… Ewelina Lisowska! Czek o wartości 10 tysięcy złotych trafił do Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych. Brawo!

Zobacz finałowy występ:

  

W dziesiątym odcinku wystąpią:
Kasia Ptasińska - Britney Spears
Robert Koszucki - Bogdan Łyszkiewicz (Chłopcy z Placu Broni)
Jeremi Sikorski - Kamil Bednarek
Adam Strycharczuk - Katie Melua
Emilia Komarnicka-Klynstra - Jon Bon Jovi
Łukasz Zagrobelny - David Paich (Toto)
Ewelina Ruckgaber - Dan Reynolds (Imagine Dragons)
Ewelina Lisowska - Christina Aguilera

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w sobotę o godz. 22:10 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Zobacz także:
Emilia Komarnicka-Klynstra zdradziła tajemnicę występów
Ewelina Ruckgaber: Przezwyciężyć stres i windę
Kasia Ptasińska i... ekstremalnie odmienne kreacje?
Łukasz Zagrobelny: Niech widzowie uronią łezkę radości
Robert Koszucki: To będzie wyzwanie i... dobra zabawa!
Adam Strycharczuk na pełnej do „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”!
Jeremi Sikorski: Program wyrzuca mnie na szeroką wodę
Ewelina Lisowska: Cała ekipa jest bardzo utalentowana

Komentarze
© Polsat 2020