2019-10-31

„Przyjaciółki” - odcinek 166: Ostatnia deska ratunku

0

Anka znajduje nieprzytomnego męża w kancelarii. Wygląda na to, że chciał popełnić samobójstwo. Reaguje w odpowiednim momencie i Paweł zostaje uratowany. Kobieta nie może sobie darować, że nie zauważyła symptomów jego ciężkiej depresji po stracie Frania. Traumatyczna sytuacja mogła doprowadzić do tragedii...

Próba odebrania sobie życia przez Pawła daje Ani dużo do myślenia. Chce zamknąć ten ciężki dla całej rodziny rozdział. Pakuje rzeczy zmarłego syna i chce przekazać je dla dzieci z domu dziecka. - Nie możemy tak żyć. Nie możemy udawać, że cofniemy czas, bo czasu nie cofniemy i coś trzeba z tym zrobić. Oddamy rzeczy Frania tym, którzy ich potrzebują - tłumaczy Stasiowi i Julii z nadzieją, że oboje będą ją wspierać w tej trudnej decyzji.

Zuza po fatalnym incydencie z udziałem Igora stara się zachowywać pozory normalności. Nie chce mieć już do czynienia ze swoim stręczycielem. Niestety ten coraz częściej wychodzi jej naprzeciw. Kiedy kobieta wraca do domu, zastaje swoje dzieci pod jego opieką. Przestraszona rozkazuje, aby opuścił jej mieszkanie. Ten jednak bezczelnie z nią pogrywa. Kobieta nie wytrzymuje i policzkuje go z całej siły. Postanawia powiedzieć Jaśkowi o próbie gwałtu. Ten reaguje inaczej, niż sobie wyobrażała. Według niego to Zuza jest wszystkiemu winna.

Wiktor przyznaje się do zdrady. Z całego serca przeprasza Patrycję i zapewnia, że to jednorazowy wybryk. Wykorzystuje Mikołaja, aby przekonał mamę do wybaczenia. Kiedy to nie działa, podejmuje odważną decyzję i prosi, aby ta ponownie została jego żoną. Kochan bez głębszego zastanowienia odrzuca jego zaręczyny.

Hania ma ciężki moment w szkole. Koleżanki zauważają, jak wypycha sobie stanik skarpetkami. Robią jej zdjęcie i wstawiają do sieci. Dziewczyna jest załamana i spędza noc w szpitalu. W porę reaguje Maks, który przywozi nastolatkę do domu Ingi. Przy okazji wychodzi na jaw fakt o tajemniczej Moni. Nieznajoma to tak naprawdę maturzystka, z którą Andrzej się kiedyś spotykał.

Czy Ania powie swoim dzieciom o próbie samobójczej Pawła? Dlaczego Patrycja nie rezygnuje z usług prywatnego detektywa? Czy Zuza rozstanie się z Jaśkiem?

Przyjaciółki w czwartek o godz. 21:10 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Małgorzata Socha: Inga i Andrzej to zabawna konfiguracja
Magdalena Stużyńska-Brauer o uzależnieniu Anki
Anita Sokołowska: Zuza? Co bym zmieniła w jej życiu...

Komentarze
© Polsat 2020