2019-10-01

Tor „Ninja Warrior Polska” znów okazał się bardzo wymagający

0

Rywalizacja rośnie! Które przeszkody tym razem odebrały szanse na awans? - Panie Profesorze, zobaczmy, jak nasi studenci przygotowali się do sesji egzaminacyjnej - powiedział we wstępie piątego odcinka Łukasz „Juras” Jurkowski. - Dziś przed nami egzamin praktyczny, ale tylko czwórka zaliczy go pozytywnie - odpowiedział mu Jerzy Mielewski. Miejsc w finale zaczyna już powoli brakować. Jak to podziałało na uczestników „Ninja Warrior Polska”?

W sporcie nie ma skrótów. Tak samo jest w naszym programie. - Tutaj nie ma żadnej większej kokieterii, ten tor jest ekstremalnie trudny. Nawet jeden włos, który dotknie tafli wody, dyskwalifikuje zawodników - podkreślił „Juras”. Dlatego trzeba uważać, żeby w trakcie rywalizacji nie zrobić prostego błędu. Uczestnicy wiedzą to coraz lepiej, bo mogą obserwować swoich poprzedników, co daje im przewagę w postaci wiedzy, która przeszkoda jest największym „killerem”, eliminującym większość.

Szybko przenieśmy się na tor, bo tam jako pierwszy w piątym odcinku pojawił się Piotr Domański, 22-letni strażak z Sokołowa Podlaskiego. Z dużym skupieniem czekał na sygnał startowy, ale jak już wystartował, to migiem przeszedł przez pierwszą konkurencję. - Jest wyskakany, to widać - oznajmił „Juras”. Zawodnik rozbudził duże nadzieje w komentatorach, ale na drugiej przeszkodzie jego ręce nie wytrzymały i z wielkim pluskiem wpadł do wody. - Wiemy, że strażakom blisko do wody... Natura wygrała - krótko skomentował „Juras”.
Przeszkoda eliminująca: zjazd na chustach

- Jestem ciekawy występu tego pana - powiedział o kolejnym uczestniku „Juras”. Mowa o Alanie Anderszu, znanym aktorze, tancerzu i jurorze trzech edycji programu „Got to Dance. Tylko Taniec”. Sport dla 30-latka z Warszawy jest bardzo ważny. - Poza kondycją fizyczną i wyglądem daje bardzo dużo dla głowy. Polecam - zaznaczył aktor. Nie zdążyliśmy jeszcze dobrze poprawić się na fotelu, a on już pojawił się przed czwartą przeszkodą na torze eliminacyjnym. Teraz tylko dobre wybicie, odpowiednie rozbujanie się i chwyt siatki. Aj! Zabrakło tego ostatniego i ze smutkiem obserwowaliśmy, jak wylądował w basenie.
Przeszkoda eliminująca: latająca wiewiórka

Kolejny zawodnik zaimponował kapitalnymi warunkami fizycznymi. Długie ręce i nogi. Szczupła postura i duża koncentracja. 24-letni Teofil Deciuk, kamieniarz z Zielonej Góry, błyskawicznie przechodził przez kolejne przeszkody. - Bułeczka z masełkiem - jak to powiedział „Juras”. Półfinał był murowany, a tam zaczęły się schody. A dokładnie spodki. I to właśnie jeden z nich sprawił problem i nie dał się pokonać. Pomimo tego, świetny czas dał kwalifikację do finału.
Czas toru eliminacyjnego: 02:25:03
Przeszkoda eliminująca na torze półfinałowym: aleja spodków
Czas toru półfinałowego: 01:19:08

Uwielbiamy historie ludzi, którzy się nie poddają. Artur Cieciórski, 42-letni tancerz disco freestyle i akrobata, kilka lat temu uległ poważnej kontuzji kolana. 24-krotny mistrz polski i 5-krotny mistrz świata nie załamał się. Rozpoczął ponownie treningi i wrócił do dawnej sprawności. Występem w naszym programie chciał pokazać, że zawsze warto walczyć o siebie. - Ruszył z dużym impetem - skomentował początek startu zawodnika Jerzy Mielewski. Jednak na zjeździe na drugiej przeszkodzie zabrakło rozbujania się w tempo i występ zakończył się bardzo szybko.
Przeszkoda eliminująca: zjazd na chustach

Teraz przyszedł czas na Adama Fidusiewicza, 34-letniego aktora z Warszawy. - Robi nam show już przed tym, jak wystartował - zażartował Jerzy Mielewski. Widać było dobry humor u zawodnika i chęć rywalizacji. Niestety, chusty okazały się zbyt problematyczne. - Myślałem, że to jest prostsze, ale dobrze, że się wykąpałem, bo w domu odcięli mi wodę - wytłumaczył aktor.
Przeszkoda eliminująca: zjazd na chustach

W „Ninja Warrior Polska” mamy uczestników w różnym wieku i totalnie zgadzamy się ze słowami kolejnej uczestniczki. - Mój wiek nie jest przeszkodą, żeby wystąpić w tym programie - powiedziała Renata Stolska, pielęgniarka z Poznania z 30-letnim stażem. I o to właśnie chodzi! O dobrą zabawę, wolę walki i przygodę. - Wielka odwaga, że pojawiła się tutaj - zaznaczył Jerzy Mielewski. Kobieta pokazała, że sport można uprawiać w każdym wieku.
Przeszkoda eliminująca: 5 kroków 

Doświadczenie w niektórych sportach może bardzo ułatwić przejście naszego toru. Wie to bardzo dobrze Hubert Przytuła, 26-letni instruktor wspinaczki z Warszawy. - Wspinaczka daje mi takie podstawy, że wygram ten program - powiedział zawodnik. - Ma dobre warunki fizyczne do pokonywania torów w „Ninja Warrior” - dodał „Juras”. Silny chwyt wytrzymał jednak dopiero do pewnego momentu. Ręce nie wytrzymały przy jednym ze spodków w półfinale, ale dobry humor nie opuszczał uczestnika, bo wiedział, że miał świetny czas. Zobaczymy go w finale.
Czas toru eliminacyjnego: 03:03:06
Przeszkoda eliminująca na torze półfinałowym: aleja spodków
Czas toru półfinałowego: 01:34:00

Baczność! Przed nami Marcin Kołoszuk, 31-letni żołnierz z Leszna. - Do boju panie oficerze - krzyknął „Juras”. Trzeba przyznać szczerze, że zawodnik nie jest jakoś wybitnie rozbudowany, ale nasz program niejednokrotnie pokazywał, że ogromne mięśnie nie liczą się najbardziej. Chodzi o sprawność, wytrzymałość i kondycję. Uczestnik okazał się bohaterem odcinka i jako jedyny ukończył tor. Widzimy się w finale!
Czas toru eliminacyjnego: 02:10:07
Czas toru półfinałowego: 02:16:03
Tor ukończony!

Ranking finalistów:
1. Mateusz Skrodzki (ukończył tor, czas: 01:31:01)
2. Mateusz Kaczmarski (ukończył tor, czas: 01:37:07)
3. Kamil Jasiński (ukończył tor, czas: 01:47:07)
4. Ivan Kohut (ukończył tor, czas: 01:47:08)
5. Jakub Zawistowski (ukończył tor, czas: 01:55:04)
6. Bartosz Czywilski (ukończył tor, czas:02:01:03)
7. Marcin Kołoszuk (ukończył tor, czas:02:16:03)
8. Maksym Riznyk (ukończył tor, czas: 02:18:04)
9. Jakub Sielczak-Rum (ukończył tor, czas: 03:10:03)
10. Sebastian Kasprzyk (przeprawa przez komin, czas: 02:11:09)
11. Stanferd Sanny (aleja spodków, czas: 00:54:10)
12. Teofil Deciuk (aleja spodków, czas: 01:19:08)
13. Michał Baryza (aleja spodków, czas: 01:29:00)
14. Hubert Przytuła (aleja spodków, czas:01:34:00)
15. Piotr Hejman (aleja spodków, czas: 01:38:04)
16. Konrad Gradowski (aleja spodków, 01:43:08)
17. Kamil Słomkowski (aleja spodków, czas: 01:49:06)
18. Krzysztof Starowicz (aleja spodków, czas: 01:51:05)
19. Łukasz Konarski (aleja spodków, czas: 02:09:02)
20. Tomasz Józefiak (aleja spodków, czas: 02:21:07)

Ninja Warrior Polska we wtorek o godz. 20:10 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Ninja Warrior Polska” na Instagramie - @ninjawarriorpolska

Zobacz także:
Aleksandra Szwed o swojej roli w „Ninja Warrior Polska”
Jerzy Mielewski dla POLSAT.PL o „Ninja Warrior Polska”

Komentarze
© Polsat 2020