2019-05-23

„Ślad” - odcinek 78: Uprowadzenie małego Tomka

Czteroletni chłopiec został porwany. A co istotne dla sprawy - chłopiec miał podejrzenie autyzmu. Poza tym miał także szereg alergii pokarmowych. Babcia zabrała małego Tomka na plac zabaw. A gdy spuściła go na moment z oka, dziecko nagle zniknęło… Funkcjonariusze CWŚ podejrzewają, że to rodzina mogła go uprowadzić.

Porywacz wysyła żądanie okupu do Marcina Nowaka, ojca chłopca. Walczak uważa, że takie zwykłe rodziny zazwyczaj nie znajdują się w kręgu zainteresowania porywaczy. Każe dokładnie prześwietlić każdego członka rodziny. Cichy także zastanawia się, dlaczego kogoś zainteresowało dziecko przeciętnej rodziny.

Na nagraniach z monitoringu cały czas widać wyłącznie Wandę - babcię Tomka. Nic więcej nie wiadomo. Nagle do ojca dziecka ktoś przysyła filmik, na którym można zobaczyć chłopca. Na nagraniu widać, że dziecko nie boi się nagrywającego. Bielska stwierdza, że czterolatek zna porywacza, ponieważ zachowuje się zbyt spokojnie jak na autystyka.

Cichy i Bielska odkrywają, że na nagraniach widać cały czas jakąś kobietę. Marcin Nowak rozpoznaje ją i identyfikuje jako Elżbietę Konecką, swoją dawną narzeczoną, która trafiła przez niego do szpitala psychiatrycznego.

Czy to ona dopuściła się uprowadzenia malutkiego chłopca? Czy funkcjonariusze CWŚ zdołają ją odnaleźć i uratować dziecko?

Oglądaj w IPLA.TV: „Ślad” - odcinek 78

Ślad od poniedziałku do czwartku po godz. 22:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Ślad” - odcinek 77: Tajemnicze porwanie noworodka
„Ślad” - odcinek 76: Kto zamordował Ukrainkę?
„Ślad” - odcinek 75: Krwawe zabójstwo w domu kultury
„Ślad” - odcinek 74: Ciąża, porwanie i celebryta
„Ślad” - odcinek 73: Niezgoda na inność