2019-05-22

„Ślad” - odcinek 77: Tajemnicze porwanie noworodka

CWŚ zajmuje się sprawą dziewczyny, której tuż po porodzie ktoś kradnie niemowlę. Przechodnie i ochroniarz z centrum handlowego, gdzie w pobliżu nagle zaczęła rodzić, zatrzymują samochód i pospiesznie wsadzają do niego 22-latkę. Wysyłają kierowcę prosto do szpitala. Kobieta budzi się jednak w ciężkim stanie w lesie. Nie ma przy niej dziecka.

Ochroniarz zeznaje, że był jedyną osobą, która postanowiła działać, a nie czekać na przyjazd karetki. Podczas przesłuchania w szpitalu dziewczyna wyjawia, że była surogatką i została zapłodniona metodą in vitro. Miała urodzić dziecko dla małżeństwa Wilczyńskich.

Zaręba odnajduje właściciela pojazdu, którym była przewożona poszkodowana. Wychodzi na jaw, że auto zostało skradzione, a on o niczym nie wie. Kotowicz ogląda z ochroniarzem nagranie z monitoringu. Widać na nim samochód, który blokował przejazd. Kierowała nim Marta Jarosławska. Śledczy uważają, że stał przy wyjeździe specjalnie, żeby można było łatwiej porwać dziewczynę, a w konsekwencji jej dziecko.

Marta miała romans z Wilczyńskim - do takich wniosków dochodzą detektywi z CWŚ. Policjanci uważają, że to ona porwała niemowlę z zazdrości i zemsty, gdy dowiedziała się, że Gabriela ma urodzić dziecko mężczyźnie.

Czy to ona jest winna porwania? Jaki był przebieg całego zdarzenia?

Oglądaj w IPLA.TV: „Ślad” - odcinek 77

Ślad od poniedziałku do czwartku po godz. 22:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Ślad” - odcinek 76: Kto zamordował Ukrainkę?
„Ślad” - odcinek 75: Krwawe zabójstwo w domu kultury
„Ślad” - odcinek 74: Ciąża, porwanie i celebryta
„Ślad” - odcinek 73: Niezgoda na inność
„Ślad” - odcinek 72: Zabity przez byłą żonę?