2019-05-21

„Ślad” - odcinek 76: Kto zamordował Ukrainkę?

Zostaje zabita Irena Hnatiuk. Jej ciało przypadkiem odkrywa w bagażniku dziewczyna. Pierwszym podejrzanym jest Aleksander Jaszczenko - kierowca samochodu. Ten z kolei zrzuca winę na swojego brata Wasyla. Okazuje się, że obaj podają się za kogoś innego, niż w rzeczywistości są. Centralny Wydział Śledczy ma trudne zadanie do wykonania.

Mężczyzna proponuje młodej dziewczynie na przystanku podwózkę do domu. W pewnym momencie dochodzi do wypadku i otwiera się bagażnik, w którym znajdują się zwłoki kobiety. CWŚ identyfikuje kierowcę. To Aleksander Jaszczenko, obywatel Ukrainy. Samochód jest natomiast zarejestrowany na jego brata - Wasyla.

W toku śledztwa wychodzi na jaw, że kobietą, którą podwoził mężczyzna, jest Karolina Rybak. Ta zeznaje, że nie zna Aleksandra i twierdzi, że on tylko zaoferował jej pomoc. Zaręba w rozmowie z Walczakiem wspomina, że podobno dziewczyna wykrzykiwała coś o poczwórnym morderstwie. Kierowca samochodu twierdzi jednak, że ją zna. Zeznania cały czas się mieszają.

Okazuje się, że ofiarą jest Irena Hnatiuk, a Aleksander wskazuje, że to na pewno jego brat jest mordercą. Wasyl wszystkiego się wypiera i zrzuca winę z powrotem na brata. Wkrótce policjanci z CWŚ stwierdzają, że mężczyźni nie są tymi, za których się podają. Na dodatek wychodzi na światło dzienne, że razem z ofiarą należeli do tej samej grupy przestępczej ze Lwowa.

Śledczy podejrzewają, że motywem zabójstwa był podział łupów. Kto i dlaczego zabił Ukrainkę?

Oglądaj w IPLA.TV: „Ślad” - odcinek 76

Ślad od poniedziałku do czwartku po godz. 22:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Ślad” - odcinek 75: Krwawe zabójstwo w domu kultury
„Ślad” - odcinek 74: Ciąża, porwanie i celebryta
„Ślad” - odcinek 73: Niezgoda na inność
„Ślad” - odcinek 72: Zabity przez byłą żonę?
„Ślad” - odcinek 71: Zemsta nielegalnych pracowników?