2019-04-19

„Gliniarze” na Wielkanoc. Jak ważny to dla nich czas?

0

Specjalnie dla POLSAT.PL aktorzy opowiedzieli o swoich Świętach. Co znaczą w ich życiu? Jak celebrują zmartwychwstanie Jezusa i Wielki Tydzień? Okazuje się, że nie wszyscy serialowi policjanci spędzą ten czas w Polsce. Ale wszyscy zgodnie podkreślają, że to moment na przystopowanie, złapanie oddechu, odpoczynek wspólnie z najbliższymi i podziękowanie Bogu. Co jeszcze powiedzieli bohaterowie serialu „Gliniarze”?

Piotr Mróz
Święta Wielkiej Nocy są dla mnie najważniejsze w roku. Jezus oddaje za nas swoje życie. Większej ofiary już nie ma. Ja też chcę ofiarować ten czas Jemu, na czuwaniu i na modlitwie, na tym, żeby być blisko Niego. Wyłączam się wtedy z życia publicznego i udaję się wgłąb siebie na spotkanie z tym, któremu wszystko zawdzięczam, który mnie nie opuszcza, mimo że tak często Go zawodzę. Są chwile w moim życiu, kiedy nie rozumiem tego, co mi się przytrafia. Wówczas często obrażam się na Boga. Jednak czas pokazuje, że dane rzeczy musiały się wydarzyć, aby przygotować nas na coś lepszego. Ufajmy Bogu, bo on wie, co jest dla nas najlepsze. W końcu jego Syn oddał za nas swoje życie i nie jesteśmy mu obojętni. Wesołych Świąt, kochani!

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Piotr Mróz (@piotrmroz1988)

Tomasz Skrzypniak
To dla mnie wyjątkowy czas, najważniejszy w życiu chrześcijanina. Nie chodzi tylko o spotkanie z rodziną czy zjedzenie jajka, ale o coś więcej. Wielkanoc upamiętnia zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. To dużo ważniejsze niż Boże Narodzenie. Jezus pokazuje nam w ten sposób, że pokonał śmierć i daje mi nadzieję, że mnie także się to uda. W mojej rodzinnej parafii Najświętszego Zbawiciela zawsze było to wielkie wydarzenie i ogromne przygotowania. Jako ministranci mieliśmy nawet sporo prób - doskonale to pamiętam: na początku podawałem księdzu welon i to było moje główne zadanie. Z czasem byłem już głównym lektorem i wtedy był duży stres oraz odpowiedzialność, ale wspominam to bardzo miło. Czasem mi tego brakuje, że już nim nie jestem. Święta jednak niezmiennie spędzam z moją najbliższą rodziną w moim pięknym mieście. To dla nas czas na modlitwę, czuwanie, ale także na spotkanie się z najbliższymi. To również moment na to, żeby zatrzymać się na chwilę i odetchnąć pełną piersią. Na co dzień czas płynie zbyt szybko.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Tomasz Skrzypniak (@tomaszskrzypniak)

Ewelina Ruckgaber
Wielkanoc to dla mnie zawsze czas spokoju i odpoczynku. Czas, który poświęcam swojej rodzinie i najbliższym. Jednocześnie jest to czas wolny, tak po prostu. Mogę wypocząć i dać chwilę wytchnienia również samej sobie, żeby po świętach, pełna energii, z naładowanymi bateriami, wrócić do codziennych obowiązków. Dlatego też każdemu z osobna, nie tylko widzom serialu, życzę w te święta chwili dla siebie i cudownego czasu spędzonego z bliskimi. Cieszmy się pięknym słońcem i dobrą aurą. I doceniajmy każdy nowy dzień, bo życie jest piękne!

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Ewelina Ruckgaber (@ewelinaruckgaber_official)

Arkadiusz Krygier
Jestem katolikiem, więc chociażby z tego powodu okres Wielkanocy jest dla mnie najważniejszy. I nie chodzi o świąteczną niedzielę czy poniedziałek, ale o to, co dzieje się przez trzy wcześniejsze dni. To zawsze dla mnie niesamowity i niepowtarzalny czas na refleksję i przemyślenia. Od dłuższego czasu ten moment udaje mi się przeżywać ze służewieckimi dominikanami. Potrafią spowodować, że ten okres naprawdę „nabiera mocy”. Jednak w tym roku wyjątkowo Wielkanoc spędzę daleko od rodzinnego domu i w zupełnie innym klimacie. Trochę za sprawą „Gliniarzy”, bo wtedy, kiedy inni odpoczywają, my pracujemy, żebyście mogli oglądać nowe odcinki już od września. Dlatego wakacje dla mnie i mojej rodziny są właśnie teraz. Zamiast jajka kurzego przyjdzie nam - zważając na tutejsze okoliczności przyrody - zjeść chyba jajko żółwia (śmiech). Życzę Wam wszystkim Świąt pełnych zrozumienia i refleksji.

 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Arkadiusz Krygier (@arcando1805)

Gliniarze od poniedziałku do piątku o godz. 17:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Gliniarze”: Czy Olgierd padł ofiarą oszusta?
„Gliniarze” w obliczu coraz trudniejszych wyzwań
„Gliniarze”: Krystian Górski na... portalu randkowym!
„Gliniarze”: Natalia i Edyta się godzą. Czy na długo?
To już 300 odcinków serialu „Gliniarze”! Co mówią aktorzy?

Komentarze
© Polsat 2020