2019-04-17

Znamy komplet finalistów programu „Śpiewajmy razem”!

0

Ostatnie dwie osoby uzupełniły stawkę najlepszych wokalistów show Polsatu. Do grona wykonawców, którzy w wielkim finale powalczą o nagrodę główną, 100 tys. złotych, dołączyli Aicha Słoniec i Jasiek Więckowski. Tak zadecydowało jury, dla którego wybór wcale nie był łatwy. Pozostali uczestnicy programu „All Together Now” zaprezentowali bowiem niemal równie wysoki poziom. Kto spośród nich otarł się o finał?

Jurorzy rozpoczęli muzyczne szaleństwo od wspólnego wykonania dawnego przeboju Kultu. Dynamiczna wersja piosenki zatytułowanej „Baranek” wprowadziła widzów w świat amatorów żyjących marzeniami o scenicznej sławie. - Będziemy się dzisiaj dobrze bawić - zapewniał prowadzący Mariusz Kałamaga. I miał rację!

Jako pierwszy ocenie poddał się Daniel Kędzierski. Sprzedawca w sklepie z Wrocławia przyznał, że oprócz śpiewania jego pasją jest także aktorstwo. Czy na scenie „All Together Now” udało mu się połączyć jedno z drugim? Jak najbardziej! Pełna energii wersja utworu „Balada (Tche tcherere tche tche)”, który w oryginale wykonuje Gusttavo Lima, rozkołysała ścianę! - Ale mi poprawiłeś humor! - mówiła uradowana wokalistka Jula. - Było potańczone, mega zaśpiewane. Jesteśmy w pozytywnym flow - wtórował jej Arek Kłusowski. Punkty? 65.

Czy drugiej kandydatce udało się przebić wysoki wynik? Aicha Słoniec, stylistka rzęs z Bielska-Białej, po wejściu na scenę powiedziała odważnie: - Zapraszam was do mojego magicznego świata. A wszystko w rytm podniosłej piosenki „Set Fire To The Rain” Adele! Jak było w tej krainie czarów? - Śpiewasz tak zawodowo, masz taką głębię, taki ogień i power w głosie, że jestem pod wielkim wrażeniem - chwaliła wykon Beata Kozidrak. - Moim zdaniem śpiewałaś tę piosenkę całą sobą, wkładałaś w to całą siebie - skomentował Paweł Jasionowski. Pochlebne komentarze mogły oznaczać tylko jedno. Aicha otrzymała bardzo wysoką notę: 97.

- Przeprowadziłem się do Warszawy właśnie w celu rozwijania mojej kariery - przedstawił się Jasiek Więckowski. - Z tego żyję. Śpiewam w pubach i restauracjach - przyznał uczestnik. Czy występ w „Śpiewajmy razem” wyniesie go na szersze wody? Mężczyzna z pewnością ryzykował, śpiewając cover „Baby One More Time” z repertuaru księżniczki popu - Britney Spears. Ale był to strzał w dziesiątkę! Aż 90 jurorom spodobało się to nietypowe, akustyczne wykonanie. - Dla mnie bomba, wielki szacun - mówił Tomasz Lubert. - Ta piosenka jest też rock’n’rollowa i udowodniłeś, że rock rządzi światem - zaznaczył Jacek Dewódzki.

W programie „Śpiewajmy razem” wiek nie ma znaczenia. Tu chodzi o prawdziwy talent i serce do muzykowania! Wie o tym Eugeniusz Tiemnikow. Emeryt ze stolicy opowiedział jurorom historię swojej miłości. Beata Kozidrak i Saszan nie mogły powstrzymać łez. A co jeśli chodzi o występ? Mężczyzna sięgnął po niezwykle wzruszający kawałek „Zacznij od Bacha” Zbigniewa Wodeckiego. - Poryczałem się - powiedział Jacek Dewódzki tuż po zakończeniu show. - Wszyscy jesteśmy tutaj pod wrażeniem - dodała Wanda Kwietniewska. Punkty? 81.

- Jeśli wygram, to mam nadzieję, że pojadę na warsztaty do Nowego Jorku - zdradziła kolejna kandydatka Ola Baj. Aktorka musicalowa z Wrocławia walczyła o miejsce w finale z piosenką „Uh La La La” z repertuaru popularnej piosenkarki znanej jako Alexia. - Frędzle, loki i uśmiech szeroki - powiedział Ras Luta, gdy zobaczył dziewczynę. Wygląd oceniono wysoko, a co z występem? - Byłaś fantastyczna. Super energia - skomentował Nick Sinckler. - Mój problem jest taki, że w Top trzy mamy ludzi, którzy dali mi ciary. U ciebie mi tego zabrakło - tłumaczył Madox, który nie wstał z miejsca. Kobieta otrzymała 47 głosów.

Rywalizacja trwała w najlepsze. Karolina Pietrzykowska, której hobby jest motoryzacja, bardzo liczyła na pozytywny głos od kapitanki jurorów. Młoda dziewczyna zaśpiewała przebój „Kolorowe jarmarki” Maryli Rodowicz. Czy to wystarczyło, by zauroczyć Beatę Kozidrak? - Przede wszystkim jak weszłaś… ta kurtką! Zdarłabym ją z ciebie! - powiedziała liderka Bajmu. Mimo przychylnych komentarzy na temat wyglądu, diwa nie dała się przekonać występem. A inni jurorzy? - To było piękne wykonanie. Wybacz mi, że nie wstałem, bo Marylę bardzo trudno jest dogonić - powiedział szczerze Juliusz Kamil. Noty? 54.

Kelner w jednej ze śląskich restauracji, kucharz z zamiłowania, amator-wokalista. Oto Aleksander Gałuszka z Żor. - Przynoszę wam na tacy piosenkę - powiedział na wstępie jurorom. Chodziło o popularną balladę „Heaven” Bryana Adamsa. Mężczyzna otrzymał 47 punktów. Co powiedzieli sędziowie? - Zakryłem twarz, żeby tylko słyszeć. I mnie porwało - przyznał Titus z Acid Drinkers. - Słuchaj, wziąłeś sobie bardzo trudny utwór - podkreśliła z kolei Joanna Kurowska. - Uważam, że fantastycznie zaśpiewałeś - dodała aktorka.

Śpiewający taksówkarz? Poznajcie Sebastiana Pióreckiego! - Udało mi się zwyciężyć w wielu konkursach, m.in. wygrałem samochód osobowy i wycieczkę na Wyspy Kanaryjskie - zapewniał uczestnik. Jak było tym razem? Emocjonalny cover „Jolka, Jolka” Budki Suflera niemal natychmiast zachwycił jurorów. - Nie wiem, co przeżywasz w swoim życiu, ale słyszałem autentycznie cierpienie w twoim głosie - skomentował Ras Luta. - Bardzo zwracam uwagę na operowanie uczuciami i ty jesteś w tym naprawdę znakomity - dodała Anja Orthodox. Ocena? 96!

Do ścisłego finału bezpośrednio zakwalifikowała się Aicha Słoniec. W dogrywce zmierzyli się Sebastian Piórecki i Jasiek Więckowski. Panowie zaśpiewali zupełnie nowe utwory. Pierwszy z nich zaprezentował „Peggy Brown” Myslovitz, drugi „Take Me To Church” z repertuaru Hozier. Po wyzerowaniu punktacji i ponownym głosowaniu jurorzy zadecydowali, że do Aichy dołącza Jasiek Więckowski. Gratulujemy!

Wszystko jasne! W finale drugiej edycji „Śpiewajmy razem. All Together Now” wystąpią: Aicha Słoniec, Jasiek Więckowski, Tomasz „Tom” Filipczak, Andrzej Chrzanowski, Salwin Merstein-Siwak, Kinga Kutrzuba, Patrycja Drab, Bartosz Kurkiewicz, Roman Jarząbek, Oskar Jensen, Magdalena Lis, Beata Noszczyńska duet Ada i Anna Dijuk oraz grupa Triple Madness.

Oglądaj w IPLA.TV: „Śpiewajmy razem. All Together Now” - sezon 2, odcinek 7

Finał Śpiewajmy razem. All Together Now w środę o godz. 20:30 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Śpiewajmy razem”: Najlepsze stylizacje Beaty Kozidrak
„Śpiewajmy razem”: Znów to się stało! Czwarty raz!
Paweł Jasionowski: Ten program to dobra zabawa i radość
„Śpiewajmy razem”: Wszyscy wstali po raz trzeci!
„Śpiewajmy razem”: Wskoczyła do finału jak górska kozica!
„Wejście smoka” wprost do finału show „Śpiewajmy razem” 
„Śpiewajmy razem”: To już druga „setka” w tej edycji!
„Śpiewajmy razem”: Setka jurorów wstała z krzeseł!
Jurorzy „Śpiewajmy razem” o nowej edycji show

Komentarze
© Polsat 2020