2019-04-17

„Świat według Kiepskich” - odcinek 547: Alternatywy 3/4

0

Ferdek odkrywa sposób na wszechobecną nudę. Dowiaduje się o teorii, w myśl której istnieje wiele wymiarów, a co za tym idzie, wiele równoległych światów. Dzięki pomocy docenta nauk osadzonego w szpitalu psychiatrycznym udaje mu się z Halinką przenieść w inny wymiar.

Kiepski jak zwykle kłóci się z dziećmi o to, że Halina ciągle im gotuje i nadskakuje. Denerwuje go też to, że żona znów zrobiła mu do jedzenia danie z kartofli. Orzeka, że wszystko mu się nudzi. Temat podłapują młodzi, którzy też mówią, że się męczą, bo cały czas dzieje się wokół nich to samo. Kiepska razem z mężem debatują wieczorem o tym, że wszystko już było i tylko się powtarza, a młodzi ludzie szybciej się starzeją i gnuśnieją z nudów.

Ferdek spotyka się na podwórku z sąsiadami. Rozmawiają o rozwoju technologicznym i badaniach kosmosu. Poddają w wątpliwość istnienie życia na innych planetach i twierdzą, że rzeczywistość jest jednowymiarowa, nudna i bez perspektyw. W trakcie spotkania z Badurą Kiepski stwierdza, że po alkoholu jest piękniej i jakby inaczej. Nagle dowiaduje się od kolegów, że istnieje teoria równoległych światów...

Spotyka się więc z docentem nauk osadzonym w szpitalu psychiatrycznym w Lubiążu. Prosi go o pomoc w przeniesieniu się do innego, lepszego świata. Naukowiec wyjawia mu na to sposób. Ferdynand razem z Haliną przenoszą się do innej rzeczywistości!

Co ich czeka? Kogo spotkają na swojej drodze? Gdzie się przenieśli?

Oglądaj w IPLA.TV: „Świat według Kiepskich” - odcinek 547

Świat według Kiepskich w środę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Świat według Kiepskich” - odcinek 546: Hotel
„Świat według Kiepskich” - odcinek 545: W poszukiwaniu straconego czasu
„Świat według Kiepskich” - odcinek 544: Troll
„Świat według Kiepskich” - odcinek 543: Poniżej pasa 
„Świat według Kiepskich” - odcinek 542: Nasz człowiek z Paragwaju 

Komentarze
© Polsat 2020