2019-04-03

„Świat według Kiepskich” - odcinek 545: W poszukiwaniu straconego czasu

0

Halina traci cierpliwość z powodu nieróbstwa Ferdka. Uważa, że mąż permanentnie marnuje czas. Bierze pod lupę wszystkie aktywności mężczyzny w ciągu dnia i ze zdziwieniem odkrywa, że nie miała racji. Małżonek dokonał bowiem wielu pożytecznych czynów, a kilka razy wykazał się nawet bohaterstwem.

Kiedy Ferdek prosi Halinkę o przyniesienie majonezu do kanapek, żona wścieka się na męża i zarzuca mu, że nic nie robi. Mężczyzna sprzeciwia się jej oskarżeniom i mówi, że zrobił w ciągu dnia wiele ważnych rzeczy. Obudził go Janusz Marian Paździoch, który zatrzasnął się w toalecie. Ferdek uratował go od - jak twierdzi - śmierci w bolesnych konwulsjach.

Następnie poszedł do sklepu U Stasia, gdzie natknął się na rodzącą kobietę. Razem z pomocą Malinowskiej odebrał poród. Postanowił pójść do parku uczcić narodziny dziecka i napić się taniego wina. Od niechcenia podłożył nogę uciekającemu złodziejowi, który ukradł Kozłowskiemu teczkę z dokumentami, i pomógł policji schwytać rabusia.

Halina nie wierzy w opowieści męża. Uważa, że Ferdek zmyśla. Ironizuje na temat jego historii i zapowiada, że weźmie się za męża. Okazuje się jednak, że to nie koniec perypetii Ferdynanda.

Co go jeszcze spotkało i jak kończy się rozmowa małżeństwa Kiepskich? Czy Halinka pójdzie do adwokata? A może uwierzy w opowieści męża?

Oglądaj w IPLA.TV: „Świat według Kiepskich” - odcinek 545

Świat według Kiepskich w środę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Świat według Kiepskich” - odcinek 544: Troll
„Świat według Kiepskich” - odcinek 543: Poniżej pasa 
„Świat według Kiepskich” - odcinek 542: Nasz człowiek z Paragwaju 
„Świat według Kiepskich” - odcinek 541: Marian ma syna 
„Świat według Kiepskich” - odcinek 540: Paź królowej

Komentarze