2019-03-21

„Przyjaciółki”: 150 odcinków w pogoni za idealnym facetem

0

Kim byli mężowie, partnerzy i kochankowie bohaterek serialu? Z kim spotykały się Zuza, Patrycja, Anka, Inga i Dorota? Jacy mężczyźni stawali na ich życiowej drodze? Co wnieśli w życie paczki koleżanek przez 150 odcinków? Jak będą wspominać ich widzowie i fani „Przyjaciółki”?

Stosunki damsko-męskie to jeden z głównych elementów scenariusza serialu. Z kim spotykały się, żyły i sypiały bohaterki popularnego serialu? Komu cerowały skarpetki, karmiły, a komu dały kosza? Oto przegląd mężczyzn każdej z głównych postaci.

INGA

Inga Gruszewska jest swoistą rekordzistką, jeśli chodzi o liczbę mężczyzn, jacy na ekranie pojawiali się u jej boku.

Andrzej (Adam Adamonis) - były mąż Ingi. Przystojny facet zostawił ją dla Doroty (Agnieszka Sienkiewicz). Andrzej i Inga rozstali się na początku pierwszego sezonu i od tego czasu oboje układają sobie życie osobno, ale nadal łączy ich córka Hania, dlatego bardzo często się spotykają. W 11. sezonie byli małżonkowie wdali się w romans i Andrzej postanowił odzyskać dawną partnerkę.

Rafał (Michał Rolnicki) - dawna licealna miłość. Niespodziewanie na zjeździe klasowym w pierwszym sezonie wracają wspomnienia z młodzieńczych lat i dawne uczucia. Rafał ponownie zakochał się w Indze i walczył o nią. Miał jednak rywala, bo w życiu Ingi pojawił się bowiem drugi mężczyzna.

Piotr (Mariusz Zaniewski) - bardzo przystojny ojciec dziewczynki z przedszkola bohaterki. Zarówno Rafał, jak i Piotr zabiegali o uczucia kobiety, a ona nie potrafiła podjąć decyzji i spotykała się z jednym i drugim. Serce mocniej biło jej jednak przy Piotrze.

Janusz (Mariusz Drężek) - facet z którym los zetknął Ingę w 2. sezonie. Gdy pracowała jako opiekunka, wpadła w oko ojcu dziecka, którym się zajmowała.

Szymon (Filip Bobek) - w 3. sezonie po przeprowadzce do nowego mieszkania Inga poznaje sąsiada stomatologa, który podpadł jej już pierwszego dnia. Ale kto się czubi, ten się lubi…

Robert (Krzysztof Wieszczek) - w 6. sezonie kobieta zmienia się nie do poznania. Po rozstaniu z Szymonem nie rozpacza, tylko łapie wiatr w żagle. W klubie poznaje ciekawego maklera i spędza z nim noc. Seks na pierwszej randce to zapowiedź ognistego romansu!

Francesco (Stefano Terrazzino) - w 7. sezonie Inga rozpoczyna pracę w banku Zuzy i właśnie tam poznaje uwodzicielskiego Włocha o imieniu Francesco, którym natychmiast się zauroczyła.

Jacek (Konrad Eleryk) - w 10. odsłonie serialu życie u boku Roberta (Krzysztof Wieszczek), który bardziej odnajduje się w roli ojca niż partnera, nie jest już sielanką. Inga zaczyna spotykać się z przystojnym fotografem, którego poznała na ślubie Anki i Pawła. Chwila słabości doprowadza do zdrady!

Adrian (Kamil Maćkowiak) - w 11. sezonie Inga skradła serce swojego szefa, a ten wyznał jej miłość. Miała przez niego sporo problemów, a wsparcie, które mu okazywała przerodziło się w banku w prawdziwą plotkarską lawinę związaną z rzekomym romansem.

Max (Mateusz Janicki) - w 13. sezonie Inga rzuca się w wir randek internetowych i poznaje Maksa z którym smakuje wysublimowanego seksu.

Zobacz galerię zdjęć: Inga i jej faceci

ZUZA

Zuzanna Markiewicz zawsze była pewna siebie. Dynamiczna i konkretna przyciągała mężczyzn seksapilem i inteligencją.

Wojtek (Lesław Żurek) - spotkała Wojtka w 1. sezonie w serwisie komputerowym. Jemu pierwszemu udało się skraść jej serce. Poddała się urokowi mężczyzny, a kiedy zrozumiała, że jest dla niej naprawdę ważny, to nawet walczyła o niego z rywalką. Spodziewała się dziecka Wojtka. Niestety poroniła.

Łukasz (Mikołaj Krawczyk) - po rozstaniu z Wojtkiem, w 2. sezonie, wdała się w gorący romans z nowym pracownikiem banku - Łukaszem.

Dagmar (Marcin Korcz) - od 1. sezonu był asystentem dyrektor Markiewicz i skrycie podkochiwał się w Zuzie. Z czasem zrozumiał, że nie ma u niej szans i stali się przyjaciółmi.

Jerzy (Mariusz Bonaszewski) - przypadkowe spotkanie Zuzy z Jerzym w 5. sezonie wywróciło jej świat do góry nogami. Okazało się, że ojciec Ingi jest dla niej miłością życia. Jerzy oświadczył się Zuzie i razem wyjechali do Kanady. Kobieta wróciła jednak do Polski w 6. sezonie a ponowne spotkanie z Wojtkiem zrujnowało ten związek.

Jasiek (Marek Bukowski) - po dramatycznym rozstaniu z Jerzym, po latach, w 7. sezonie, spotkała Janka. Znali się od dziecka i postanowili odnowić swoją znajomość. On bardzo zaangażował się w ten związek, ale Zuza bardzo długo nie mogła zapomnieć o byłym. W końcu stał się jej bliski i nawet przyjęła jego oświadczyny. Rozstawali się jednak i wracali do siebie, bo na horyzoncie cały czas pojawiał się Jerzy oraz miała przelotny romans z Markiem. W końcu uświadomiła sobie, że chce być z tylko Jaśkiem.
Pomimo niepomyślnych rokowań ze strony lekarzy, okazało się, że Zuza w 10. sezonie spodziewa się dziecka. W 11. sezonie wyszło jednak na jaw, że ojcem Grzesia nie jest Janek, tylko Marek, a skrywana tajemnica ponownie zepsuła jej związek. Nie poddała się jednak i walczyła o Janka, a owocem ich miłości jest synek Krzyś, natomiast w finale 12. sezonu, mimo bardzo ciężkiej choroby Zuzy, para stanęła na ślubnym kobiercu.

Marek (Radosław Pazura) - kiedy Zuza zrezygnowała zarówno z Jerzego, jak i z Jaśka, na horyzoncie pojawił się Marek, z którym zaszła w ciążę.

Chris (Łukasz Konopka) - lekarz z Nowego Jorku, który uratował życie Zuzy podczas półrocznej eksperymentalnej terapii w Stanach Zjednoczonych. Dzięki Chrisowi pokonała raka i w 13. sezonie mogła wrócić do męża, dzieci i przyjaciółek.

Zobacz galerię zdjęć: Zuza i jej faceci

PATRYCJA

W porównaniu do pozostałych pań Patrycja Kochan wydaje się być dużo bardziej przywiązana do uczuć, a mniejszą wagę przykłada do przelotnych namiętności. Mimo tego, że w jej serialowym życiu pojawiają się liczni faceci, to nie każda relacja zostaje „skonsumowana”.

Michał (Marcin Rogacewicz) - były mąż Patrycji, ojciec jej synka Mikołaja, zginął w tragicznym wypadku samochodowym, a po jego śmierci okazało się, że prowadził podwójne życie - planował życie z inną kobietą i to jej zapisał swój gabinet rehabilitacyjny. Michał był pierwszą wielką miłością. Już w 1. sezonie oświadczył się i para szykowała się do ślubu, ale Patrycja uciekła sprzed ołtarza w finale 2. sezonu. Dowiedziała się, że być może nigdy nie będzie mogła mieć dziecka z Michałem i mimo, że bardzo go kochała, to postanowiła go zostawić. On jednak nie pozwolił jej odejść. Zdecydowali się na adopcję Filipa w 4. sezonie i wtedy się pobrali, aby spełnić wszystkie warunki z nią związane. Niestety nie udało się, gdyż biologiczna matka chłopca nie chciała zrzec się praw rodzicielskich.
W 5. sezonie para ponownie chciała adoptować dziecko - malutką Biankę, ale gdy proces dobiegał końca, okazało się, że Patrycja jest w ciąży z Michałem. Wykryto u niej poważną chorobę (tętnicze nadciśnienie płucne) i mogła nie przeżyć porodu, dlatego wycofali się z adopcji dziewczynki. W 6. sezonie łzom szczęścia nie było końca, kiedy na świat przyszedł Mikołaj, a Kochan przeżyła poród. Od 6. sezonu nad związkiem Patrycji i Michała często pojawiały się czarne chmury, a sekrety i kłamstwa o mało nie doprowadziły pary do rozwodu w 8. sezonie. Kiedy wszystko zaczęło znowu się układać, Michał zginął w tragicznym wypadku w 9. sezonie.

Sebo (Modest Ruciński) - były szef i przyjaciel Patrycji. Podobała mu się odkąd poznali się w 4. sezonie, a kiedy zaczęli razem pracować w jego salonie fryzjerskim „Sebo Look” z czasem zaczął liczyć na coś więcej. Próbował się do niej zbliżyć w 7. sezonie, gdy Michał często pracował z dala od domu. Nic jednak z tego nie wyszło.

Kamil (Maciej Jachowski) - jedna randka i koniec znajomości. Patrycji w końcu udało się otrząsnąć po dramatach związanych z niedopowiedzeniami Michała. Zdecydowała się na rozwód, a w 8. sezonie starała się powoli układać życie na nowo. Poznała Kamila przez portal randkowy, ale ta znajomość nie przyniosła efektów.

Tomek (Michał Czernecki) - przypadkowe spotkanie w parku, które mogło się skończyć potrąceniem wózka z małym Mikołajem przez rowerzystę, zaowocowało znajomością z przystojnym dyrektorem liceum - Tomkiem. Wpadli sobie w oko i zaczęli się spotykać, znowu poczuła motyle w brzuchu i w końcu odżyła, a on stracił dla niej głowę. Podczas jednej z randek, w klubie karaoke, zrobiła mu niespodziankę na scenie. Czar jednak szybko prysł, kiedy dyrektor liceum przedstawił ją swoim koleżankom z pracy nie jako zwykłą fryzjerkę, czego nie wstydziła się nigdy, a stylistkę gwiazd.

Tadek (Maciej Brzoska) - w 12. sezonie przyjaciel jej nieżyjącego męża - Michała, postanowił odnowić starą znajomość. Przy okazji pomagał w naprawie drobnych usterek w jej nowym salonie fryzjerskim. Z czasem zaczęli umawiać się na randki, ale nie przerodziło się to w nic więcej.

Wiktor (Paweł Deląg) - w 9. sezonie Patrycja potrzebowała dobrego prawnika po śmierci Michała, aby pomógł jej poukładać skomplikowane sprawy majątkowe. Z czasem Wiktor zawładnął jej sercem, oświadczył się w 10. sezonie i został jej mężem w 11. sezonie. Patrycja nie zdawała sobie jednak sprawy, że ten związek, a potem małżeństwo przyniesie jej tyle bólu.
Była uwikłana w toksyczną relację, niemal zamknięta w złotej klatce, bo Wiktor był bardzo zaborczy. Okazało się też, że nie radził sobie z agresją. Patrycja bała się mu powiedzieć, że ze względów zdrowotnych nie może mieć z nim dziecka, którego on tak bardzo pragnął, a jak już zdecydowała się na ciążę, to Wiktor dowiedział się o tym, gdy spadła ze schodów i poroniła. To nie mogło zakończyć się inaczej, tylko rozwodem w 12. sezonie. Serce Patrycji jednak wciąż dla niego biło i para wróciła do sobie. W 13. sezonie razem wychowują jej synka Mikołaja i córkę Wiktora i Wiki - Klarę.

Zobacz galerię zdjęć: Patrycja i jej faceci

ANKA

Prawniczka Anna Strzelecka głównie skupiała się na życiu rodzinnym. Obowiązki domowe, dzieci i praca nie sprawiły jednak, że z jej horyzontu całkowicie zniknęli inni mężczyźni.

Paweł (Bartek Kasprzykowski) - mąż Anki. Mają na koncie rozwód oraz mnóstwo wzlotów i upadków. Ponownie pobrali się w 9. sezonie. Ich związek kwitnie i są przekonani, że już nic im nie grozi.

Krzysztof (Paweł Królikowski) - w 2. sezonie Anka rozpoczęła terapię dla alkoholików. Na pierwszych zajęciach poznała Krzysztofa. Znalazła w nim przyjaciela i prawdziwe oparcie w walce z nałogiem.

Maciek (Krzysztof Wach) - w 4. sezonie Anka przeszła piorunującą metamorfozę. Z szarej myszki i samotnej matki zmieniła się w piękną i zadbaną kobietę. Dzięki przyjaciółkom, które wyciągnęły ją na koncert, wpadła w oko przystojnemu instruktorowi jogi - Maćkowi. Mimo początkowej nieśmiałości do młodszego mężczyzny, postanowiła dać szansę ich związkowi i parę połączył gorący romans.

Leszek (Przemysław Sadowski) - w 6. sezonie po orbicie Anki zaczął krążyć samotny wdowiec. Pojawił się w muffiniarni „Małe-Co-Nie-Co” razem z dwiema córkami - Polą (Zuzanna Głowacka) i Sonią (Wiktoria Gąsiewska). A okazją ku temu było przyjęcie urodzinowe Poli. Między Anką a Leszkiem szybko narodziła się sympatia, ale sytuację skomplikował Paweł (Bartek Kasprzykowski), który chciał odzyskać byłą żonę oraz wypadek samochodowy Julki i Soni.

Tomasz (Paweł Ciołkosz) - w 12. sezonie związek Anki i Pawła przechodził poważny kryzys. Paweł stracił prawo do wykonywania zawodu i wpadł w alkoholizm. Szef kancelarii adwokackiej, w której pracowała Anka - Tomasz, znał jej sytuację i postanowił to wykorzystać. Uwodził Ankę na firmowym obiedzie, a ona nie opierała się i spędziła cudowne chwile w ramionach przystojnego przełożonego.

Zobacz galerię zdjęć: Anka i jej faceci

DOROTA

Dorota to prawdziwa salonowa lwica. Drapieżna i świadoma swojej kobiecości. Potrafi okręcić sobie wokół palca niejednego mężczyznę. Kto nie mógł oprzeć się jej urokowi?

Andrzej (Adam Adamonis) - zdobyła męża Ingi i to dla niej Andrzej ją zostawił.

Szymon (Filip Bobek) - w 3. sezonie pomogła Indze znaleźć mieszkanie i w ten sposób poznała Szymona, sąsiada przyjaciółki, który z miejsca wpadł jej w oko.

Adam (Mateusz Grydlik) - w 5. sezonie bywała na siłowni, bo chciała zbliżyć się do Łukasza, ale spotkała tam Adama, kolegę z pracy Łukasza i Zuzy.

Łukasz (Mikołaj Krawczyk) - w 5. sezonie Dorota postanowiła zdobyć Łukasza, a ten nie pozostawał obojętny na jej zaloty. Wkrótce gorący romans przerodził się w miłość. Zaszła w ciążę i w. 7. sezonie para wzięła ślub cywilny. Na świat przyszła córeczka - Miranda. Niestety w 9. sezonie Łukasz został zwolniony z pracy i był zmuszony szukać nowej posady. Znalazł ją w innym banku, gdzie prezesem była Matylda (Katarzyna Glinka), z którą wdał się w romans w 9. i 10. sezonie. Dorota dowiedziała się o tym i wniosła pozew o rozwód.

Adrian (Kamil Maćkowiak) - w 10. sezonie, po rozpadzie małżeństwa z Łukaszem, rzuciła się w wir randek i wdała się w romans z alkoholikiem Adrianem - szefem Ingi.

Eryk (Olgierd Łukaszewicz) - w 12. sezonie okazało się, że Dorota ma nowego męża - dużo starszego milionera Eryka, którego mimo wątpliwości przyjaciółek bardzo kochała.

Marcin (Mateusz Rzeźniczak) - w 13. sezonie przypadkowo poznaje przystojnego Marcina. Co wyniknie z tej znajomości?

Zobacz galerię zdjęć: Dorota i jej faceci

Ilu jeszcze mężczyzn pojawi się w życiu przyjaciółek?

Przyjaciółki w czwartek o godz. 21:10 w Telewizji POLSAT.

 

Oficjalny profil serialu „Przyjaciółki” na Instagramie - @przyjaciolkipolsat

Zobacz także:
Jak zmieniały się przez lata Patrycja, Inga, Anka i Zuza?
Czy „Przyjaciółki” to serial dla… prawdziwych mężczyzn?
Joanna Liszowska i Elżbieta Jarosik na ekranie i na scenie
„Przyjaciółki”: Kim jest wybranka serca Pawła?
Inga na randce z Maksem. Będą mieli „układ dla seksu”?
Anita Sokołowska: Zawsze warto pomagać innym
„Przyjaciółki”: Zuza i Janek wreszcie w podróży poślubnej!

Komentarze