2019-03-21

Jak zmieniały się przez lata Patrycja, Inga, Anka i Zuza?

0

Przez 150 odcinków w 13. sezonach upłynęło wiele czasu, który miał na nie wpływ. Jak wyglądały na początku? Czy życiowe perypetie odciskały na nich wyraźne piętno? Przekonajcie się sami, oglądając zdjęcia z kolejnych sezonów serialu „Przyjaciółki”.

To nigdy nie miał być polski „Seks w wielkim mieście” ani „Gotowe na wszystko”. „Nie znajdziemy tu wyzwolonych singielek spragnionych kariery i seksu” - można było przeczytać w zapowiedziach. Bohaterkami miały być „dziewczyny, które może znać każdy z nas”. Czy tak było? Oceńcie sami.

SEZON 1

Oto one: porzucona kobieta z dzieckiem Inga (Małgorzata Socha), wzięta fryzjerka Patrycja (Joanna Liszowska), niespełniona gospodyni domowa Anka (Magdalena Stużyńska) i samotna bizneswoman Zuza (Anita Sokołowska).

SEZON 2

W pierwszym sezonie „Przyjaciółki” dały się poznać i polubić. W drugim fabuła zaczęła się rozkręcać. Obrotna Zuza zaczęła romansować z nowym pracownikiem banku. Miłość w pracy? Trzeba o siebie zadbać! Dotyczyło to także Ingi, która skupiła się na poszukiwaniu odpowiedniego faceta, a także rozglądała się za pracą. Patrycja chciała zrealizować marzenie o macierzyństwie. Nie zawsze jest to jednak tak łatwe, jak się wydaje, dlatego postanowiła skorzystać z metody in vitro. Natomiast Anka, którą zdradził mąż, zaczęła podejmować trudne życiowe decyzje. Czy to po niej widać?

SEZON 3

Patrycja, Zuza, Inga i Anka udowodniły, że licealna przyjaźń jest w stanie przetrwać próbę czasu niezależnie od takich życiowych zawirowań, jak ucieczka z kościoła i zerwane zaręczyny czy kolejna zdrada męża i bolesne rozstanie. W trzecim sezonie los zmusił aż trzy z nich, by układały sobie życie jako singielki. Czy Anka, Patrycja i Inga zadbały o to, przykuwać męski wzrok i rozbudzać fantazje singli? Partnera jako jedyna miała - paradoksalnie - najbardziej zatwardziała Zuza. Zatwardziała nie znaczy chyba jednak, że nie musi dobrze wyglądać, prawda?

SEZON 4

Anka przeżywa drugą młodość, Patrycja walczy o rodzinę, szczęście Ingi zostaje wystawione na ciężką próbę, a Zuza jest w ciąży! Czwarty sezon przyniósł wiele niespodzianek. Patrycja musiała zdecydować, czy stanie na ślubnym kobiercu i czy podejmie się adopcji. W życiu ukochanego Ingi pojawiła się inna kobieta. To mogło ją przygnębić lub zestresować. Ale nie musiało - w końcu Anka wypiękniała i odżyła po rozwodzie! A pani dyrektor Zuzanna musiała się zmagać z trudami macierzyństwa, które potrafi namieszać w karierze ambitnej bizneswoman.

SEZON 5

Patrycja na bezrobociu, ale za to wciąż zakochana. I znów z widokami na adopcję, która wcześniej nie doszła do skutku. Szczęśliwa kobieta rozkwita! Inga układa sobie życie z jednym mężczyzną, aż tu nagle pojawił się jej były… Co ona ma w sobie, że faceci tak na nią lecą? W dodatku razem z Anką otworzyły muffiniarnię. A nowy związek Anki, który do tej pory wydawał się sielankowy, nagle okazał się mniej intrygujący, gdy w jej życiu pojawił się mężczyzna, z którym już kiedyś była związana. Faceci i w niej dostrzegają to coś! A jakby tego wszystkiego było mało - na Zuzę spadł grom z jasnego nieba. Problem w tym, że to grom w tej samej postaci, który spadł na… Ingę! Czy ambitna bankierka, która próbowała zdobyć fotel prezesa banku, mogłaby spotykać się z facetem przyjaciółki?

SEZON 6

Patrycja urodziła zdrowego syna, Mikołaja, i wygrała walkę z ciężką chorobą. Świeżo upieczeni rodzice byli przeszczęśliwi, jednak opieka nad wyczekanym dzieckiem okazała się trudniejsza, niż sobie wyobrażali. Widać po niej więcej radości czy trudu? Tymczasem Zuza musiała zdecydować: wrócić do Polski i umierać z tęsknoty za ukochanym, czy oddać się uczuciu i umierać z tęsknoty za krajem? A może wybrać inne uczucie? W końcu mężczyzn dla tak atrakcyjnej kobiety w Polsce nie mogłoby zabraknąć! Najlepszym dowodem na to jest Inga, która po rozstaniu z kochankiem zaczęła rozkwitać, co nie mogło ujść męskiej uwadze. Największe dylematy miała jednak Anka, po której orbicie krążył pewien przystojniak, podczas gdy ona rozważała powrót do byłego męża, który zaczął zabiegać o jej względy.

SEZON 7

W siódmym sezonie nie brakowało emocji, a dawno namiętności zaczęły wybuchać na nowo. Zuza miała problemy w związku. Czy straciła swojego faceta na zawsze? Jak to się na niej odbiło? U Patrycji nie było lżej. Czy Kochan potrafiła wybaczyć ukochanemu? Wydawało się też, że po licznych miłosnych podbojach uda się ustatkować Indze. Na ile stabilna okazała się jej uczuciowa przystań? Perypetie Anki z byłym mężem również doczekały się dalszego ciągu. Czy odnalazła wreszcie szczęście u jego boku? A może podjęła zupełnie inną decyzję? Promieniuje szczęściem czy raczej bije od niej niepewność jutra?

SEZON 8

Zuza otrzymała awans w banku, który wcale nie okazał się zbawienny. Musiała bowiem przystąpić do rywalizacji z nowym dyrektorem inwestycji. A poza pracą w głowie mieszało jej aż dwóch mężczyzn. To nie był dla niej łatwy czas. U Anki wcale nie było łatwiej. Po biopsji wiele się zmieniło. Wyglądało jednak na to, że zaczęło sobie układać życie uczuciowe z byłym mężem, aż tu nagle pojawił się pewien przystojny prawnik… Zupełnie odwrotnie niż u Patrycji, która właśnie wyrzuciła z domu ukochanego i rozpoczęła poszukiwania nowej miłości. Natomiast Inga miała się cieszyć (pozorną) stabilizacją u boku Roberta. Okazało się jednak, że jej wybranek ma nadopiekuńczą siostrę, która napsuła zakochanym wiele krwi!

SEZON 9

Czym Zuza wypełniła pustkę w swoim życiu po tym, jak odrzuciła jednego adoratora, a drugi sam z niej zrezygnował? Musiała zdecydować, czy zawalczy o któregoś z byłych, czy poszuka szczęścia gdzie indziej. Co przyniosła ciężarnej Indze niespodziewana podróż do Nowego Jorku? Z przyczyn losowych została tam na dłużej. Nerwów było co nie miara, bo musiała radzić sobie sama i do samego końca nie wiedziała, czy zdąży wrócić do ukochanego przed porodem. Patrycja postanowiła ponownie zamieszkać z mężem, ale odbudowywanie małżeństwa okazało się trudniejsze, niż przypuszczała. Jak to się na niej odbiło? Lepiej w miłości powiodło się Ance, która przeżyła z mężem drugi miesiąc miodowy. Nie mogła jednak znaleźć pracy, aż pojawiła się okazja, by mąż stał się jej szefem. Czy to aby na pewno był dobry pomysł?

SEZON 10

Po przykrym incydencie na weselu Wiktor wyznał Patrycji miłość. Ten związek nie mógł jednak trwać długo. Kobieta stała się bowiem ofiarą przemocy ze strony mężczyzny... Długo ukrywała ten fakt przed dziewczynami. A gdy wszystko wyszło na jaw, one przestały go akceptować. Mimo to doszło do zaręczyn Patrycji i Wiktora. Anka została wyrzucona z pracy, a jej mąż Paweł chciał zrealizować plan podróży dookoła świata. Kiedy Anka staje się bezrobotna, postanawia do niego dołączyć. Zanosiło się na ekscytującą przygodę, kiedy nagle Julka oświadczyła rodzicom, że jest w ciąży. Mimo to Paweł wyjechał w podróż i zostawił Ankę z problemami samą. Inga w 10. sezonie notorycznie kłóciła się z Robertem. Miała też problemy z powodu wykorzystania jej wizerunku w kampanii reklamowej. Ciągłe sprzeczki popchnęły ją w ramiona Jacka, z którym zdradziła swojego partnera. Zuza szukała zaś w sobie objawów menopauzy. Była przekonana, że ten czas już dla niej nadszedł. Stworzyła też szczęśliwą parę z Jaśkiem. Ale tylko do chwili, w której dowiedziała się, że jest w ciąży z... no właśnie sama nie wiedziała z kim! A tak niewiedza musiała ją kosztować wiele nerwów!

SEZON 11

Pani perfekcyjna mierzyła się z macierzyństwem. I jak to Zuza, próbowała zaplanować wszystko co do minuty. Niestety, w tej materii to nie takie proste. Tym bardziej, gdy dochodzi stres związany z niewiedzą, kto jest ojcem dziecka… Skończyło się frustracją czy nauką pokory? Anka musiała zmagać się z kolejnymi komplikacjami w małżeństwie. Tym razem pożycie utrudniała jej… własna matka, która wpadła z niekończącą się wizytą. A jakby tego było mało, pewna rodzinna tajemnica wywróciła życie Anki do góry nogami. Tymczasem Inga ponownie wpadła w wir randkowania - tym razem w internecie. Poznała raczej zagrożenia czy dobrodziejstwa wirtualnego świata? Natomiast Patrycja zgodziła się wyjść za przystojnego prawnika, którego nie akceptują jej przyjaciółki. Dziewczyny się pokłóciły i nie zostały na ich ślubie. Jak to się odbiło na wieloletniej przyjaźni?

SEZON 12

Między 11. a 12. sezonem minęło półtora roku. Zuza jest mamą dwójki dzieci w udanym związku i… jest tym wszystkim zmęczona! Tym bardziej, że cały czas próbowała godzin obowiązki domowe z zawodowymi. Zamiast odpoczynku czekała ją jednak trudna kuracja. Anka rozpoczęła pracę w korporacji prawniczej i musiała walczyła o stanowisko. Cały dom był bowiem na jej utrzymaniu, bo jej mąż stracił prawo do wykonywania zawodu. Jakby tego było mało, córka Anki - Julka urodziła synka. Niestety, nie potrafiła pokochać własnego dziecka. Patrycja odzyskała dawne życie z synkiem Mikołajem, zamieszkała na swoim i otworzyła salon fryzjerski. Ale taka kobieta nie mogła długo pozostać sama! Natomiast Inga straciła pracę w wyniku reorganizacji w banku. Nie poradziła sobie z tą sytuacją, zajadała stres, w efekcie czego bardzo przytyła i wpadła w depresję. Czy przyjaciółkom udało się wyciągnąć ją z dołka?

SEZON 13

Inga odzyskała dawną figurę, zaczęła uczęszczać do salonów medycyny estetycznej i ponownie rzuciła się w wir randek. Życie uczuciowe Patrycji było tak sielankowe, że aż za bardzo przypominało ciszę przed burzą. Czy jej intuicje dotyczące małżonka i szalonej Wiktorii były słuszne? Zuza po powrocie z półrocznej terapii w Stanach Zjednoczonych czuła się jak gość we własnym domu. Wszystko się tu zmieniło, a dzieci prawie jej nie poznawały. Czy wspólne chwile z ukochanym pomogły jej powrócić do normalności? W życiu Anki wszystko zaczęło wracać do dawnego porządku. Mąż odzyskał pracę w zawodzie, córka zaczęła poważnie podchodzić do roli matki. Wydawało się, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, gdyby nie wyznanie małżonka, które diametralnie zmieniło sytuację…

Przyjaciółki w czwartek o godz. 21:10 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil serialu „Przyjaciółki” na Instagramie - @przyjaciolkipolsat

Zobacz także:
„Przyjaciółki”: 150 odcinków w pogoni za idealnym facetem
Czy „Przyjaciółki” to serial dla… prawdziwych mężczyzn?
Joanna Liszowska i Elżbieta Jarosik na ekranie i na scenie
„Przyjaciółki”: Kim jest wybranka serca Pawła?
Inga na randce z Maksem. Będą mieli „układ dla seksu”?
Anita Sokołowska: Zawsze warto pomagać innym
„Przyjaciółki”: Zuza i Janek wreszcie w podróży poślubnej!

Komentarze
© Polsat 2020