2019-03-18

Joanna Liszowska i Elżbieta Jarosik na ekranie i na scenie

0

Aktorki grają wspólnie w spektaklu Teatru Kamienica „Niespodzianka”. W serialu „Przyjaciółki” Patrycja Kochan i Elżbieta Zalewska to synowa i teściowa. W teatrze Katarzyna i Janina to sąsiadki z jednej kamienicy. Czy bohaterki „Przyjaciółek” i „Niespodzianki” mają ze sobą coś wspólnego? Jak wygląda ich współpraca?

Sztuka „La surprise”, której autorem jest Pierre Sauvil, to widowiskowa i dynamiczna komedia, która obnaża wiele prawd na temat dzisiejszych czasów. Opowiada o losach dość nietypowego małżeństwa. Spełniony biznesmen i niespełniona aktorka. Piękni i bogaci właściciele dużej firmy żyją razem, ale łączy ich głównie wspólny majątek. Kiedy w końcu Katarzyna (w tej roli Joanna Liszowska) postanawia zmienić swoje życie, Filip (Sambor Czarnota) knuje intrygę, która ma jej w tym przeszkodzić. Odkrycie niechlubnych zamiarów męża wywołuje lawinę zaskakujących, kryminalnych zwrotów akcji. W małżeński konflikt angażują się sąsiedzi, m.in. wścibska Janina Kapusta, w którą wciela się Elżbieta Jarosik. Przedstawienie specjalnie na 10-lecie Teatru Kamienica wyreżyserował Emilian Kamiński.

- W tej sztuce i w mojej postaci interesują mnie relacje damsko-męskie. Widzimy, do czego można doprowadzić swoje małżeństwo. Co się wydarza, kiedy ludzie chcą się rozejść, ale nie potrafią pójść na żadne kompromisy - mówi dla POLSAT.PL Joanna Liszowska, czyli sceniczna Katarzyna. - Ognista namiętność, która połączyła parę wiele lat temu, zamieniła się w agresję. Często znika z horyzontu powód, dla którego jesteśmy razem. Pozostała obojętność - dodała aktorka.

Namiętna relacja łączy także Patrycję z „Przyjaciółek” z adwokatem Wiktorem Jeleńskim. Czym różnią się Filip ze sztuki od Wiktora z serialu? - Wiktor raczej nigdy nie chciał Patrycji zabić - powiedziała Joanna Liszowska.

Oglądaj w IPLA.TV: Joanna Liszowska o teatrze i.... namiętności

​W „Niespodziance” na scenie Teatru Kamienica gra także Elżbieta Jarosik, która w „Przyjaciółkach” wciela się w teściową Patrycji, zaś w spektaklu w jej sąsiadkę. - W tej sztuce gram postać Janiny Kapusty. Jej syn wykupuje rudery i przerabia je na apartamenty, zaś Janina nimi zawiaduje. Syn jest bogaty - mówi aktorka. - Z Joanną Liszowską znamy się długo. Jest świetną aktorką i bardzo lubię z nią pracować - powiedziała Elżbieta Jarosik na temat współpracy artystek.

Oglądaj w IPLA.TV: Elżbieta Jarosik o roli w spektaklu „Niespodzianka”

O tym, jak potoczą się losy Katarzyny i Janiny, można przekonać się, odwiedzając Teatr Kamienica w Warszawie. Natomiast o tym, co los zgotował Patrycji i jej teściowej, można się dowiedzieć, oglądając serial „Przyjaciółki” na antenie Telewizji POLSAT oraz w IPLA.TV.

Michał Pogodowski

Przyjaciółki w czwartek o godz. 21:10 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil serialu „Przyjaciółki” na Instagramie - @przyjaciolkipolsat

Zobacz także:
„Przyjaciółki”: Kim jest wybranka serca Pawła?
Inga na randce z Maksem. Będą mieli „układ dla seksu”?
Anita Sokołowska: Zawsze warto pomagać innym
„Przyjaciółki”: Zuza i Janek wreszcie w podróży poślubnej!
„Przyjaciółki” od 28 lutego w Polsacie. Są nowi aktorzy!

Komentarze
© Polsat 2020