2019-03-11

„Ślad” - Odcinek 37: Czapka niewidka

0

Tajemnicza para organizuje napad na konwojentów uzupełniających gotówkę w bankomacie. Kilka dni po zuchwałym skoku ginie jeden ze świadków przestępstwa. Centralny Wydział Śledczy musi się spieszyć z rozwikłaniem kryminalnej zagadki.

Oficer śledczy z policji o nazwisku Lipski jest przekonany, że kuriera Mateusza Rybickiego - świadka napadu - zabili złodzieje. Funkcjonariusze z CWŚ wątpią w tę wersję wydarzeń. Kurier został bowiem zamordowany w okolicach swojej rodzinnej wsi. Jednak po nieudanej próbie zabójstwa drugiego świadka - Olgi Nowickiej - wersja o eliminowaniu ludzi, którzy byli w pobliżu ataku na konwojentów, staje się ponownie aktualna.

Okazuje się, że zeznania Rybickiego i Nowickiej w pewnych aspektach przeczą poszlakom. Policja rozważa wariant, że to konwojenci sami przygotowali skok i zmusili świadków do złożenia fałszywych zeznań. Jednak specjalnie przygotowany eksperyment śledczy ujawnia, iż sprawcami mogli być tylko inni ludzie obecni wtedy na miejscu. W trakcie czynności udaje się ustalić, że winni potrzebowali trzeciego wspólnika, by dokonać zbrodni. Pada podejrzenie, że to on mógł ukryć pieniądze i próbował pozbyć się chętnych do łupu. Tylko jak znaleźć delikwenta, gdy ten czai się w ukryciu i nie ma go na żadnych nagraniach z kamer? Czyżby miał czapkę niewidkę?

Oglądaj w IPLA.TV: „Ślad” - odcinek 37

Ślad od poniedziałku do czwartku po godz. 22:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Ślad” - odcinek 36: Brutalne porwanie dyrektora
„Ślad” - odcinek 35: Książkowy scenariusz przestępstwa
„Ślad” - odcinek 34: Podwójne życie Natalii J.
„Ślad” - odcinek 33: Kryminalne oblicze nastolatków
„Ślad” - odcinek 32: Tajemnica właścicielki butiku 
Kto jest kim w serialu „Ślad”? Zobacz zdjęcia

Komentarze
© Polsat 2020