2019-03-06

„Ślad” - odcinek 35: Książkowy scenariusz przestępstwa

0

W luksusowej wili znanego pisarza, Jerzego Tarnowskiego, doszło do brutalnego morderstwa. Ofiarą padła jego młoda żona Weronika oraz jej kochanek - psychiatra Michał Nowak. Kto stoi za morderstwem? Czy tylko zdradzany mąż miał motyw?

Wychodzi na jaw, że pisarz już od roku poddawał się leczeniu w klinice psychiatrii Nowaka. Znajduje się ona kilka kilometrów od luksusowej wili. - To psychiatryk dla znanych i bogatych - orzeka Tomasz Bączyk.

W dniu morderstwa żona psychiatry Nowaka, Iwona, miała nocny dyżur w klinice. Nie informując nikogo, pozwoliła Tarnowskiemu wrócić na chwilę do domu. Gdy zorientowała się, że mężczyzna długo nie wraca do placówki, pojechała do wilii i znalazła ciała ofiar. Szybko sprzątnęła ślady krwi i wróciła z Tarnowskim do kliniki. Chciała go chronić, ponieważ podkochiwała się w Tarnowskim.

Okazało się, że dokładnie rok wcześniej Michał Nowak i Weronika zainscenizowali przed Tarnowskim okoliczności takiego samego zabójstwa. Podstępem chcieli zrobić z niego osobę niepoczytalną. A wariata z papierami umieścili w klinice psychiatrii i swobodnie korzystali z jego środków pieniężnych. Tarnowski tworzył tam powieść kryminalną, w której ze szczegółami opisał zabójstwo, którego najpierw rzekomo, a później być może faktycznie dokonał.

Nie jest to jednak przesądzone, ponieważ Amanda Aramowicz, kochanka Oskara - syna Tarnowskiego z pierwszego małżeństwa - pomagała mu pisać tę powieść. A Oskar ją przeczytał. Może to on w feralną noc podstępnie sprowadził ojca do domu, wiedząc, że Weronika i Nowak byli umówieni na romantyczną kolację? Kto ich zabił? Dlaczego to zrobił?

Oglądaj w IPLA.TV: „Ślad” - odcinek 35

Ślad od poniedziałku do czwartku po godz. 22:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Ślad” - odcinek 34: Podwójne życie Natalii J.
„Ślad” - odcinek 33: Kryminalne oblicze nastolatków
„Ślad” - odcinek 32: Tajemnica właścicielki butiku
„Ślad” - odcinek 31: Zbrodnia z seksem w tle
„Ślad” - odcinek 30: Niemowlę, oszustwo i tajemnicza trucizna 
Kto jest kim w serialu „Ślad”? Zobacz zdjęcia

Komentarze
© Polsat 2020