2018-11-11

„W rytmie serca” - odcinek 38: Akcja serca

0

Sprawa Nowackiego sprawia, że prokurator Siedlecki i Weronika zbliżają się do siebie. Skuteczna pomoc jej bratu pozwala policjantce wreszcie zaufać przedstawicielowi wymiaru sprawiedliwości, który od dawna ubiega się o jej względy. Czy ich relacja ma przyszłość? I co teraz stanie się z Piotrem, który - jak się okazało - był niewinny, a odsiedział w więzieniu pięć lat?

Weronika orientuje się, że jej brat opuścił bezpieczną kryjówkę, czyli jej dom. A prokurator Siedlecki poszukuje jego akt, które bezprawnie przywłaszczyła sobie policjantka. Weronika zaprasza go do siebie i wręcza mu teczkę z dokumentami Piotra Nowackiego.

Agnieszka, siostra Adama, szykuje się do powrotu do Kanady. Lekarz jest ciekaw, czy zamierza wybaczyć mężowi, który ją zdradzał. Zapewnia, że niezależnie od tego, jaką podejmie decyzję, zawsze może liczyć na brata.

W Kazimierzu bizneswoman Sylwia próbuje ubić kolejny znakomity interes. Aby ocieplić swój wizerunek, wynajmuje przystojnego mężczyznę, który odgrywa jej partnera. Jest przy tym tak zapracowana, że nie ma nawet czasu, by pojawić się na wieczorze panieńskim swojej siostry.

Okazuje się, że brat Weroniki był powiązany ze sprawą Gałczyńskiego i Sandry. Prokurator Siedlecki zaczyna naciskać na kobietę w sprawie Nowackiego. Ona informuje o tym Gałczyńskiego, a gangster postanawia pozbyć się niewygodnej kobiety, która może pomieszać mu szyki.

Płatny partner Sylwii idzie z nią na ślub jej siostry i… dostaje tam zawału. Zostaje przetransportowany do szpitala w Jabłonowie, gdzie zajmuje się nim doktor Adam Żmuda. Okazuje się, że przyczyną zawału było przepracowanie.

Maria dowiaduje się, że Beniamin z jej powodu złożył rezygnację ze stażu. Namawia go, by nie rezygnował i został w szpitalu. A Piotr kontaktuje się z Weroniką, a ona informuje go o postępach w jego sprawie. Umawiają się na spotkanie, podczas którego Nowacki ma zidentyfikować Sandrę - jego jedyną szansę na alibi. Kiedy się okazuje, że to ona, Piotr kradnie Weronice samochód i próbuje odszukać Sandrę.

Tymczasem doktor Robert nie chce dać za wygraną. Kupuje kwiaty i mimo wszystko chce spróbować przekonać Agnieszkę, by dla niego została w Kazimierzu. Na miejscu zastaje jednak Marię, która informuje go, że Agnieszka właśnie wyjechała do Kanady…

W szpitalu okazuje się, że Sylwia ma nowotwór, o którym nikogo nie poinformowała, ponieważ chce pozamykać swoje sprawy i wyjechać.

Jej płatny partner dowiaduje się jednak przypadkiem całej prawdy i przekonuje szefową, że nie ma sensu, by tracili czas na udawanie, że im na sobie nie zależy.

Nowacki odnajduje Sandrę w chwili, gdy zbir nasłany przez Gałczyńskiego próbuje ją zamordować. Ratuje jej życie i… zostaje schwytany przez prokuratora Siedleckiego.

Postawiona pod ścianą Sandra idzie na współpracę z prokuraturą. Składa zeznania obciążające Gałczyńskiego i uniewinniające Adama Żmudę oraz Piotra Nowackiego.

Maria z Robertem ruszają w pościg za Agnieszką, ale nie udaje im się dogonić jej przed wylotem z Polski. Okazuje się jednak, że Agnieszka wcale nie poleciała do Kanady. Rozmyśliła się i czekała na Roberta pod jego domem.

Oglądaj w IPLA.TV: „W rytmie serca” - odcinek 38

W rytmie serca w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „W rytmie serca” na Instagramie - @wrytmieserca.official

Zobacz także:
„W rytmie serca” - odcinek 37: Trudny wybór
„W rytmie serca” - odcinek 36: Niewinny
„W rytmie serca” - odcinek 35: Wszystko zostaje w rodzinie
„W rytmie serca” - odcinek 34: Przyjaciel od serca
„W rytmie serca” - odcinek 33: Szkoła przetrwania

Komentarze
© Polsat 2020