2018-10-07

„W rytmie serca” - odcinek 33: Szkoła przetrwania

0

Na obozie survivalowym dochodzi do tragedii, a w sprawę angażuje się policja. Jedna z uczestniczek ulega wypadkowi. Na pomoc przybywa bohaterski doktor Adam. Z jakimi problemami tym razem musiał zmierzyć się Żmuda? Czy podołał wyzwaniu?

Podczas obozu survivalowego jedna z dziewczyn nie wraca na noc do namiotu. Grześ, który uczestniczy w wyjeździe, wzywa na pomoc Adama. Doktor dołącza do ekipy poszukiwawczej i znajduje w lesie zaginioną Lilkę, która jest nieprzytomna, bo spadła z ambony.

Policja rozpoczyna śledztwo w sprawie wypadku, ponieważ zachodzi podejrzenie, że feralnej nocy nastolatka nie była sama. Organizatorzy konkurencyjnych obozów przetrwania wzajemnie oskarżają się o doprowadzenie do tragedii. Sytuacja jest na tyle napięta, że między mężczyznami dochodzi do rękoczynów.

Do akcji wkracza policja i wychodzi na jaw, że ojciec jednej z nastolatek wdał się w romans z Lilą.

A gdy jego córka się o tym dowiedziała, zamknęła ją za karę w ambonie.

Szarek proponuje Ewie podwózkę do pracy, jednak nagłe wezwanie zmusza go do pozostawienia kobiety samej na środku drogi. Recepcjonistka po raz kolejny przekonuje się, że nie może liczyć na policjanta. Skruszony stróż prawa postanawia ją przeprosić, jednak Ewa jest niewzruszona i odsyła go do doktora Zycha.

- Co się dzieje panie Sebastianie? Co pana do mnie sprowadza? - pyta go lekarz. - Serce… - odpowiada mu ze smutkiem Szarek.

Grześ jedzie z Adamem do szpitala. Niestety, ojca wzywają obowiązki zawodowe i chłopiec nie ma jak wrócić do domu do Jabłonowa. Pomoc oferuje Beniamin, który odstawia malca do Kazimierza. Stażysta odgrzewa mu zupę i pomaga przejść do kolejnego etapu w grze komputerowej.

Jedna z pacjentek ponownie nagabuje Adama. Podstępem zwabia go do mieszkania i rani paznokciami w twarz. Grozi, że go zniszczy. Natrętna kobieta knuje intrygę i zgłasza się na policję, twierdząc, że lekarz ją pobił. - Kto pani to zrobił?! - pyta ją Weronika. - Doktor Adam Żmuda… - wyznaje „pokrzywdzona”.

Tymczasem Maria ukrywa Piotra w mieszkaniu Adama. Żmuda, chcąc ulokować w nim swoją siostrę, nakrywa nieoczekiwanego lokatora i dochodzi między nimi do szarpaniny.

Na szczęście w porę sytuację ratuje Biernacka, która rozdziela mężczyzn. Niestety, w wyniku bijatyki Nowackiemu rozrywają się szwy.

- Marysia uratowała mi życie - mówi uciekinier. - No, żebyś wiedział - kwituje lekarz.

Co ukradł z domu Marysi Beniamin? Dlaczego to zrobił? W jaką intrygę został wplątany Adam? I co zrobi z Bratem Weroniki, który ukrywa się w jego mieszkaniu?

Oglądaj w IPLA.TV: „W rytmie serca” - odcinek 33

W rytmie serca w niedzielę o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „W rytmie serca” na Instagramie - @wrytmieserca.official

Zobacz także:
„W rytmie serca” - odcinek 32: Zaginiony
„W rytmie serca” - odcinek 31: Jakby nie było jutra
„W rytmie serca” - odcinek 30: To skomplikowane
„W rytmie serca” - odcinek 29: Niespodziewane spotkanie
„W rytmie serca” - odcinek 28: Czarna owca
Aktor z serialu „W rytmie serca” zagra u Quentina Tarantino!

Komentarze
© Polsat 2020