2018-10-28

„W rytmie serca” - odcinek 36: Niewinny

0

Doktor Adam Żmuda nareszcie opuścił areszt i wrócił do swoich bliskich. Maria i Grześ doczekali się długo wyglądanego domownika. Kto wpłacił niebotyczną kaucję? Jak potoczy się śledztwo w sprawie domniemanego gwałtu lekarza? I co ma z tym wszystkim wspólnego jego „zaginiony” ojciec?

Adam Żmuda po wyjściu z aresztu informuje prokuratora Siedleckiego o tym, że groźni przestępcy szukają zza krat jego ojca. Opowiada mu także, w jaki sposób został wrobiony, i zachęca do dokładnego prześwietlenia Sandry, która złożyła przeciwko niemu fałszywe zeznania.

Doktor Zych razem z posterunkowym Szarkiem kontynuują śledztwo w sprawie tajemniczej kliniki doktor Kruk. Zych dociera w końcu do dyrektor placówki.

- Czym mogę pomóc? - pyta kobieta.
- Pani już raz pomogła. Mojej żonie - odpowiada lekarz.
- Przepraszam, ale nie wiem, o co chodzi.
- Doskonale pani wie. Poznaję panią. Pani nas oszukała. Przyczyniła się pani do śmierci mojej żony i uciekła pani jak szczur.

W obliczu takie obrotu sprawy hochsztaplerka nie przebiera w środkach. Uderzeniem ciężkim przedmiotem w tył głowy obezwładnia doktora Zycha.

Nie wie jednak, co zrobić z nieprzytomnym mężczyzną, który - jak się dowiaduje - pytał niedawno o zaginioną Alex, która także przebywała w klinice, lecz właśnie z niej uciekła…

Tymczasem siostra Adama oznajmia mu, że nie chce wracać do Kanady, ponieważ „nie ma ochoty patrzeć” na mężczyznę, z którym się tam spotyka. Czyżby w Kazimierzu zatrzymywał się urok nie tylko miejsca, lecz także doktora Roberta?

Prokurator Siedlecki sprawia, że śledztwo w sprawie Adama i jego ojca nabiera rozpędu. Odwiedza więzienie i robi porządek z szantażystą, który zostaje przeniesiony do izolatki. Swoje prywatne dochodzenie potajemnie rozpoczyna także doktor Żmuda, który spotyka się z Sandrą… Dziewczyna okazuje się jednak przebiegła i spławia ciekawskiego lekarza. A następnie udaje się do prokuratora Siedleckiego, by mu donieść, że podejrzany ją nachodzi…

Prokurator ponownie wzywa Adama, który miesza mu szyki. Wyjaśnia mu, że groźny bandzior czeka na proces, w którym jego ojciec będzie świadkiem koronnym. I że nie ma sensu go szukać, ponieważ został objęty programem ochrony świadków.

Natomiast Szarek rozpoczyna poszukiwania doktora Zycha, z którym od pewnego czasu nie ma kontaktu. Przewieziona do szpitala Alex mówi przez sen, że widziała doktora Zycha w klinice...

Weronika razem z Szarkiem rozpoczynają interwencję. Doktor Zych jest uratowany, a szemrana pani doktor zostaje schwytana przez policję.

Maria przypadkiem odkrywa, że Grześ prowadzi z kimś podejrzane rozmowy w internetowych chacie. Chłopiec nie chce wyjawić, kim jest jego przyjaciel. Adam zna jednak jego hasło. Rozmowy Grzesia z tajemniczym nieznajomym okażą się co najmniej frapujące. Tymczasem siostra Adama coraz bardziej zbliża się z Robertem. A Ewa decyduje się na opiekę nad poszkodowanym podczas pościgu Szarkiem.

Prokuraturze udaje się też wreszcie znaleźć haki na Sandrę. Okazuje się, że miała w przeszłości do czynienia z Piotrem Nowackim, ukrywającym się bratem policjantki Weroniki…

Oglądaj w IPLA.TV: „W rytmie serca” - odcinek 36

W rytmie serca w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „W rytmie serca” na Instagramie - @wrytmieserca.official

Zobacz także:
„W rytmie serca” - odcinek 35: Wszystko zostaje w rodzinie
„W rytmie serca” - odcinek 34: Przyjaciel od serca
„W rytmie serca” - odcinek 33: Szkoła przetrwania
„W rytmie serca” - odcinek 32: Zaginiony
„W rytmie serca” - odcinek 31: Jakby nie było jutra

Komentarze
© Polsat 2020