2018-10-14

„W rytmie serca” - odcinek 34: Przyjaciel od serca

0

Adam próbuje zaaklimatyzować się w więziennej rzeczywistości. Za kratkami znajduje dwóch sprzymierzeńców, ale nie wie, że jeden z nich jest na usługach gangstera. Czy uda mu się odnaleźć w specyficznym świecie skazańców?

Żmuda składa zeznania, ale pojawiają się w nich nieścisłości. Lekarz nie potrafi wyjaśnić śladów po bójce z Piotrem. Beniamin zgłasza Siedleckiemu, że widział, jak lekarz molestuje pacjentki w szpitalu.

Prokuratura wydaje nakaz aresztowania i ordynator ląduje w więzieniu. - To miejsce jest jednym z łagodniejszych. Mogło być naprawdę dużo gorzej... - pociesza go Weronika.

Adam próbuje odnaleźć się w nowym miejscu i nawiązuje pierwsze znajomości. Nie wie jednak, że kolega z celi otrzymał od Gałczyńskiego propozycję nie do odrzucenia. Mafiozo za jego pośrednictwem chce poznać miejsce pobytu Wilczyńskiego.

Więzień atakuje Żmudę nożem, na szczęście z opresji ratuje go Dorian, który odbywa karę w tej samej placówce. Opryszek wie, że ma wobec lekarza dług do spłacenia, dlatego stara się mu pomóc.

- Kiedyś uratowałeś mi skórę. Jak mi się teraz uda, to jesteśmy kwita - mówi. Mężczyzna ma problem z sercem, więc Adam zamiast załatwić sobie przeniesienie do innej celi, zdobywa od prokuratora potrzebne leki.

Gałczyński jest niezadowolony, że współwięzień Adama go zaatakował, więc wysłannika spotyka kara. Lekarz znajduje mężczyznę całego we krwi i nieprzytomnego. Wtedy uświadamia sobie, że sytuacja jest poważna i że pobyt w więzieniu to tak naprawdę walka o życie.

Marysia w związku z aresztowaniem Adama otrzymuje wsparcie od wszystkich przyjaciół. Odwiedza ją zarówno doktor Zych, jak i Ewa. Na pomoc rusza także Beniamin, który próbuje wykorzystać sytuację.

Stażysta całuje Marię, ale kobieta odpycha go. - Myślałam, że się przyjaźnimy - komentuje zachowanie kolegi. Jest zaskoczona.

Czy więzień przeżyje i kto stoi za okrutną intrygą, która doprowadziła do aresztowania doktora?

Oglądaj w IPLA.TV: „W rytmie serca” - odcinek 34

W rytmie serca w niedzielę o godz. 19:55 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „W rytmie serca” na Instagramie - @wrytmieserca.official

Zobacz także:
„W rytmie serca” - odcinek 33: Szkoła przetrwania
„W rytmie serca” - odcinek 32: Zaginiony
„W rytmie serca” - odcinek 31: Jakby nie było jutra
„W rytmie serca” - odcinek 30: To skomplikowane
„W rytmie serca” - odcinek 29: Niespodziewane spotkanie

Komentarze
© Polsat 2020