2018-10-21

„W rytmie serca” - odcinek 35: Wszystko zostaje w rodzinie

0

Adam Żmuda ma coraz większe problemy. W więzieniu grożą mu nie tylko skazańcy, lecz także strażnicy, którzy sugerują, że może zostać oskarżony o zabójstwo innego więźnia. Czy lekarz będzie w stanie uniknąć fałszywych zarzutów?

W szpitalu Beniamin przeprasza Marię za niedawno skradziony pocałunek, a ona przyjmuje przeprosiny, ale stwierdza - Myślę, że powinniśmy ograniczyć kontakty.

Weronika przesłuchuje własnego brata, który twierdzi, że został wrobiony. Siostra poddaje jego linię obrony w wątpliwość.

Rozmowę niespodziewanie przerywa prokurator Siedlecki, który zjawia się w mieszkaniu Weroniki z kawą i ciastem. Policjantka szybko go spławia, czym budzi w nieoczekiwanym gościu podejrzliwość.

Policjant Szarek próbuje załagodzić domniemany konflikt z Elą i… niemal dochodzi do pocałunku. Przypadkiem przeszkadza im jednak doktor Zych. Para umawia się więc na randkę po pracy. Czy tym razem wreszcie do niej dojdzie?

W Kazimierzu przebywa również pewna rodzina. Mama wywiozła nastoletnią Sarę z Warszawy, ponieważ znajomi podobno mieli na nią zły wpływ. Tymczasem kobieta sama nie potrafi rozstać się z odwiedzającym je mężczyzną, który odegrał w ich życiu bardzo niechlubną rolę. Nastolatka, która nie może znieść tej sytuacji, zaczyna w tajemnicy przed wszystkimi nacinać się żyletką.

Tymczasem w areszcie Dorian, który już raz uratował Adama, radzi mu, by bliscy jak najszybciej wpłacili za niego kaucję, ponieważ - jak twierdzi - grozi mu niebezpieczeństwo, a czas nie jest jego sprzymierzeńcem. Okazuje się jednak, że Maria nie ma zdolności kredytowej i nie ma skąd wziąć pieniędzy na kaucję za Adama. Razem z jego siostrą zamartwiają się sytuacją. Tymczasem do ojca Stanisława przychodzi przesyłka z pieniędzmi i list o treści „Znasz kogoś, kto potrzebuje tych pieniędzy”. Fundusze przekazuje Marysi, która dzięki temu może wyciągnąć Adama z więzienia.

16-letnia Sara ucieka z domu i porywa siostrę. Błąka się po okolicy, aż wreszcie dociera do kościoła. Tam opiekę roztacza nad nią ojciec Stanisław. Czy duchowny pomoże rozwiązać trudną sytuację? I czy pomogą mu w tym lekarze dziewczyny, która mdleje mu w ramionach. Jaką mroczną tajemnicę kryje nastolatka?

Weronika rusza w poszukiwaniu świadków, którzy mogliby potwierdzić wersję jej brata. Niestety, okazuje się, że już pierwszy z nich jest… martwy. Kolejni świadkowie również zapadli się jak kamień w wodę… Mimo to policjantka kontynuuje śledztwo na własną rękę. Dociera do akt Piotra. A doktor Zych razem z Szarkiem docierają do kliniki, w której przebywa Alex. Jak to się skończy? Czy ich śledztwa okazały się możliwe do rozwiązania? I czy Weronika zdoła nadal ukrywać Piotra przed poszukującą go policją oraz przed prokuratorem Siedleckim?

Oglądaj w IPLA.TV: „W rytmie serca” - odcinek 35

W rytmie serca w niedzielę o godz. 19:55 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „W rytmie serca” na Instagramie - @wrytmieserca.official

Zobacz także:
„W rytmie serca” - odcinek 34: Przyjaciel od serca
„W rytmie serca” - odcinek 33: Szkoła przetrwania
„W rytmie serca” - odcinek 32: Zaginiony
„W rytmie serca” - odcinek 31: Jakby nie było jutra
„W rytmie serca” - odcinek 30: To skomplikowane

Komentarze
© Polsat 2020