2018-10-05

„World of Dance - Polska”: Breakdance odkryty na nowo

0

Shadows Crew z Gdańska wyznaczyli świeże standardy w tańcu ulicznym. Kto jeszcze błysnął w czwartym odcinku „World of Dance - Polska”? Najlepsi tancerze z Polski i ze świata walczą o 100 tysięcy dolarów. Za nami ostatni etap kwalifikacji. Poznaliśmy kolejnych uczestników, którzy zmierzą się w tanecznych bitwach.

Batalię o wygraną rozpoczęli juniorzy. Driada to zespół z Białorusi tańczący hip-hop. - Najważniejsze jest to, że mamy tylko jedną szansę, aby zrobić wrażenie na jurorach - mówiła przed występem jedna z członkiń grupy.

- Bardzo podoba mi się wasze show. Jest przemyślane. Ani przez chwilę się nie nudziłem - ocenił „Roofi”. - To była bardzo konkretna propozycja, która przemówiła do mnie w całości - dodała Edyta Herbuś. Ocena? 86.7.

- Moja przygoda zaczęła się w wieku sześciu lat - opowiadał kolejny uczestnik Włodek Kołobycz, który sympatyzuje z tańcem współczesnym. Talent odkryła w nim mama. Czy dostrzegli go także sędziowie? - Są rzeczy do poprawy, ale zapamiętam Cię - oświadczył nie do końca przekonany Michał Malitowski. Z tą opinią nie zgodzili się jednak Edyta Herbuś i „Roofi”. - Masz przepiękny ruch. Jestem zafascynowany twoją gracją - chwalił chłopaka członek Fair Play Crew. Solista otrzymał 80.3 punktów.

Poznajcie East Side Crew Junior. Tej formacji kochającej hip-hop niejednokrotnie zdarzyło się występować na ulicy. Jak poradzili sobie na scenie „World of Dance - Polska”? - Dla mnie to była kwintesencja ruchu hip-hop - pochwaliła grupę Edyta Herbuś. - Tryskała z was energia - dodała jurorka. - Czasami trzeba zluzować, żeby wejść w ten idealny groove - mówił sceptycznie nastawiony „Roofi”. Wynik końcowy? 79.7. Zespół nie przeszedł dalej...

Zmiana klimatu. Sara Janicka i Kamil Kuroczko to miłośnicy tańca towarzyskiego. Mają już na swoim koncie prestiżowe wyróżnienia. On był uczestnikiem czterech edycji „Tańca z Gwiazdami”. - Zdecydowanie podnosicie poprzeczkę - ocenił występ pary Rafał Kamiński. Juror pochwalił także wybór muzyki, czyli utwór Grzegorza Turnaua „Bracka”. - Macie piękny feeling, tańczycie lirycznie - opisał wrażenia Michał Malitowski. Doskonały pokaz zasłużył na wysoką średnią ocen - 91.3.

- Moim największym sukcesem jest to, że tańczyłam z Justinem Bieberem na scenie - ujawniła 15-letnia Laura Kowalska, wschodząca gwiazda tańca współczesnego. Okazało się, że dziewczyna zna także „Roofiego”. - Spotkaliśmy się wcześniej w jednym z projektów - wskazał juror. - Z technicznych rzeczy podobało mi się, jak opanowujesz izolacje swojego ciała - chwalił nastolatkę Michał Malitowski. Punkty? 87.3.

Tego w programie „World of Dance - Polska” jeszcze nie było! Treblers zaprezentowali… step irlandzki. - To w jaki sposób amortyzujecie w swoim ciele tak dynamiczny ruch swoich stóp, żeby ta góra pozostała elegancka, tak robią tylko profesjonaliści - oceniła styl Edyta Herbuś. „Roofi” nie podzielał entuzjazmu koleżanki. Ile punktów otrzymała formacja? 80. Trio przeszło do kolejnego etapu!

Julia i Tomek to nastoletnia para, która specjalizuje się w tańcu towarzyskim. Z sukcesami! 13 razy sięgali po mistrzostwo Polski. - Przyszliśmy do tego programu, żeby się pokazać, no i oczywiście wygrać - deklarowała dziewczyna. - Widać, że macie bardzo ładne wysportowane ciała w tak młodym wieku - stwierdził Michał Malitowski. - Chciałabym w was zobaczyć odrobinę więcej szaleństwa, bo technicznie jesteście bardzo dobrzy - podkreśliła Edyta Herbuś. Noty dla duetu? 85.7. Brawo!

Emocje nie słabną. Patman Crew to czteroosobowa formacja street dance. Zespół inspiruje się nowoczesną technologią i futurologią. - Zakręceni jesteście totalnie. Nie wiadomo z jakiej bajki - Michał Malitowski podzielił się swoim pierwszym wrażeniem. - Taniec został przytłumiony strojem i kolorowymi włosami - ocenił „Roofi”. Ostatecznie grupa uzyskała 79 punktów i pożegnała się z programem.

Hip-hopu nigdy dość. Skład West Point Crew z Poznania robił wszystko, żeby przebić poprzedników. - Wiecie, że w „World of Dance” mierzycie się z najlepszymi? No to jesteście w bardzo dobrym miejscu i czasie! - powiedział podekscytowany „Roofi”. - Widzę potencjał, ale dla mnie jest to za monotonne, za wolne - odmienne zdanie wyraził Michał Malitowski. A na tablicy z wynikiem... 83.7. Są dalej!

Niespodzianek nie brakowało. Na parkiecie „World of Dance - Polska” pojawiła się... znajoma Michała Malitowskiego sprzed lat. - Jestem zaskoczony, że cię tu widzę - powiedział juror. Jana, wraz z partnerem Jakubem, zatańczyła gorącą salsę. - To było pikantne i seksowne. Chcę więcej! - krzyczała Edyta Herbuś. Nota dla tej pary? 87.

Swoich sił w show spróbowała znana formacja z Siedlec. Caro Dance Group to zespół z wieloletnią tradycją. Czy mają zatem czego się obawiać? - To był prawdziwy spektakl - mówiła po występie Edyta Herbuś. - Bardzo podobało mi się to, że rozumiecie pojęcie synchronu - wtórował jej Michał Malitowski. Średnia ocen dla tej ekipy to 86.3.

W kwalifikacjach wystąpiły także dziewczyny z Be Over Boogie. - Oglądałem ten pokaz z zaciekawieniem - przyznał „Roofi”. - Nazwałbym to lyrical hip-hop - dodał po występie żeńskiego teamu z Wrocławia. - Według mnie jest to pokaz feministyczny. To było świetne! - oceniła Edyta Herbuś. Grupa otrzymała 84 punkty.

Na awans do pojedynków bardzo liczył breakdance’owy duet Shadows Crew z Gdańska. - Jest moc! - powiedziała Edyta Herbuś tuż przed występem chłopaków. A jak było po? - Po raz pierwszy widziałam tyle emocji w tym tańcu - mówiła wzruszona jurorka. - Jeśli chodzi o wasze skillsy to jest ok - ocenił „Roofi”. Ile punktów dla tego wykonu? 84.

Ostatni kandydat, Jakub Pursa, tańczy modern jazz i właśnie ten styl zaprezentował na scenie. - Tancerze są podobno atletami Boga - mówiła zaintrygowana Edyta Herbuś. - Masz bardzo silne nogi - ocenił Michał Malitowski. - Popracowałbym nad pracą rąk - podpowiedział juror. Pomimo drobnych niedociągnięć, średnia ocen wyniosła 83. Gratulujemy!

Kolejny etap programu będzie bardzo emocjonujący! Którzy uczestnicy wygrają bitwy? Kto dostanie się do finału?

Oglądaj w IPLA.TV: „World of Dance - Polska” - odcinek 4

World of Dance - Polska w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „World of Dance - Polska” na Instagramie - @worldofdance_polska

Zobacz także:
Michał Malitowski spotkał przyjaciółkę w „World of Dance”
„World of Dance - Polska”: Oto taneczna następczyni Beyoncé?
Edyta Herbuś wybrała się w cudowną podróż marzeń
Olga Kalicka z „World of Dance - Polska” już po… weselu
„World of Dance - Polska”: Kto oczarował jurorów?
„World of Dance - Polska”: Ruszyła taneczna machina!

Komentarze
© Polsat 2020