2018-09-14

„World of Dance - Polska”: Ruszyła taneczna machina!

0

Kto najbardziej zaskoczył jurorów pierwszej europejskiej edycji show? Od hip-hopu, przez jazz, do klasyki - widzowie mogli zobaczyć wszystko, co najpiękniejsze na parkiecie „World of Dance - Polska”. Którzy uczestnicy są faworytami do zwycięstwa? Komu kibicujecie po pierwszym odcinku nowego programu Telewizji POLSAT?

- Mam nadzieję, że wszyscy od Giewontu aż po Hel jesteście gotowi na wielkie taneczne emocje - przywitał się z widzami pierwszy z gospodarzy show, Karol „Niecik” Niecikowski. - To co za chwilę zobaczycie, przejdzie do historii telewizji - dodała druga prowadząca Olga Kalicka. Pora rozpocząć taneczne szaleństwo!

Jakie są zasady? Rywalizacja przebiega w trzech grupach: juniorzy (do lat 18), dorośli (od lat 18, do 4 osób), formacje (od lat 18, 5 oraz więcej osób). Za każdym razem tancerze są poddawani ocenie w skali od 1 do 20 w pięciu kategoriach: całokształt, technika, choreografia, kreatywność, prezentacja. Ocenia ich jury w składzie: Edyta Herbuś, Rafał „Roofi” Kamiński i Michał Malitowski. Z punktacji sędziów wyciągana jest średnia. Aby przejść dalej potrzebne jest co najmniej 80 punktów. Kto na to zasłużył?

Jako pierwsi na scenie zaprezentowali się tancerze z formacji Szał. - Czerpiemy z wielu różnych styli - wskazał lider zespołu z Białegostoku. - Nie są to przypadkowe kroki czy choreografia. Zawsze jest temat, myśl przewodnia - mówiła Bernadetta „Bierka” Bakuńska, choreograf grupy. Nie inaczej było tym razem. Układ został zainspirowany opowieścią człowieka, który przeżył wojnę. - To jest szalenie ważny temat, którego młodzież dzisiaj już nie podejmuje - komplementował wykon „Roofi”. Średnia ocen - 91 punktów.

Mamy pierwszych kandydatów w kategorii juniorzy! Sara i Mateusz to dzieciaki, które kochają taniec towarzyski. - To dla nas codzienna praca - stwierdził chłopiec. Para natychmiast zdobyła uznanie jurorów. - Taka profeska w tak młodym wieku! - chwalił Michał Malitowski. - Bardzo wysoki techniczny poziom - dodała Edyta Herbuś. Jury oceniło duet na 90.7 punktów. - Jesteśmy bardzo zadowoleni i podjarani - powiedział uradowany Mateusz po występie.

A po chwili… zmiana stylu. Juicy Fruits to hip-hopowy skład z Ukrainy. - Udział w programie to dla nas ogromne doświadczenie i szansa na rozwój - podkreśliła jedna z dziewczyn przed wyjściem na scenę. Jak poszło? - To było pełne energii - zaczęła swój komentarz Edyta Herbuś. - Świetnie się bawiłem oglądając wasz pokaz - entuzjazm koleżanki podzielał „Roofi”. Michał Malitowski był natomiast nieco bardziej sceptyczny. - Na pewno musicie uważać, gdy jesteście razem w liniach - radził. Formacja uzyskała średnią ocen 79.3. Niewiele zabrakło, aby przejść do kolejnego etapu. Za kulisami było słychać głosy: - Jesteśmy smutne, ale rozumiemy nasze błędy.

Czym jest popping? Kaczorex doskonale wyjaśnił to widzom. Mentorem i przyjacielem chłopaka jest znany tancerz Adrian „Lipskee” Lipiński. - Zawsze mnie inspirował, wierzył we mnie - wspomniał 25-letni Michał Kaczorowski z Włocławka. Wsparcie starszego kolegi pomogło. - Czekałem na kogoś takiego, jak ty. Masz niesamowitą kontrolę nad swoim ciałem - zauważył Michał Malitowski. - Pozwalasz sobie na komfort bycia sobą - zaznaczyła Edyta Herbuś, która przyznała młodemu mężczyźnie aż 100 punktów! To pierwsza taka sytuacja w „World of Dance”. Średnia jego ocen - 97.7!

Z centralnej Polski przenosimy się do… Bollywood! Czy w programie znajdzie się miejsce dla zainspirowanych wschodem dziewczyn z Mohini Indian Dance Group? - Jesteście świetne w tym co robicie i bardzo wam dziękuję - powiedziała krótko Edyta Herbuś. - Jest w tym dużo radości, pasji. Robicie to w sposób dla mnie niepojęty - komentował „Roofi”. Juror przyznał jednak, że nie kupuje kultury bollywódzkiej. - Dla mnie jest to sztuczne - tłumaczył. Przechodzimy do punktacji! Średnia ocen - 82.7.

Girls power! Na pierwszy ogień drużyna o nazwie Jazz One Junior. - Jesteśmy dla siebie jak rodzina - mówiła jedna z uczestniczek formacji. - Wygramy ten program! - deklarowały dziewczyny, które ze średnią oceną 81.7 znalazły się w kolejnym etapie.

Kolejny żeński team Junior Wena Squad również przypadł do gustu jurorom. - To wszystko było wyraziste, mocne, wytrenowane, precyzyjne, na wysokim poziomie - podsumowała Edyta Herbuś. Średnia ocena - 83.

Zmiana stylu i powrót do klasyki, ale w wydaniu współczesnym. - Moja przygoda z baletem rozpoczęła się, gdy miałem siedemnaście lat - wspomniał Ruri, pochodzący z Irlandii Północnej, który zatańczył w parze z poznaną w Operze Bałtyckiej Moniką. - Nie mogłem od ciebie oderwać oczu - chwalił dziewczynę Michał Malitowski. - Ja też nie mogłem, ale z zupełnie innych powodów - żartował Rafał Kamiński. Im nie mogło się nie udać! Zdobyli średnią punktów 85.7.

Kolejna para na parkiecie „World of Dance - Polska” to Lyuba i Nikita, którzy przyjechali do programu z Moskwy. Oboje najpierw tańczyli w jednym z rosyjskich zespołów, a później postawili na siebie jako duet. - Bardzo mi się podoba, że w waszych ruchach jest akcja i reakcja - docenił Michał Malitowski. - Ta więź pomiędzy Wami wydaje się bardzo prawdziwa - również „Roofi” był zachwycony tym wykonem. Punktacja - 85.7.

- Disco nie polega tylko na bieganiu i wymachiwaniu rękami - mówiła 16-letnia uczestniczka Ola Ryńska z Warszawy. - Tancerze disco są bardzo wszechstronni, ale mimo wszystko nie są doceniani - dodała mistrzyni Polski i Europy. Czy dziewczynie uda się zmienić ten stan rzeczy? - Disco dance to jest turbo aerobik w połączeniu z akrobatyką. Fajny pokaz sprawności, ale dla mnie nie było tam tańca - wypunktował „Roofi”. - Chciałabym, żebyś trochę inaczej zaczęła patrzeć na taniec - sugerowała Edyta Herbuś. - Początek był świetny, a potem schodziła z ciebie pompa - mówił nieco zawiedziony Michał Malitowski. - Słuchaj, jesteś młoda, wiele przed tobą - pocieszał dziewczynę. Średnia punktacja - 77.3. Z Aleksandrą nie zobaczymy się w kolejnym etapie.

Do polskiej edycji show zawitali kolejni utalentowani goście z zagranicy. Poznajcie Art Kingdom z Budapesztu. - Chcemy pokazać coś unikatowego, naturalnego, coś z naszych wnętrz - mówił jeden z członków formacji. I rzeczywiście tak się stało! Występ grupy był fenomenalny! - Bardzo doceniam wasz charakterystyczny styl i żywioł - chwalił Michał Malitowski. - Indywidualnie też jesteście bardzo silni. Brawo za to! - dodał. Wynik? 87.

Tancerki-feministki? Oto Punie Crew z Poznania! Dziewczyny specjalizują się w tańcu nazywanym waking. - To daje nam wolność i pewność siebie. Chcemy przekazywać, że fajnie jest być kobietą - usłyszeliśmy w zapowiedzi. - Zabrakło mi w tym ruchu bezczelności - powiedziała szczerze Edyta Herbuś. - Jak na to show, przydałoby się więcej spektakularnych rzeczy - wtórował jej „Roofi”. Nota: 79.7.

Zwycięzcy „Tańca z Gwiazdami” w „World of Dance - Polska”? Tak, to możliwe! Hanna Żudziewicz i Jacek Jeschke spróbowali swoich sił w nowym programie Polsatu. - Razem tańczymy od około ośmiu lat - powiedziała tancerka. - I razem wygraliśmy trzy największe turnieje świata - dodał jej partner. Było warto! - Niby to walc wiedeński, ale proszę jakie widzimy tu akrobacje - wskazała Edyta Herbuś. - Wy jesteście dziełem sztuki - dodała rozmarzona. - Pokazujecie, że w tym tańcu jest coś więcej. Super! - komplementował Michał Malitowski. Punktacja tylko potwierdziła zachwyt jurorów - 93.3.

Na koniec premierowego odcinka zaprezentował się Cezary Borowik. Chłopak rozpoczął swoją przygodę z tańcem, gdy miał 17 lat. - Nadrabiam wszystkie lata, które straciłem - tłumaczył. Prawdziwy talent obroni się bez względu na wiek. - Zabrałeś mnie w emocjonalną podróż. To jest coś niesamowitego! - chwaliła Edyta Herbuś. - Masz pięknie ustawiony pion - nie krył uznania Michał Malitowski. - Ten pokaz był uszyty na miarę na tę scenę - podsumował „Roofi”. Efekt? 92 punkty.

Emocje dopiero się rozpoczęły. Co czeka najlepszych tancerzy w kolejnych odcinkach show? Tego nie można przegapić! - Zaczęło się od trzęsienia ziemi, a potem napięcie tylko rosło - oto fascynujący świat tańca: „World of Dance - Polska”!

Oglądaj w IPLA.TV: „World of Dance - Polska” - odcinek 1

World of Dance - Polska w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „World of Dance - Polska” na Instagramie - @worldofdance_polska

Zobacz także:
Edyta Herbuś pod wrażeniem niezwykłego występu
Edyta Herbuś pod wrażeniem niezwykłego występu
Olga Kalicka po raz pierwszy zostanie mamą. Gratulujemy!
Michał Malitowski: Będę dużo bardziej surowy
Roofi: Gdybym nadal przeżywał takie nerwy, to byłbym już siwy
Olga Kalicka: „World of Dance” to świetna przygoda

Komentarze
© Polsat 2019