2024-06-12

Maciej Dowbor żegna się z Polsatem. „Wspólne 20 lat”

Popularny dziennikarz i prezenter ogłosił decyzję w mediach społecznościowych. Maciej Dowbor poinformował, że jego przygoda z Polsatem dobiegła końca, o czym poinformował swoich przełożonych. Opuszczając stację odszedł tym samym z programu „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, którego przez 10 lat był współprowadzącym.

Dwie dekady na antenie Polsatu

Maciej Dowbor na przestrzeni lat prowadził takie programy, jak między innymi „Przereklamowani”, „Wysportowani” i „Światowe Rekordy Guinnessa”, a także programy o tematyce sportowej. Był współprowadzącym magazyn „Się kręci”, prowadzącym „Got to Dance. Tylko taniec”, a od 2014 roku współprowadzącym „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Współprowadził także takie wydarzenia jak między innymi Polsat Hit Festiwal. Ze stacją był związany niemal równo dwadzieścia lat i jak podkreślił, była to jedna z najtrudniejszych decyzji w jego zawodowym życiu.

Podziękowania za niesamowity czas

„To był fantastyczny czas, który mnie ukształtował i w ogromnej mierze zawodowo stworzył. Otrzymałem mnóstwo szans rozwoju, robiłem rzeczy, o których wcześniej bym nie marzył! Dziesiątki programów, setki odcinków, niezliczone koncerty i inne wydarzenia sceniczne - sam sobie tego zazdroszczę! Spotkałem masę wspaniałych ludzi, w tym także osoby, które dziś z pełną odpowiedzialnością mogę nazywać przyjaciółmi! Dziękuję Wam wszystkim za ten niesamowity czas! No i przede wszystkim dziękuje Wam Drodzy Widzowie, za to, że przez tyle lat byliście ze mną!” - podkreślił Maciej Dowbor w emocjonalnym poście na Instagramie.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Maciej Dowbor (@maciej_dowbor)

Komentarze dobrych znajomych ze stacji

Wiadomość momentalnie spotkała się z wieloma reakcjami i komentarzami. „Maćku! Dziękujemy za Twój profesjonalizm i za to, że mogliśmy wspólnie z Tobą niejednokrotnie spotykać się na scenach polsatowskich produkcji!!! Byłeś i nadal jesteś the best!” - napisali bracia Golec, a wieloletni współprowadzący „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” Piotr Gąsowski skomentował: „Dziękuję Ci za 10 lat Wielkiej Przygody! Płyń swobodnie i się rozwijaj! I bądź zadowolony!”. „Wujku Maćku jesteś naj” - stwierdziła Ola Kot, z którą prowadził program  „Kopernik była kobietą” na antenie Super Polsat. „Maćku DZIĘKUJEMY za te wspólne 20 lat. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia” - czytamy w poście oficjalnego konta Polsatu.

Mieszanka rozmaitych emocji

Jak zareagowali fani dziennikarza i prezentera? „Smutna wiadomość, ale bardzo szanuje decyzję”, „Trzymam kciuki za powodzenie, ale jeszcze bardziej za udany wypoczynek”, „Będziemy tęsknić”, „Dziękujemy za wszystko, no i powodzenia w dalszej drodze” - można przeczytać wśród wielu komentarzy pod postem Macieja Dowbora.

Telewizja Polsat serdecznie dziękuje Maciejowi Dowborowi za 20 owocnych wspólnie spędzonych lat i życzy wielu dalszych sukcesów.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo