2024-05-21

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Top 10 występów 20. edycji

Metamorfozy, które nie wygrały odcinków, a zasługują na uznanie. W jubileuszowej edycji muzycznego programu wzięli udział finaliści poprzednich sezonów show, czyli najlepsi z najlepszych. Każde wykonanie było wybitne. Które z wcieleń przejdą do historii „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”? Sprawdź ranking występów, które warto pamiętać.

Stefano Terrazzino jako Liza Minnelli - „New York, New York”
Pierwszy odcinek jubileuszowego sezonu tp dla Stefano Terrazzino wcielenie się w amerykańską aktorkę, wokalistkę i tancerkę. Kobieta-orkiestra, czyli Liza Minelli, zaprezentowała wszystkie swoje talenty w utworze „New York, New York”. Jak wykonanie ocenili internauci? „Wzruszający występ, super gesty i energia”, „Za choreografię i wejście w postać duże brawa” - pisali na YouTube.

Katarzyna Skrzynecka jako Hanka Ordonówna - „Na pierwszy znak”
Aktorka wystąpiła jako gwiazda dwudziestolecia międzywojennego Hanka Ordonówna w utworze „Na pierwszy znak”. Katarzyna Skrzynecka zwróciła uwagę w wywiadzie dla POLSAT.PL, jak ważna jest pamięć o historii polskiego kina i muzyki w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. - Być może wielu młodych widzów poszpera sobie w internecie po naszych występach, nawet fragmenty takiego starego filmu czy dokopie się do oryginalnych wykonań. To bardzo cenna wartość programu - zakończyła.

Maria Tyszkiewicz jako Lady Gaga - „Telephone”
Lady Gaga to niekwestionowana królowa popu, a w jej roli wystąpiła Maria Tyszkiewicz. Uczestniczka show zaprezentowała singiel „Telephone” z referencją z jednego z występów na żywo. Zadanie było karkołomne. Trzeba było połączyć wiele elementów naraz, ale po ocenach jurorów stało się jasne, że wyszło perfekcyjnie. - Doskonale zrobione i wykonane. Chapeau bas za dzisiaj - chwalił Robert Janowski. - Bardzo konsekwentnie od początku do końca trzymałaś barwę - wtórowała mu Małgorzata Walewska.

Aleksandra Szwed jako Kelis - „Trick Me”
Taneczny przebój wylansowany w 2004 roku. Aleksandra Szwed sięgnęła do nagrania live wokalistki R&B i niektórzy twierdzą wręcz, że zaśpiewała lepiej niż oryginał! „Uwielbiam to wykonanie, w tej wersji cudowne”, „To idealna postać dla niej”, „Dobrze się czuła w tej piosence” - komentowali fani na YouTube. Głosy jurorów? - To było znakomite. Nie dość, że barwowo jesteś w zasadzie nią, masz wdzięk - ocenił Piotr Gąsowski. - Twój występ był kompletny - skomentował Robert Janowski.

Filip Lato jako Skolim - „Wyglądasz idealnie”
To pierwszy występ z utworem disco-polo, któremu Małgorzata Walewska przyznała dziesięć punktów. Pod wrażeniem show byli również pozostali jurorzy. - Bałem się, że to będzie dobre i niestety to się sprawdziło. To jest najkrótsza moja recenzja. Jestem w szoku - powiediał Robert Janowski. Metamorfozę skomentował nawet oryginalny bohater. Sam Skolim ocenił Filipa Lato, komentując fragment na Instagramie: „idealnie”.

Kacper Kuszewski jako Ralph Kaminski - „Kosmiczne energie”
- Ja się śmieję, ale w pozytywny sposób. To jest niesamowite. Widzę te detale, bardzo to jest miłe. Jestem wdzięczny, że ktoś chce się zabrać za to, co ja sobie wymyślam - mówił Ralph Kaminski w wywiadzie dla POLSAT.PL po wyemitowaniu szóstego odcinka „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Kacper Kuszewski zaprezentował wtedy „Kosmiczne energie” z 2021 roku. Występ na YouTube obejrzano już ponad 100 tysięcy razy.

Basia Kurdej-Szatan jako Billie Eilish - „What Was I Made For?”
Niemożliwe dla płci pięknej nie istnieje. Basia Kurdej-Szatan podeszła do metamorfozy w Billie Eilish poważnie i z dbałością o każdy najmniejszy szczegół, bo bardzo jej odpowiadała tematyka utworu „What Was I Made For?”. - Bardzo emocjonalny występ. Pierwszy raz miałam coś takiego na scenie, że nie mogłam opanować swojego ciała, bo ręka mi drżała z emocji - przyznała gwiazda w rozmowie z POLSAT.PL na finale show.

Mateusz Ziółko jako Teddy Swims - „Lose Control”
Potężny męski wokal to nie lada wyzwanie, ale Mateusz Ziółko zmierzył się z postacią Teddy'ego Swimsa i było to doskonałe! Wykonanie utworu „Lose Control” zachwyciło jurorów. - Jesteś wszystkim w tej piosence. To jest piosenka, która została dla ciebie napisana - komplementował Robert Janowski. - Będę zwracał uwagę na twoją prawdę. Masz coś tak ważnego do powiedzenia, jak wchodzisz, zanim zaczniesz śpiewać. A potem tego nie psujesz - zwrócił uwagę Piotr Gąsowski.

Maria Tyszkiewicz jako Christia Aguilera - „Tough Lover”
Burleska w pełni. Artystka pomimo niedyspozycji, jeśli chodzi o wokal, dała radę bezblędnie wcielić się w amerykańską diwę. Utwór pochodzi z musicalu „Burleska”, w którym gwiazda zagrała razem z Cher. „Ale ogromny talent”, „Najlepsza Christina Aguilera w historii show”, „Wspaniała” - komentowali fani „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Aleksandra Szwed jako Toni Braxton - „Un-Break My Heart”
Głos Toni Braxton jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wokali w świecie muzyki R&B i soul. Aleksandra Szwed wcieliła się w amerykańską wokalistkę i zrobiła to perfekcyjnie! Ballada „Un-Break My Heart” chwyciła za serce jurorów i widzów. - Podobały mi się te wszystkie chrypki. Bardzo mi się podobało. To miało klasę - stwierdził z uznaniem Robert Janowski. - Mnie interesuje przekaz, a ten był wspaniały i dziękuję ci bardzo - powiedział Piotr Gąsowski.

Jakie są Wasze ulubione występy z 20. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo