2024-04-17

„Przyjaciółki”: Dorotka walczy o Dagmara jak lwica. Jaki efekt?

Kobieta uznaje, że pora porządnie zająć się zawsze myślącym o innych mężczyzną. Kiedy lekarz mimo silnego bólu odmówił przyjęcia go poza kolejnością, Dorotka nie przyjmuje tego do wiadomości. Zabiera Dagmara prosto do kliniki. Jakich użyje argumentów i czy uda jej się przekonać specjalistę? „Przyjaciółki” w czwartek o godz. 21:10 w Polsacie.

Jak nie drzwiami, to oknem
Dagmar zwija się z bólu i jęczy na kanapie w salonie. Okazuje się, że aby nie dokładać pracy Indze, odwołał wizytę kontrolną u dentysty i teraz to się mści, bo na kolejną wizytę może liczyć dopiero za tydzień. Dorota nie może patrzeć na cierpiącego i postanawia osobiście zabrać go do gabinetu. Na miejscu nie chce słuchać recepcjonistki, że nie ma wolnych miejsc, wchodzi bezpośrednio do gabinetu, żądając rozmowy ze stomatologiem.

Dobry argument
Lekarz jest stanowczy i nie chce przyjąć Dagmara. Ma poczekalnię pełną ludzi i uważa, że pacjent jest sam sobie winien, bo najpewniej zaniedbał wizyty kontrolne.
- Przyjmę go... ale później - proponuje kompromis.
- To nie sprawiedliwe - odpowiada Dorotka.
- To bardzo sprawiedliwe - kontruje stomatolog.
- Bezduszny cyborg - obraża lekarza kobieta i niemal odpuszcza, ale w ostatniej chwili zatrzymuje się. - Wie, pan co? Pewnie ma pan racje. Pewnie Dagmar zaniedbał wizyty kontrolne, a wie pan dlaczego? Bo dba o wszystkich innych. O znajomych się troszczy, o przyjaciół. Nawet o mnie i o moją córkę się troszczy, chociaż jesteśmy mu zupełnie obce. No nie miał czasu zatroszczyć się o siebie.
Czy takim emocjonalnym wywodem Dorotka osiągnie sukces i stomatolog przyjmie jej kolegę w kłopotach?

„Przyjaciółki” - sezon 23, zobacz odcinek 273:

Przyjaciółki w czwartek o godz. 21:10 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat