2024-03-30

Koncert Disneya spełnieniem marzeń zespołu Kwiat Jabłoni

Muzycy o wykonaniu piosenek z kultowych filmów wytwórni i ulubionych animacjach. Katarzyna i Jacek Sienkiewicz to jedni z wielu artystów show „Disney. Koncert spełnionych życzeń”. W rozmowie z POLSAT.PL podzielili się emocjami związanymi z występem i własnymi skojarzeniami z produkcjami Disneya. Wydarzenie zwieńczy Dzień Disneya w poniedziałek 1 kwietnia od godz. 20:00 w Polsacie.

Kolory z przeszłości
Muzyczne rodzeństwo dzieli nie tylko pasję artystyczną, ale i wspomnienia z dzieciństwa. Rozmawiając o filmach Disneya, uzupełniają swoje wypowiedzi i potakują. - Moją ulubioną bajką disnejowską z dzieciństwa była „Śpiąca królewna” - przywołuje Katarzyna Sienkiewicz. - Bez przerwy oglądałam jej zakończenie, szczególnie fragment tańca z księciem. Małe czarodziejki nieustannie zmieniają bohaterce kolory sukienek, bo nie potrafią się zgodzić na jeden konkretny - opowiada z rozrzewnieniem wokalistka zespołu Kwiat Jabłoni. Jacek Sienkiewicz potwierdza to i dodaje: - Disney kojarzy mi się ze szczęśliwym czasem spędzonym w domu rodzinnym, faktem, że nie muszę iść do szkoły i generalnie jestem szczęśliwy - mówi z uśmiechem.

Wspaniała melodia sprzed lat
Na koncert artyści przygotowali piosenkę „Pod łapą cały świat” z filmu „Księga Dżungli”. - Jest w naszym klimacie, swingująca, amerykańska, bardzo fajna - komentują artyści, nie mogąc się powstrzymać od zanucenia utworu. Jak mówią, „Disney. Koncert spełnionych życzeń” to dla nich ważne przeżycie, pełne emocji. - Na pewno! To powrót do wczesnego dzieciństwa, co jest super doświadczeniem - stwierdza muzyk, który jest równolatkiem filmu „Księga Dżungli”, a jego siostra jest starsza zaledwie o rok.

Udało się!
Katarzyna Sienkiewicz nie kryje radości z udziału w koncercie piosenek Disneya także z innego powodu. - Pierwsza edycja koncertu była fenomenalnym doświadczeniem muzycznym i wizualnym. Na tle pięknej scenografii gra orkiestra. Aż żałowałam, że nie miałam okazji tego obejrzeć na żywo. Po roku okazuje się, że mogę w tym uczestniczyć - cieszy się wokalistka Kwiatu Jabłoni.

  

„Disney. Koncert spełnionych życzeń” w Poniedziałek Wielkanocny 1 kwietnia od godz. 20:00 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat