2024-03-26

Anna Dereszowska: Disney to po prostu piękne, mądre historie

Gwiazda znana widzom Polsatu z serialu „Lulu” jest też aktorką dubbingową, która użyczyła swojego głosu wielu postaciom bajek, między innymi w filmach „Życzenie”, „Księga dżungli”, „Samoloty” czy „Zaczarowana”. Co mówi o zaletach produkcji Disneya i jakie są ulubione animacje i piosenki jej oraz jej dzieci? Dzień Disneya w Pponiedziałek Wielkanocny 1 kwietnia 2024 w Polsacie.

Wartościowe chwile dla rodziny
Zdaniem Anny Dereszowskiej Dzień Disneya w Wielkanoc to świetny pomysł. - Jest czas, żeby oglądać z dzieciakami bajki Disneya, a bardzo lubię do nich wracać, bo to po prostu mądre bajki. Niewiele jest takich w tej chwili. Oglądają takie zapychacze czasu, a bajki Disneya są mądre z morałem, skłaniają do myślenia, sprawiają, że ujawniają się najcenniejsze wartości. Dzięki nim zadają mądre pytania - mówi aktorka.

Rodzinne konotacje
Zapytana o ulubione bajki swoje i dzieci bez wahania wymienia dwie: „Król Lew” i „Zaplątani”. - Ale tych bajek jest naprawdę sporo. Zresztą w części z nich mama, czyli ja, udziela swojego głosu. To jest zabawne kiedy dzieci oglądają bajkę i mówią „Znam ten głos. Mama!” - śmieje się. Z kolei, jak wspomina, w filmie „Vaiana: Skarb oceanu” można usłyszeć głos taty jej córki Leny, Piotra Grabowskiego.

Jak z nut
Nawiązując do wydarzenia „Disney. Koncert spełnionych życzeń”, którego była gościem wraz z dziećmi, aktorka zwróciła na kolejną zaletę filmów tej wytwórni. - To są bajki z pięknymi piosenkami, które wszyscy nucimy. Nasz Maks i Lena mają je na swoich toplistach - zdradziła, dodając, że najchętniej słuchają utworów z „Króla Lwa”, „Aladyna” i „Vaiany”.

  

Dzień Disneya w Poniedziałek Wielkanocny 1 kwietnia w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat