2024-03-28

Filmowa Wielkanoc w Polsacie. Sprawdź, co i kiedy oglądać

Pełna przebojów oferta stacji od Wielkiego Piątku do Wielkanocnego Poniedziałku. Filmy familijne, wesołe komedie oraz produkcje pełne akcji. Do tego Dzień Disneya oraz koncert największych hitów z niezapomnianych animacji słynnej wytwórni. W bogatej świątecznej ofercie Polsatu każdy znajdzie coś dla siebie!

WIELKI PIĄTEK, 29 marca 2024 roku

Prawdziwe kłamstwa - godz. 20:55
Harry Tasker (Arnold Schwarzenegger) - poczciwy, wiecznie zapracowany sprzedawca komputerów - jest w rzeczywistości agentem Wydziału Omega, tajnej komórki kontrwywiadu USA. O prawdziwej profesji Taskera nie ma pojęcia nikt, nawet jego rodzina - córka Dana (Eliza Dushku) i żona Helen (Jamie Lee Curtis). Helen, znudzona szczęśliwym, lecz monotonnym, piętnastoletnim małżeństwem, od jakiegoś czasu marzy o ekscytującej przygodzie. Wkrótce poznaje przystojnego Simona (Bill Paxton) - sprzedawcę używanych samochodów, który wydaje się całkowitym przeciwieństwem jej nudnego męża i uwodzi ją, podając się za szpiega. Harry zaczyna podejrzewać, że żona ma romans. Zdaje sobie sprawę z tego, że jego rywal jest oszustem. Postanawia zaaranżować intrygę. Chce zdemaskować Simona, jednocześnie zapewniając żonie emocje, o których tak marzy. Los sprawia, że w misterny plan Taskera mieszają się dowodzeni przez Salima Abu Aziza (Art Malik) islamiści. Okazuje się, że planują przeprowadzenie na terytorium USA zamachu, w którym mają zamiar wykorzystać skradzione w byłym ZSRR głowice nuklearne. Harry i jego przyjaciel Albert Gibson (Tom Arnold) to jedyni ludzie, którzy są w stanie ich powstrzymać. Wybuchowa mieszanka komedii i trzymającego w napięciu kina akcji okraszona widowiskowymi efektami specjalnymi.

WIELKA SOBOTA, 30 marca 2024 roku

O psie, który wrócił do domu - godz. 7:45
Szczeniak Bella zostaje przygarnięty przez studenta medycyny, Lucasa (Jonah Hauer-King). Zawiłości formalne sprawiają, że psiak zostaje rozdzielony ze swoim ukochanym właścicielem. Postanawia jednak o własnych siłach pokonać aż 400 mil i wrócić do domu. W trakcie swojej wędrówki pozna mnóstwo ciekawych osób i przeżyje wiele przygód. Film powstał na podstawie książki W. Bruce’a Camerona o tym samym tytule.

Jumanji - godz. 11:25
Nieśmiały dwunastolatek Alan Parrish znajduje skrzynkę, we wnętrzu której ukryta jest niezwykła gra planszowa „Jumanji”. Chłopiec opowiada o tajemniczym odkryciu swojej jedynej przyjaciółce, Sarze Whittle. Podczas nieobecności opiekunów obydwoje rozpoczynają zabawę. Wtedy dochodzi do nieprzewidzianych zdarzeń. Nagle w pokoju pojawiają się nietoperze, a chłopiec zostaje wessany przez grę i znika. Przerażona dziewczynka ucieka. Mija 26 lat. Grę odnajduje rodzeństwo - Judy (Kirsten Dunst) i Peter (Bradley Pierce). Gdy tylko rzucają kostką, w domu pojawia się dorosły Alan (Robin Williams), który postanawia odszukać swoją przyjaciółkę z dzieciństwa, Sarah (Bonnie Hunt). Niestety, okazuje się, że za mężczyzną przybyły groźne zwierzęta i okrutny myśliwy. By odesłać ich z powrotem, trzeba dokończyć śmiertelnie niebezpieczną rozgrywkę.

Piotruś Królik - godz. 13:40 oraz w Niedzielę Wielkanocną o godz. 9:35
Piotruś jest zuchwałym królikiem, który wolny czas spędza na psotach. Wraz z rodziną mieszka w norze sąsiadującej z ogrodem warzywnym sędziwego pana McGregora. Relacje między nimi są napięte już od długiego czasu. Wzajemne animozje nie zniechęcają jednak Piotrusia, jego sióstr i kuzyna Beniamina do codziennych wizyt na podwórku starszego pana. Banda niesfornych zwierzaków pod przywództwem Piotrusia regularnie kradnie warzywa, omijając zręcznie zastawione na nich pułapki. Sojuszniczką w konflikcie z seniorem jest śliczna artystka o imieniu Bea (Rose Byrne). Kiedy nieżyczliwy senior umiera na zawał, króliki cieszą się wolnością, lecz ten stan nie trwa długo. Do domu odziedziczonym po panu McGregorze przyjeżdża bowiem jego krewniak - ambitny perfekcjonista Tomasz McGregor (Domhnall Gleeson). Na miejscu zastaje chaos pozostawiony tam przez wcześniejszego właściciela oraz króliki, które nie zamierzają rezygnować ze swoich przyzwyczajeń. Szybko okazuje się, że starszy sąsiad nie był najgorszym, co mogło je spotkać. Co więcej - stosunek zaprzyjaźnionej malarki do nowego właściciela posiadłości i ogrodu jest zupełnie inny niż do jego poprzednika...

Forrest Gump - godz. 15:45
Stany Zjednoczone, koniec lat 40. W miasteczku w Alabamie przychodzi na świat chłopiec z niedowładem nóg, o ilorazie inteligencji znacznie poniżej przeciętnej. Od najmłodszych lat Forrest trzyma się kilku prostych zasad wpojonych mu przez kochającą matkę (Sally Field). Znajduje zrozumienie jedynie u niej i przyjaciółki Jenny (Robin Wright). Chcąc pozbyć się opinii nieudacznika i za wszelką cenę dorównać zdrowym ludziom, postanawia żyć tak, jak oni. Efekty jego działań przechodzą najśmielsze oczekiwania. Forrest (Tom Hanks) zostaje gwiazdą futbolu i mistrzem ping-ponga, zdobywa miano bohatera wojny wietnamskiej, podróżuje po świecie, poznając osobiście wielkich polityków i artystów. Wreszcie zostaje poważnym przedsiębiorcą i zdobywa ogromną fortunę. Jako trzydziestoletni człowiek sukcesu Forrest Gump - wciąż czując się zwykłym facetem - opowiada przygodnie spotkanym ludziom historię swojego życia, która doskonale obrazuje Amerykę lat 50., 60. i 70...

Epoka lodowcowa 2: Odwilż - godz. 20:05 oraz w Niedzielę Wielkanocną o godz. 11:35
Rosnąca temperatura zwiastuje kres epoki lodowcowej i koniec beztroskiego życia mieszkańców lodowej doliny. Jedynym ratunkiem jest wielka łódź, o której zwierzęta dowiadują się od stada wygłodniałych sępów. Trójka przyjaciół: mamut Manfred (głos Wojciech Malajkat), niezbyt rozgarnięty leniwiec Sid (głos Cezary Pazura) i tygrys Diego (głos Piotr Fronczewski) wyrusza więc we wskazanym kierunku. Manfreda bardziej niż zbliżającą się zagłada martwi fakt, że może być ostatnim ze swojego gatunku. Boi się, że musi pożegnać się z cichym marzeniem o założeniu rodziny. Wkrótce okazuje się jednak, że jego obawy były bezpodstawne. W dość niezwykłych okolicznościach poznaje bowiem młodą mamucią samicę, nieco ekscentryczną Elę (głos Karina Szafrańska), która w dzieciństwie straciła rodzinę i wychowywała się dwoma oposami - Zdzichem (głos Jacek Kawalec) i Edkiem (Krzysztof Szczerbiński). Jest więc przekonana, że urodziła się oposem i zachowuje się dość nietypowo. Na dalsze poszukiwania łodzi wyruszają w powiększonym składzie. Od czasu do czasu przecina im drogę Wiewiórka, która histerycznie stara się gromadzić zapasy żywności. Tymczasem w otchłaniach wody, której z powodu odwilży wciąż przybywa, czyhają zahibernowane niezwykle groźne prehistoryczne bestie.

Hancock - godz. 22:00
John Hancock jest superbohaterem z Los Angeles, ale daleko mu do budzącego zaufanie herosa, który dzielnie walczy ze złem. Od kilku lat obdarzony nadprzyrodzonymi zdolnościami mężczyzna topi frustrację w alkoholu. Gdy pijany wkracza do akcji, straty w Mieście Aniołów przeważają nad zyskiem. Przez swój haniebny nałóg Hancock już dawno stracił szacunek mieszkańców, wśród których ma opinię nieobliczalnego dziwaka. Nie przejmuje się tym zbytnio, gdyż sam jawnie gardzi ludźmi i coraz bardziej pogrąża się w samotności. Pewnego dnia heros ratuje życie Rayowi Embreyowi - pełnemu ideałów specjaliście od kreowania wizerunku. Mężczyzna postanawia się odwdzięczyć swojemu niechlujnemu wybawcy. Wierzy, że John ma szansę odbudować pozycję lubianego superbohatera i wzbudzić w ludziach podziw. Patrzy na sarkastycznego herosa przez różowe okulary. Sam Hancock podchodzi z rezerwą do pomysłów nowego znajomego i wydaje się bardziej zainteresowany jego żoną, Mary, niż poprawą swojego wizerunku. Wkrótce okazuje się, że ma z atrakcyjną blondynką więcej wspólnego, niż mógłby przypuszczać.

NIEDZIELA WIELKANOCNA, 31 marca 2024 roku

Rio - godz. 7:35
Blu to błękitna udomowiona ara mieszkająca wraz ze swoją opiekunką Lindą w przytulnym mieszkaniu w Minnesocie. Pewnego dnia kobietę i jej pupila odwiedza brazylijski ornitolog Tulio, który informuje, że w jego ośrodku dla ptaków przebywa ostatnia samiczka tego samego gatunku co Blu. Piękne ptaki zagrożone są całkowitym wyginięciem, dlatego mężczyzna proponuje Lindzie, by wraz ze swoim pupilem przybyła do Brazylii. Wkrótce kobieta postanawia wyruszyć do odległego kraju, jednak Blu nie jest zachwycony. Neurotyczny, niepotrafiący latać ptak nie może się także porozumieć z uwielbiająca wolność Jewel. Ich nastawienie do życia jednak zmienia się, gdy zostają porwani przez bandę przemytników.

Miłość do kwadratu - godz. 15:20
Skromna nauczycielka Monika prowadzi sekretne drugie życie jako rozchwytywana modelka Klaudia. Dzięki dochodowemu zajęciu dziewczyna usiłuje spłacić długi swojego ojca, gdyż niewielka pensja ze szkoły wystarcza jej jedynie na utrzymanie. Gdy tylko zwróci całą należność, zamierza skończyć z metamorfozami i wrócić do normalności. Podczas jednej z sesji zdjęciowych los stawia na jej drodze popularnego dziennikarza i kobieciarza Enza, którego do udziału w reklamie zmusiła jego szefowa i kochanka, Alicja. Dwójka rywali od razu staje się zaciętymi wrogami. Monika nie może pozwolić na to, by Enzo odkrył jej pilnie strzeżony sekret. Pech chce, że mężczyzna poznaje obydwa jej wcielenia. Po pewnym czasie sytuację komplikuje rodzące się między nimi uczucie.

Poranek kojota - godz. 23:20
Nieśmiały rysownik komiksów Kuba zgadza się zastąpić podczas eleganckiego bankietu swojego kolegę - kelnera. Podczas imprezy poznaje atrakcyjną piosenkarkę Noemi, w której zakochuje się z wzajemnością. Na wieść o tym jej partner Brylant wpada w złość. Mężczyzna jest winny sporą sumę gangsterowi Dzikiemu, a małżeństwo z Noemi pomogłoby mu spłacić długi i ocalić życie. Zaniepokojeni rozwojem sytuacji przestępcy zaczynają więc interesować się tajemniczym adoratorem Noemi. Także Stefanowi, ojczymowi dziewczyny, nie podoba się znajomość pasierbicy z Kubą. Chce zmusić młodego artystę, by zerwał kontakty z dziewczyną. Stefan ma sporo na sumieniu. Przed laty zamordował ojca dziewczyny i swojego wspólnika - piosenkarza Mariano Italiano - by ożenić się dla pieniędzy z jej matką. Jego ulubioną rozrywką jest pozbywanie się niewygodnych osób poprzez rzucanie ich na pożarcie dzikim zwierzętom w ogrodzie zoologicznym. Zakochany Kuba wpada więc w tarapaty. By uniknąć smutnego końca, musi przechytrzyć wrogów.

PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY, 1 kwietnia 2024 roku

W Poniedziałek Wielkanocny od wczesnych godzin porannych w Polsacie hity uwielbiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych: „Zaplątani”, „Aladyn”, „Vaiana: Skarb oceanu”, „Zwierzogród” oraz premierowo „Nasze magiczne Encanto”. A zwieńczeniem dnia pełnego niezwykłych opowieści od Disneya jest muzyczne widowisko „Disney. Koncert spełnionych życzeń”. To wspaniała okazja, aby przeżyć wiele emocji i magicznych chwil. Miłego oglądania i słuchania!

  

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat