2024-03-27

„Pasja. Misterium Męki Pańskiej” w Wielki Piątek w Polsacie

29 marca od godz. 20:00 wyjątkowe widowisko, na które składa się dwanaście pieśni pasyjnych w wykonaniu znanych polskich artystów. Wśród nich Roksana Węgiel, Justyna Steczkowska, Halina Mlynkova, Grzegorz Hyży, Kamil Bednarek, Piotr Cugowski, Andrzej Lampert, Józefina i Marcin Sójka. „Pasja. Misterium Męki Pańskiej” w Wielki Piątek w Polsacie.

Wydarzenie z bogatą historią
Ilustracją dla występujących artystów będą fragmenty Misterium Męki Pańskiej odegrane w przepięknej scenerii Dróżek Kalwaryjskich przez braci z klasztoru Ojców Bernardynów i wiernych, którzy zwyczajowo biorą udział w tych corocznych celebracjach na Dróżkach Kalwarii Zebrzydowskiej. Misterium opisuje pojmanie, osądzenie, drogę krzyżową i ukrzyżowanie Jezusa i jest co roku odgrywane w Wielkim Tygodniu w Kalwarii Zebrzydowskiej, a jego tradycja sięga początków XVII wieku.

Plejada muzycznych gwiazd
W roli przewodników wystąpią muzyczne gwiazdy takie jak Roksana Węgiel, Justyna Steczkowska, Halina Mlynkova, Grzegorz Hyży, Kamil Bednarek, Piotr Cugowski, Andrzej Lampert, Józefina, Marcin Sójka, a także o. Rafał Kobyliński SJ, o. Tomasz Jarosz CSsR i Grott Orkiestra.

Szczególne miejsce
Kalwaria Zebrzydowska to sanktuarium pasyjno-maryjne, unikatowy kompleks kaplic i kościółków, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, zajmujący malowniczy teren okolic góry Żar na przedpolu Beskidów.

Twórcy widowiska
Wydarzenie w reżyserii Haliny Przebindy ma strukturę drogi krzyżowej, której narratorem, czytającym w każdej scenie rozważanie, jest aktor Adam Woronowicz. Scenariusz stworzyli Halina Przebinda i Jan Mrowca, producenta mi są Halina Przebinda, Dariusz Przebinda i Jan Mrowca. Za aranżacje odpowiada Michał Grott, a za zdjęcia Michał Jaskulski.

  

„Pasja. Misterium Męki Pańskiej” w Wielki Piątek 29 marca od godz. 20:00 w Polsacie.

 

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat