2024-03-27

Roksana Węgiel: Wiara w Boga wyznacza mi kierunek życia

Wokalistka o widowisku „Pasja. Misterium Męki Pańskiej” w Kalwarii Zebrzydowskiej. Roksana Węgiel podkreśla, jakie znaczenie mają dla niej Święta Wielkanocne i opowiada o udziale w wyjątkowym koncercie połączonym z inscenizacjami scen biblijnych. Emisja specjalnego wydarzenia w Wielki Piątek o godz. 20:00 w Polsacie.

Bogate życie duchowe
„Pasja. Misterium Męki Pańskiej” to program muzyczny, na który składa się 12 pieśni pasyjnych. Udział w tym koncercie to szczególnie ważne wydarzenie dla Roksany Węgiel. Młoda wokalistka nie kryje, że religia jest istotnym elementem jej życia duchowego. - Jestem osobą głęboko wierzącą i nie wyobrażam sobie celebrowania Świąt Wielkiej Nocy bez czynnego udziału w jego obchodach. Pieśni wielkanocne przeżywam bardzo mocno. Mam swoją ulubioną pieśń Psalm 146 wielbiący Jezusa Chrystusa, który uzdrawiał i pomagał chorym. Mówi on o tym, że powinniśmy zawierzyć swoje sprawy Bogu i zdać się na Jego ogromne miłosierdzie - wyznała gwiazda.

Wyjątkowi goście
Podczas wyjątkowego widowiska zaplanowano występy również takich artystów jak Justyna Steczkowska, Halina Mlynkova, Grzegorz Hyży, Kamil Bednarek, Piotr Cugowski, Andrzej Lampert, Józefina i Marcin Sójka. Widowisko „Pasja. Misterium Męki Pańskiej” realizowane w Kalwarii Zebrzydowskiej to również inscenizacje fragmentów Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez zakonników i wiernych.

„Pasja. Misterium Męki Pańskiej” w Wielki Piątek 29 marca od godz. 20:00 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat