2024-03-08

„Ewa gotuje”: Klasyki irlandzkiej kuchni w polskim wydaniu

Przepisy na chowder, zapiekane ziemniaki wyspiarskie oraz ciasto z czarną herbatą. Te dania opierają się na składnikach znanych świetnie z polskiej kuchni, ale przygotowane według receptur ze szmaragdowej wyspy przynoszą inne smaki. Na dodatek w programie aromatyzowana zielona sól, w kolorze Irlandii. Oglądaj „Ewa gotuje” w sobotę o godz. 10:00 w Polsacie.

Chowder z wędzonym łososiem
Tym razem Ewa Wachowicz sięga po potrawy kuchni irlandzkiej. W przygotowaniu pierwszego dania pomaga Adam Borowicz.

A ponieważ ów popularny śląski kucharz jest miłośnikiem ryb i owoców morza oraz znawcą kuchni wyspiarskiej, to widzowie „Ewa gotuje” dowiadują się, jak przyrządzić chowder, czyli gęstą i bardzo pożywną zupę na bazie łososia.

Zapiekane ziemniaki z serem
Na drugie danie autorka programu robi ziemniaki po irlandzku. To nic innego jak kartofle upieczone z dodatkiem boczku i dojrzewającego sera żółtego cheddar.

Ciasto herbaciane
Po obiedzie Ewa Wachowicz zaprasza na ciasto aromatyzowane czarną herbatą. Co ciekawe: liście będą parzone w mleku, a nie w wodzie.

Sól sosnowa
To nie wszystko, bo w odcinku znajduje się także czas na przygotowanie soli aromatyzowanej igłami sosny, na bazie zwykłej soli kuchennej i świeżo zebranego igliwia.

Jak przyrządzić poszczególne dania? Proporcje składników i szczegóły przepisów w 503. odcinku programu „Ewa gotuje”.

Ewa gotuje w sobotę o godz. 10:00 w Polsacie.