2024-02-29

„Ewa gotuje”: Zaskakujące gotowanie w plenerze i kuchni

Pierwszy odcinek wiosennej odsłony programu Ewa Wachowicz nagrała w Zawoi pod Babią Górą. Miejsce to sprzyja tradycyjnemu gotowaniu, ale z ciekawymi zmianami w przepisach. Zobacz nowe sposoby na żurek, kołacz i muffinki, przygotowywane na ogniu i w piekarniku. Dodatkowo wyjątkowa swojska przekąska. Oglądaj „Ewa gotuje” w sobotę o godz. 10:10 w Polsacie.

Żurek w kociołku
Na pierwszy ogień - i to dosłownie - idzie tradycyjny polski żurek, przy czym autorka programu robi tę zupę trochę nietypowo, bo na świeżym powietrzu, na ognisku. Warto spróbować żurku z domowym chlebem i swojskimi dodatkami.

Kołacz zawojski
Do przygotowania drugiej potrawy przydaje się piekarnik, jak też ciepłe wnętrze, ponieważ jednym ze składników są drożdże. Z tego powodu Ewa Wachowicz musi przenieść się do kuchni, gdzie pokazuje, jak zrobić lokalny przysmak - kołacz zawojski. Ale uwaga - to ciasto to nie deser!

Deska masła
Kolejny przepis również może zaskoczyć widzów, bowiem na własnoręcznie wyciętej przez Ewę desce do krojenia pojawia się spora porcja masła naszpikowana lokalnymi przysmakami, m.in. wędzoną rybą i oscypkiem.

Muffinki z marchewką
Na deser są zaskakujące muffinki. Takie ciasteczka kojarzą się z solidną porcją cukru i kremu a tymczasem te z programu są z tartą marchewką i pestkami dyni.

Jak przygotować poszczególne dania? Proporcje składników i szczegóły przepisów w 502. odcinku programu „Ewa gotuje”.

Ewa gotuje w sobotę o godz. 10:10 w Polsacie.