2024-03-06

Zawodnicy „Ninja Warrior” o przyjaźni na torze i poza nim

Jan Tatarowicz i Grzegorz Niecko specjalnie dla POLSAT.PL o swojej wyjątkowej relacji. Obaj uczestnicy „Ninja Warrior Polska” świetnie przeszli eliminacje w pierwszym odcinku dziewiątego sezonu. Panowie spotkali się w pojedynku Power Tower. Jak doszło do rozstrzygnięcia walki? Kto dostał się do finału? Co mówił duet o rywalizacji między sobą? Nowe odcinki we wtorek o godz. 20:05 w Polsacie.

Nie powtórzyć błędu
W 5. odcinku 8. sezonu sportowego show Jan Tatarowicz popełnił kosztowny błąd na torze eliminacyjnym. Przez nieuwagę dotknął konstrukcji przy Chwiejnych łódkach, za co został zdyskwalifikowany. Jak podszedł do zadania w kolejnej odsłonie programu? - Byłem bardzo skupiony, porażka była dla mnie świetną lekcją ostrożności. Już po pierwszej przeszkodzie podczas pokonywania toru eliminacyjnego poczułem lekkość i całkowitą kontrolę, a także niesamowity spokój, czego nigdy nie doświadczyłem - mówił w rozmowie z POLSAT.PL. - Było to cudowne uczucie, czułem każdy swój ruch, każdy krzyk z zewnątrz, wiedziałem, gdzie się znajduje w przestrzeni i co muszę dalej zrobić. Chciałbym mieć taki mental zawsze - dodał zawodnik.

Nietypowe zwycięstwo
Sportowiec pokonał wszystkie przeszkody i wraz ze swoim przyjacielem i weteranem programu Grzegorzem Niecko stanął do walki o bezpośredni bilet do finału. Pojedynek na Power Tower był wyjątkowy, bowiem zawodnicy postanowili zagrać na koniec w... papier, nożyce i kamień! - Zależało mi na tym, żeby Janek jak najszybciej dostał się do finału, żeby skrócić mu ten czas, żeby powiedzmy, nie musiał się męczyć - wyjaśnił Grzegorz Niecko. - Wyszedłem więc z inicjatywą, że zagramy, bo on jest lżejszy, młodszy, szybszy i ma zdecydowanie większe szanse na zwycięstwo niż ja - tłumaczył trener personalny.

Wsparcie i zrozumienie
- Myślę, że przyjaźń z Jankiem przede wszystkim wiązała się z tym, że na początku swojej przygody z „Ninja Warrior Polska” razem trenowaliśmy. Wspieramy się, rozumiemy, nie ma tutaj ani z mojej, ani z jego strony, zazdrości, jeśli chodzi o osiągnięcia sportowe - komentował Grzegorz Niecko w wywiadzie dla POLSAT.PL. Ich wyjątkowa relacja jest dowodem na to, że przyjaźnie zawierane podczas nagrań programu zostają z zawodnikami na długie lata. - Grześka bardzo cenię za jego upór, doświadczenie, jakim wykazuje się w programie. To najlepszy zawodnik. Pomijając mnie - śmiał się Jan Tatarowicz.

Ninja Warrior Polska od 5 marca we wtorek o godz. 20:05 w Polsacie.

Oficjalny profil „Ninja Warrior Polska” na Instagramie - @ninjawarriorpolska

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat