2024-02-27

„Ninja Warrior Polska” od 5 marca. Szczegóły 9. edycji

Czy tym razem ktoś stanie na szczycie niezdobytej jak dotąd Góry Midoryiama? Przed widzami kolejna odsłona najbardziej emocjonujących zmagań gigantów sportu. Jest o co walczyć, bo na zwycięzcę programu czeka 200 000 złotych! Przewidziano też inne nagrody. Jakie gwiazdy będzie można oglądać w 9. edycji? „Ninja Warrior Polska” od 5 marca we wtorek o godz. 20:05 w Polsacie.

Informacje o show w pigułce
Zasady zawodów pozostają takie same. Widzowie Polsatu obejrzą sześć emocjonujących odcinków eliminacyjnych, podczas których zawodnicy walczą o wejście do wielkiego finału. Rywalizacja będzie zacięta, bo na koniec zakwalifikuje się tylko czterech najlepszych ninja z każdego odcinka. W trakcie ostatecznego starcia ci, którzy pokonają wszystkie przeszkody finałowe, otrzymają szansę, aby zmierzyć się z Górą Midoriyama. Wejście na 21-metrową linę w czasie poniżej 25 sekund gwarantuje tytuł pierwszego polskiego ninja, trofeum Shurikena i wygraną w wysokości 200 000 złotych! Zawodniczka lub zawodnik, który dojdzie najdalej, nie zdobywając szczytu Midoriyama, zdobędzie tytuł Last Warrior Standing i 30 000 złotych. Zawodniczka, która nie wywalczy tytułu Last Warrior Standing, ale będzie najlepsza wśród kobiet otrzyma tytuł Last Woman Standing i nagrodę w wysokości 20 000 złotych.

Co działo się w 8. edycji?
Ostatni sezon „Ninja Warrior Polska” pełen był nieoczekiwanych zwrotów akcji. Ogromnym zaskoczeniem dla fanów programu okazało się odpadnięcie już na etapie eliminacji największych faworytów, czyli Jana Tatarowicza, Pawła „Ninja Witchera” Murawskiego i Igora Fojcika. Drobne błędy wyeliminowały ich z udziału w finale. Ta sytuacja pokazała jak wygląda prawdziwy sport - jest nieprzewidywalny. Nigdy nie ma pewności, czy komuś o ponadprzeciętnych umiejętnościach nie zabraknie odrobiny szczęścia.

Cztery zawodników pod górą
Historyczny okazał się również finał, ponieważ aż czterech herosów pokonało wszystkie elementy toru. Pod górą Midoryiama stanęli: Damian Drzewiecki, Grzegorz Niecko, Mariusz Bulandra i Michał Grochoła. Niestety żadnemu z nich nie udało się zdobyć wymarzonego szczytu. Najdalej z nich dotarł 29-letni Damian, który po raz pierwszy w swojej karierze zdobył tytuł Last Warrior Standing i otrzymał czek w wysokości 30 000 złotych. Wśród kobiet po raz drugi z rzędu najlepsza okazała się zaś Katarzyna Jonaczyk, która zakończyła sezon z tytułem Last Woman Standing. To właśnie ona była pierwszą kobietą w „Ninja Warrior Polska”, której udało się stanąć do walki na Power Tower, czyli wziąć udział w morderczym wyścigu na wysokości.

Jeszcze więcej ekscytujących momentów
W 9. sezonie nie zabraknie tych najbardziej utytułowanych mistrzów, jak właśnie Jan Tatarowicz i Paweł Murawski, którzy chcą wyrównać swoje rachunki z torem. Widzowie poznają również nowych utalentowanych zawodników, którzy przez ostatnie miesiące przelewali krew, pot i łzy, żeby dostać się do najlepszego polskiego programu sportowego.

Gwiazdy na torze
W tym sezonie wśród uczestników także goście specjalni: między innymi utytułowany mistrz piłki ręcznej, obecnie zawodnik klubu Paris Saint-Germain Kamil Syprzak, czy emerytowany gracz polskiej reprezentacji piłkarskiej Tomasz Hajto. Nie zabraknie popularnych w sieci TikTokerów, takich jak bracia NeffatiBrothers, czy też postaci znanych z anteny Polsatu. Z torem postanowili się zmierzyć prezenterka sportowa Patrycja Zahorska, tancerz „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami” Michał Danilczuk oraz aktor serialu „Pierwsza miłość” Jakub Zdrójkowski. W roli prowadzących niezmiennie ulubieńcy publiczności: Karolina Gilon, Jerzy Mielewski oraz Łukasz „Juras” Jurkowski.

  

Ninja Warrior Polska od 5 marca we wtorek o godz. 20:05 w Polsacie.

Oficjalny profil „Ninja Warrior Polska” na Instagramie - @ninjawarriorpolska

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat