2024-02-27

Najlepsi zawodnicy „Ninja Warrior”. Kto atakował Górę?

Poznaj nazwiska tych, którzy wywalczyli sobie zwycięstwo w kolejnych edycjach programu. Kto walczył na obu etapach finału, kto zmierzył się z ostatnim wyzwaniem, czyli wspinaczką na Górę Midoriyama? Kto ostatecznie wywalczył sobie tytuł Last Man Standing każdego z sezonów. Kim są Last Woman Standing? 9. Sezon „Ninja Warrior Polska” od 5 marca we wtorek o godz. 20:05 w Polsacie.

Pierwsze koty za płoty

Tor finałowy „Ninja Warrior Polska” to nie spacer w parku. Jako pierwsi przekonali się o tym zawodnicy jesienią 2019 roku. Wtedy z jego przeszkodami zapoznało się 24 debiutantów, pierwszy tor przeszło zaledwie 4 zawodników, a pierwszą część drugiego zaliczył tylko Jakub Zawistowski, zostając Last Man Standing.

Walka w finale 2. Sezonu
Rok później ośmiu zawodników pokonało pierwszy etap toru finałowego. Pierwszą część drugiego o połowę mniejsza grupa. Nikt nie przeszedł całego finału, ale najbliżej tego był Robert Bandosz, który z tytułem Last Man Standing był najlepszym zawodnikiem sezonu.

Znaczący progres
W trzecim sezonie na drugi tor finałowy weszło aż 12 zawodników, z czego tylko pięciu ukończyło pierwszą część. Druga część ostatecznie znów pozostała nieukończona. Last Man Standing został Sebastian Kasprzyk.

Do czterech razy sztuka
Dopiero jesienią 2021 roku przejścia obu torów „Ninja Warrior Polska” dokonał Igor Fojcik, pokonując sześciu innych zawodników, którzy przeszli dwa pierwsze etapy finału. Mężczyzna jako pierwszy wywalczył przywilej zmierzenia się z Górą Midoriyama. Zadanie to nie powiodło się, ale wywalczył tytuł Last Man Standing.

Regeneracja sił w 5. sezonie
Wiosną 2022 roku można powiedzieć, że to tor finałowy pokonał zawodników, bo tylko dwóch z nich zdołało przejść pierwszy zestaw przeszkód. Byli to Jan Tatarowicz i ponownie Igor Fojcik, który znów był najbardziej wytrwałym zawodnikiem na torze.

 Edycja 6., czyli powrót do walki
Tym razem zmagania zakończyły się na drugim torze finałowym. Po pierwszym w stawce było 17 zawodników. Pierwszą część kolejnego etapu przeszło siedmiu zawodników, ale nikt nie ukończył całego zadania. Last Man Standing został Paweł Murawski, a dodatkowo pierwszy tytuł Last Woman Standing zdobyła Dorota Gadzińska.

Mocne uderzenie
Wiosną 2023 na drugim torze walczyło dziesięciu zawodników, z których pięciu odpadło na jego pierwszym etapie a trzech na drugim. Z Górą Midoriyama zmierzyło się dwóch: najlepszych Grzegorz Niecko i Jan Tatarowicz, który zgarnął tytuł Last Man Standing 7. sezonu „Ninja Warrior Polska”. Last Woman Standing została Katarzyna Jonaczyk.

Góra w oblężeniu
13 sportowców pozostawało w walce po pierwszym torze finałowym. 10 z nich ukończyło pierwszą część drugiego toru, a całość pokonało aż czterech: Michał Grochola, Grzegorz Niecko, Mariusz Bulandra i Damian Drzewiecki. Ten ostatni po ostrej walce z Górą Midoriyama został Last Warrior Standing 8. Sezonu „Ninja Warrior Polska”. Tytułem Last Woman Standing ponownie wyróżniono Katarzynę Jonaczyk.

Czy w 9. sezonie Góra w końcu zostanie zdobyta? Czy któryś z Polaków dołączy do światowej elity „Ninja Warrior”?

  

Nowy sezon od 5 marca we wtorek o godz. 20:05 w Polsacie.

Oficjalny profil „Ninja Warrior Polska” na Instagramie - @ninjawarriorpolska

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat