2024-02-29

Michał Kassin: Największymi atutami Roksany Węgiel są...

Tancerz specjalnie dla POLSAT.PL o wrażeniach z treningów z piosenkarką. W rozmowie opowiada o tym, co sam wniesie do tanecznego show. Czy Michał Kassin, który debiutuje w 14. edycji „Tańca z Gwiazdami”, od razu złapał fajny kontakt z Roksaną Węgiel? Jak przebiegają intensywne przygotowania do pierwszego występu? „Dancing with the Stars” od 3 marca w niedzielę o godz. 20:00.

Wyzwanie inne niż dotychczas
Michał Kassin ma na swoim koncie wiele zwycięstw w otwartych Mistrzostwach Polski oraz w wielu prestiżowych turniejach w Polsce i za granicą, ale przyznaje, że przygoda w „Tańcu z Gwiazdami” jest jedyna w swoim rodzaju. - Brałem udział w wielu tanecznych projektach, ale ten format jest wyjątkowy i czuję się zaszczycony, że mogłem dołączyć do dwunastki tancerzy tej edycji. Czuję, że to będzie wyjątkowy moment w moim życiu i jestem wdzięczny produkcji za zaproszenie do udziału w programie - mówi w rozmowie z POLSAT.PL.

Kultowy program
Tancerz czuje, że jest to dla niego wyróżnienie. Przyznaje, że był fanem show od najmłodszych lat. - Oglądałem poprzednie edycje. Powiem więcej: zacząłem tańczyć dzięki „Tańcowi z Gwiazdami”! Pierwsze edycje oglądałem w domu z rodzicami jako małe dziecko i na tyle program rozkochał mnie w tańcu, że poprosiłem rodziców o zapisanie na zajęcia. Niesamowite jest to, że historia zarysowała pewną klamrę i teraz ja jestem w tym programie jako jeden z trenerów, których tak podziwiałem jako dziecko - komentuje Michał Kassin. - Program kojarzy mi się z wielkimi emocjami, spektakularnymi choreografiami, pięknymi strojami, muzyką na żywo i wspaniałymi relacjami, jakie tworzą się w występujących parach tanecznych - dodaje.

Doświadczenie i zabawa
W wywiadzie z POLSAT.PL Michał Kassin rozważa, jak odnajdzie się w produkcji. - Myślę, że mogę wnieść do show dobrą jakość tańca, bo jeszcze stosunkowo niedawno brałem udział w zawodach tanecznych i czuję się „na czasie”, jeśli chodzi o technikę taneczną - przyznaje. Jego ambicje są jednak o wiele większe. - Uwielbiam tworzyć choreografie i pracowałem wiele razy jako choreograf. W połączeniu z moim doświadczeniem z innych stylów tańca myślę, że mogę zaproponować wiele nowych pomysłów - mówi. - Ponadto uważam się za osobę naturalną i nieco zakręconą, co może powodować wiele śmiesznych sytuacji, z których sam się śmieję, bo mam do siebie duży dystans. Także mam nadzieję, że moja osoba wniesie do programu dużo pozytywnej energii - kontynuuje.

Konsekwencja i opanowanie
Partnerką Michała Kassina w programie jest znana i lubiana piosenka Roksana Węgiel. - Wcześniej kompletnie się nie znaliśmy, ale od pierwszych minut na sali poczuliśmy, że to jest to i że będziemy bardzo zgraną parą. Mamy bardzo podobne poczucie humoru, oboje jesteśmy zdeterminowani i pracowici, co sprawia, że czas na treningu wykorzystujemy najlepiej jak się da - ocenia tancerz.

Czym zachwyci Roxie?
- Roksana nie trenowała wcześniej zawodowo tańca towarzyskiego, jednak od początku okresu przygotowawczego zrobiła bardzo duży postęp - zdradza Michał Kassin. Gdzie widzi dobre strony swojej partnerki? - Jej atutami są dobra forma ciała i kondycja. Jest wysportowana, co jest dużym plusem przy długich treningach i bardzo pomaga przy wymagających chorografiach tanecznych, w których niezbędne jest intensywne używanie mięśni - odpowiada mężczyzna. Wytężone przygotowania będą jednak trwać do pierwszego występu. - To nad czym musimy jeszcze trochę popracować to dbałość o detale, jeśli chodzi o wykończenie ruchów. W tańcu towarzyskim ważne są szczegóły: jak ustawiona jest dłoń, stopa, czy kolano jest proste, czy ugięte i taką świadomość tego musimy jeszcze wypracować - kończy.

  

Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami od 3 marca w niedzielę o godz. 20:00 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat