2024-02-16

„Osiem historii”: Producenci o pomyśle, twórcach i przesłaniu

Radosław Drabik i Michał Chaciński zdradzają, jak „Planeta Singli” stała się serialem. Twórcy kinowego przeboju, zainspirowani tematyką romantycznych spotkań, wpadli na pomysł telewizyjnej wersji tej produkcji. Kluczem było dobranie ekipy tak, aby powstały niebanalne i ciekawe etiudy filmowe. Jak się za to zabrali? „Planeta Singli. Osiem historii” od 3 marca w niedzielę o godz. 22:10 w Polsacie.

Ciąg dalszy… inaczej
Już w trakcie prac nad kinową trylogią „Planeta Singli” jej twórcy wiedzieli, że temat randek z internetu ma ogromny potencjał i że chcą do niego wrócić. Tak powstał pomysł na telewizyjną wersję. „Serię niepowiązanych ze sobą opowieści, w których jedyną fabularną częścią wspólną jest wykorzystanie aplikacji randkowej” - wyjaśniają producenci.

Nadal o miłości
Nie zapomnieli jednak o tym, do czego przyzwyczaili się widzowie oryginalnych filmów. „DNA telewizyjnej „Planety Singli” jest zbliżone. To filmy o poszukiwaniu miłości, wyrastające z gatunkowego pnia komedii. Tak jak w filmach kinowych, chcieliśmy w rozrywkowej opowieści powiedzieć coś prawdziwego i przemycić kilka poważniejszych tematów, które mają zostać z widzami” - wspominają.

Ryzykowna współpraca twórcza
Aby nie wpaść w rutynę, znaleźli zaskakujące podejście do projektu. Namówili na kręcenie serialu ludzi niekojarzących się z kinem rozrywkowym. „W rezultacie nazwiska reżyserów w tym projekcie są bez mała szokujące: Kuba Czekaj, Aleksandra Terpińska, czy Michał Marczak. To ludzie związani z kinem głęboko autorskim, którzy zdecydowali się przećwiczyć z nami inny reżyserski mięsień. Jest też z nami Alek Pietrzak, z którym zrealizowaliśmy „Juliusza”. Inna grupa to twórcy naszym zdaniem wyjątkowo utalentowani, mimo że dopiero zaczynający swoją filmową ścieżkę, jak Mateusz Głowacki, Julia Kolberger czy Maciej Kawalski” - wyliczają Radosław Drabik i Michał Chaciński.

Osiem miłosnych opowieści
„Reżyserów i reżyserki zaprosiliśmy do projektu już w fazie pisania scenariuszy, bo zależało nam na tym, żeby poczuli, że to nasz wspólny projekt. W rezultacie powstało osiem kompletnie różnych filmów, w naszym odczuciu absolutnie wyjątkowych na polskim rynku” - dodają. Historie stanowią zamkniętą całość, a bohaterów różni wiek, pochodzenie czy motywacja do poszukiwań drugiej połówki online. Łączy ich za to jedno - chęć znalezienia miłości. Te czasem słodko-gorzkie, a czasem bawiące do łez lub wzruszające opowieści są bliskie prawdziwemu życiu. Wszyscy mogą się z nimi utożsamić, bo miłość ma różne oblicza.

  

Planeta Singli. Osiem historii od 3 marca w niedzielę o godz. 22:10 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat