2023-12-14

„Ewa gotuje”: Specjalny 500. odcinek kulinarnego programu

Eleganckie i wykwintne dania na uroczysty obiad, taki jak jubileusz lub rodzinne święta. Na takie okazje warto postarać się nieco bardziej i zachwycić gości, szczególnie że czasem nie trzeba wiele, aby osiągnąć wyższy stopień kulinarnego wtajemniczenia. W odcinku gospodynię ponownie wspiera Mateusz Gessler. „Ewa gotuje” w sobotę o godz. 10:10 w Polsacie.

Rekord Ewy Wachowicz
Ten odcinek autorskiego programu Ewy Wachowicz jest niezwykły, bo… jubileuszowy! W ciągu ostatnich 16 lat powstało ich dokładnie 500, a prowadząca podzieliła się z widzami ogromną liczbą przepisów - to ponad 1500 receptur! Na początku gotowała tylko w swojej kuchni w Krakowie, ale, odkąd ma piękny drewniany dom z bali w Zawoi u podnóża Babiej Góry, tam też zaprasza widzów. W odcinku, oprócz gotowania w krakowskiej kuchni Ewy Wachowicz, jest dużo wspomnień i archiwalnych materiałów, które pokazują, jak zmieniały się autorski program najpiękniejszej kobiety polskiej kuchni oraz sama gospodyni.

Rosół na perliczce
Tym razem gotowanie zaczyna się od rosołu na perliczce. Zupa trafia na talerz w towarzystwie domowego makaronu, który, co ciekawe, do tej pory nigdy nie pojawił się w „Ewa gotuje”.

Polędwiczka w boczku
Na danie główne jest polędwiczka wieprzowa zapiekana w boczku. W przygotowaniu wykwintnej potrawy pomaga szef kuchni i restaurator Mateusz Gessler, który ponownie gości w programie Ewy Wachowicz.

Panettone
Po obiedzie Ewa zaprasza widzów na słynną włoską babkę, która pochodzi z Mediolanu. Tradycyjnie wypiekana jest w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Receptura jest specyficzna, bowiem panettone powstaje z dwóch ciast, z których jedno dojrzewa przez aż 12 godzin.

Jak przygotować poszczególne dania? Proporcje składników i szczegóły przepisów w 500. odcinku programu „Ewa gotuje”.

Ewa gotuje w sobotę o godz. 10:10 w Telewizji POLSAT.