2023-11-26

„Ślubne ABC”: Słodki stół na weselu. Każdy chce go mieć!

Wedding planerka Izabela Kurdyła poleca sprytne i modne rozwiązanie na przyjęcia. Takie podawanie słodkości sprawdza się znacznie lepiej, niż serwowanie ich na stoły z wyprzedzeniem, czy rozdawanie przez kelnerów prosto z zaplecza. O czym warto pamiętać również przy serwowaniu tortu? Specjalistka opowiada w rozmowie z Izabelą Janachowską w wideo poradniku „Ślubne ABC”.

Sposób na świeżość i efekt
Ciasta podane zbyt wcześnie lub zbyt późno mogą popsuć humor nie tylko łasuchom, ale i wszystkim gościom. Sposobem na to jest słodki stół, czyli miejsce, gdzie słodycze bezpiecznie czekają na swoją kolej. Ale jak uniknąć ryzyka, że wyschną lub się zepsują?

Co to jest słodki stół?
Jak podkreślają w poradniku ekspertki, nie jest to zwykły stół, na którym stoją słodycze. - Polega na tym, że jest to specjalnie podkreślone miejsce, pięknie ozdobione, które wtapia się w wystrój sali. Zdecydowanie to jest element dekoracyjny, taka perełeczka - wyjaśnia Izabela Kurdyła. W wersji niskobudżetowej w takiej strefie możemy podać desery, które sami przyrządzamy w domu. - Może tak być, ale teraz słodkie stoły to są pięknie wykończone monoporcje - zaznacza.

Odpowiedni moment
Specjalne miejsce do prezentacji deserów nie powinno pojawić się zbyt wcześnie. Nawet w przypadku schłodzonej klimatyzowanej sali, wykluczone jest, aby ustawiać go dzień wcześniej. - To w ogóle w grę nie wchodzi. To nadal jest jedzenie, więc nie narażajmy go, niech nie stoi niezabezpieczone - przestrzega wedding planerka.

Samodzielnie lub ze wsparciem
- Słodkimi stołami najczęściej zajmują się firmy, które się na tym znają. Ale jeżeli sami podejmujemy to wyzwanie, to proponowałabym porozmawiać z osobami, które zajmują się salą, aby pomogły to zorganizować, tak aby został wystawiony tuż przed wejściem gości - zachęca ekspertka. Dodatkowo sugeruje, aby tylko część słodyczy została wystawiona, a reszta nadal chłodziła się na zapleczu i była systematycznie donoszona.

Jak z kolei można efektownie podawać tort i jakich błędów unikać? Ekspertka rozmawia o tym z Izabelą Janachowską w poradniku „Ślubne ABC”.

  

Bajkowy wystrój na weselu Oli i Marcina w pastelowych kolorach idealnie współgrałby ze słodkim stołem. Zobacz metamorfozę sali.

„Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej” - sezon 2, zobacz odcinek 2:

Wszystkie odcinki programu Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej oglądaj online na polsatboxgo.pl.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku -