2023-11-19

„Ślubne ABC” o zasadach zapraszania gości na ślub

Izabela Kurdyła i Izabela Janachowska rozmawiają o etykiecie informowania gości o ceremonii, potwierdzania obecności, a także problemach z zaproszonymi, którzy nie potwierdzają obecności albo odwołują ją w ostatniej chwili. Co zrobić z opłaconym „talerzykiem” w restauracji? Czy można zaproponować to miejsce komuś innemu? Zobacz w poradniku „Ślubne ABC”.

Kiedy i jak zapraszać na ślub?
Tradycyjnie, najważniejszych gości ślubnych zaprasza się osobiście, wręczając bilecik z informacjami o dacie i miejscu uroczystości, dodając również zaproszenie na wesele. Wielu z dalszych znajomych zwykle informuje się, przesyłając te same informacje pocztą. Nadal niezbyt popularne jest mało formalne kontaktowanie się drogą elektroniczną. Aby mieć czas na zaplanowanie przyjęcia, zaproszenia wysyłane są z dużym wyprzedzeniem zazwyczaj z prośbą o potwierdzenie obecności do określonej daty.

Odwołana obecność
Co jednak jeżeli mimo wcześniejszego potwierdzenia goście nie mogą się zjawić? - Po prostu zabieramy ten talerzyk, nie ma innego rozwiązania. No, chyba że jesteśmy dogadani z restauracją, że ostateczną liczbę gości podamy na przykład dzień przed - radzi wedding planerka Izabela Kurdyła, podkreślając, że nie wszyscy restauratorzy mogą się zgodzić na to rozwiązanie, ale warto spróbować.

Czy wypada w ostatniej chwili zaprosić kogoś na miejsce gościa, który zrezygnował? Ekspertka rozmawia o tym z Izabelą Janachowską w poradniku „Ślubne ABC”.

  

Piękny wystrój kameralnej sali weselnej przygotowany przez Izabelę Kurdyłę zobaczysz w odcinku o ślubie Klary i Mikołaja z Wyszkowa.

„Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej” - sezon 2, zobacz odcinek 5:

Wszystkie odcinki programu Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej oglądaj online na polsatboxgo.pl.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku -