2023-11-14

„PrzeVoDnik”: Vanessa Aleksander o serialu „Krew”

Aktorka opowiada o swojej roli w nowej produkcji w gwiazdorskiej obsadzie zrealizowanej dla Telewizji Polsat. Dlaczego udział w serialu „Krew” okazał się interesujący dla gwiazdy młodego pokolenia? Jakie emocje musiała z siebie wydobyć, aby wiarygodnie zbudować postać Laury? Jak współpracowało jej się na planie z takimi twórcami i twórczyniami, jak Ireneusz Czop, Piotr Trojan, Małgorzata Foremniak czy Piotr Głowacki? Na te i wiele innych pytań Vanessa Aleksander odpowiada Jakubowi Jusińskiemu w programie „PrzeVoDnik”.

Vanessa Aleksander o serialu „Krew”
W programie „PrzeVoDnik” Vanessa Aleksander opowiada o kulisach powstawania tej produkcji. Czy to prawda, że Laura Gajewska, w którą się wciela, nosi w sobie największy ładunek emocjonalny spośród wszystkich bohaterów „Krwi”? Jak dużym wyzwaniem było dla niej zagranie głównej roli? Jak przebiegała współpraca na planie z doświadczoną obsadą, między innymi z Ireneuszem Czopem, Piotrem Trojanem, Małgorzatą Foremniak czy Piotrem Głowackim? Vanessa Aleksander zwraca także uwagę na oryginalne aspekty produkcji i mówi o tym, co wyróżnia ją spośród innych seriali obecnych na polskim rynku VoD.

Zobacz rozmowę z Vanessą Aleksander w programie „PrzeVoDnik”

Kim jest Vanessa Aleksander?
Aktorka młodego pokolenia. Na małym ekranie debiutowała epizodyczną rolą w serialu „Ojciec Mateusz”. Popularność przyniosły jej jednak występy w takich produkcjach jak „Wojenne dziewczyny”, „Marzec ‘68”, „The Office PL”, „Krucjata” czy „Sala samobójców. Hejter”. Teraz z kolei zagrała główną rolę w serialu „Krew” zrealizowanym na zlecenie Telewizji Polsat.

O czym jest serial „Krew”?
Laura Gajewska (Vanessa Aleksander) wraca z Warszawy do rodzinnego domu w małym miasteczku w związku z tragiczną informacją o śmierci matki, Marii (Małgorzata Foremniak). Dowiaduje się, że kobieta zmarła nagle w dziwnych okolicznościach. Ciało znalazł Jerzy Gajewski (Ireneusz Czop), jej mąż i ojciec Laury. Córka szybko nabiera podejrzeń co do wersji wydarzeń opowiedzianej jej przez rodzinę.

Serial „Krew” od piątku 27 października 2023 roku w Polsat Box Go.