2023-07-31

Ireneusz Czop: Nie wiadomo, czy to dobry, czy zły człowiek

Popularny aktor opowiada o swojej roli w nowej produkcji Polsatu. Jaki jest jego bohater, Jerzy Gajewski i z czym musi sobie radzić? Z jakich względów ta postać zaintrygowała artystę? Ireneusz Czop opowiada także, co składa się na mroczny i tajemniczy charakter serialu oraz co przyświecało mu podczas pracy na planie zdjęciowym. „Krew” jesienią w Polsat Box Go.

Akcja serialu „Krew”
Laura (Vanessa Aleksander) wraca po latach do rodzinnego miasta w związku ze śmiercią swojej matki, Marii (Małgorzata Foremniak). To nieplanowane spotkanie budzi demony z przeszłości i rzuca nowe światło na rodzinne tajemnice, a Laurze każe szukać prawdziwego sprawcy śmierci mamy. Bohaterowie, a wśród nich Jerzy Gajewski (Ireneusz Czop) - ojciec Laury, mierzą się nie tylko z bolesną przeszłością, lecz także odkrywają coraz więcej rodzinnych sekretów.

Kim jest Jerzy Gajewski?
- To facet o dosyć surowym charakterze i niezwykle ogarnięty. Rzeczywistość, w której jest mu dane żyć, nie jest łatwa. Jego żona jest chora, wręcz umierająca. A on musi to wszystko ogarnąć. Ogarnia też córkę, która ma podobną chorobę jak jego żona. Opiekuje się synem, który pracuje w markecie. I ma konflikt z córką Laurą, którą myślę, że kocha najbardziej - charakteryzuje swoją postać Ireneusz Czop. - Jest parę takich zwrotów akcji, że nie wiadomo, czy to dobry, czy zły człowiek. Ale kto z nas jest dobry albo zły? - dopytuje retorycznie aktor.

Rozpychanie formatu
- Oprócz tego, że jest to format, a więc musimy dorosnąć do pewnego wizerunku, który ktoś już przygotował, to jeszcze w tym temacie chcemy się rozepchnąć z własną osobowością, charakterem, relacjami, więziami i tak dalej. To niezwykle ciekawa opowieść. Pewnie każdy będzie miał swoje zdanie, czy mamy prawo do takich decyzji, czy nie mamy prawa. Myślę, że bohaterowie też zadają sobie te pytania - przypuszcza w rozmowie z Jakubem Jusińskim Ireneusz Czop.

Śmierć na początek
Nowa produkcja Telewizji Polsat zaczyna się paradoksalnie, ponieważ nie końcem, a początkiem wszystkiego jest tu śmierć. To ona stanowi punkt wyjścia do odkrywania kolejnych tajemnic, a dzięki nim do lepszego poznawania kolejnych warstw rodziny Gajewskich. Tytułowa krew łączy jej członków, lecz stopniowo odkrywane mroczne sekrety zaczynają burzyć dotychczasowy, pozornie poukładany świat.

Twórcy i obsada
W obsadzie serialu między innymi Ireneusz Czop, Piotr Trojan, Małgorzata Foremniak, Vanessa Aleksander, Piotr Głowacki, Katarzyna Z. Michalska. Serial powstaje na licencji docenianego przez krytyków na całym świecie irlandzkiego serialu „Blood”. Reżyserem „Krwi” jest Marcin Ziębiński znany m.in. z takich produkcji jak „Znaki”, „Dublerzy”, „Komisarz Mama”, „Banksterzy”. Za zdjęcia odpowiada Tomasz Dobrowolski („Druga szansa”, „Sługa narodu”, „Kowalscy kontra Kowalscy”). Serial produkuje Polot Media.

Serial „Krew” jesienią w Polsat Box Go.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat