2023-07-31

Vanessa Aleksander: „Krew” to dreszczyk emocji, tajemnica i...

Utalentowana aktorka, która gra jedną z głównych ról w nowym serialu Telewizji Polsat, opowiada o jego najbardziej intrygujących składnikach. Co jej zdaniem wyróżnia tę opowieść? Czym może przyciągnąć widzów? Vanessa Aleksander w rozmowie opisuje swoją bohaterkę oraz zdradza, dlaczego chciała wystąpić w produkcji? „Krew” jesienią w Polsat Box Go.

Akcja serialu „Krew”
Laura (Vanessa Aleksander) wraca po latach do rodzinnego miasta w związku ze śmiercią swojej matki, Marii (Małgorzata Foremniak). To nieplanowane spotkanie budzi demony z przeszłości i rzuca nowe światło na rodzinne tajemnice, a Laurze każe szukać prawdziwego sprawcy śmierci mamy. Bohaterowie mierzą się nie tylko z bolesną przeszłością, lecz także odkrywają coraz więcej rodzinnych sekretów.

Kim jest Laura?
- To dziewczyna zaburzona, która została skrzywdzona przez najbliższych. To daje wybuchową mieszankę, która czasami eksploduje. A do tego Laura żyje w ogromnym lęku i w ogromnej niepewności. I próbuje rozwikłać tajemnicę morderstwa albo śmierci bliskiej jej osoby - opowiada o swojej postaci aktorka.

Skandynawski klimat „Krwi”
Vanessa Aleksander wyjawia również, czym jej zdaniem wyróżnia się serial „Krew” i dlaczego chciała w nim wystąpić. - Przedstawia on zróżnicowanych bohaterów. Każdy magnetyzuje głębią i mnogością doświadczeń. Rzadko zdarzają się historie opowiedziane przez pryzmat bohaterów i ich doświadczeń. Tutaj tak jest i tym bardziej jest to atrakcyjne. Naprawdę zaskakująca historia, dramat psychologiczny połączony z kryminałem, daje taki skandynawski wręcz klimat. Jest za czym podążać, jest dreszczyk emocji, jest tajemnica - powiedziała Jakubowi Jusińskiemu w przerwie między realizacją kolejnych scen.

Śmierć na początek
Nowa produkcja Telewizji Polsat zaczyna się paradoksalnie, ponieważ nie końcem, a początkiem wszystkiego jest tu śmierć. To ona stanowi punkt wyjścia do odkrywania kolejnych tajemnic, a dzięki nim do lepszego poznawania kolejnych warstw rodziny Gajewskich. Tytułowa krew łączy jej członków, lecz stopniowo odkrywane mroczne sekrety zaczynają burzyć dotychczasowy, pozornie poukładany świat.

Twórcy i obsada
W obsadzie serialu między innymi Ireneusz Czop, Piotr Trojan, Małgorzata Foremniak, Vanessa Aleksander, Piotr Głowacki, Katarzyna Z. Michalska. Serial powstaje na licencji docenianego przez krytyków na całym świecie irlandzkiego serialu „Blood”. Reżyserem „Krwi” jest Marcin Ziębiński znany m.in. z takich produkcji jak „Znaki”, „Dublerzy”, „Komisarz Mama”, „Banksterzy”. Za zdjęcia odpowiada Tomasz Dobrowolski („Druga szansa”, „Sługa narodu”, „Kowalscy kontra Kowalscy”). Serial produkuje Polot Media.

  

Serial „Krew” jesienią w Polsat Box Go.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat