2023-07-31

„Krew”: Koniec zdjęć do serialu. Premiera w Polsat Box Go

Nowa produkcja Polsatu, której zdjęcia trwały od marca 2023 roku, to pełen rodzinnych sekretów thriller psychologiczny. Trzymająca w napięciu fabuła, intrygujące relacje, powracająca przeszłość i próba odpowiedzi, ile jesteśmy w stanie zrobić dla najważniejszej w naszym życiu osoby. Na ekranie Małgorzata Foremniak, Ireneusz Czop, Piotr Trojan, Vanessa Aleksander, Katarzyna Z. Michalska, Piotr Głowacki i Kamila Baar. „Krew” jesienią w Polsat Box Go.

O czym jest serial „Krew”?
Laura (Vanessa Aleksander) wraca po latach do rodzinnego miasta w związku ze śmiercią swojej matki, Marii (Małgorzata Foremniak). Ta nieplanowana podróż budzi demony z przeszłości i rzuca nowe światło na rodzinne tajemnice, a Laurze każe szukać prawdziwego sprawcy śmierci mamy. Bohaterowie mierzą się nie tylko z bolesną przeszłością, ale odkrywają coraz więcej sekretów.

Gra pozorów
- W serialu „Krew” nic nie jest oczywiste. Wydaje się, że koniec jest bliski, kiedy nagle jedno wydarzenie powoduje, że historia zaczyna się na nowo. Każdy w tej rodzinie jest osobowością, każdy ma swój świat - mówi Małgorzata Foremniak, odtwórczyni roli Marii Gajewskiej (matki). - Praca nad tą rolą wzbogaciła mnie jako człowieka - dodaje.

Skomplikowana rzeczywistość
Co o swojej postaci mówi Ireneusz Czop? - Jerzy Gajewski to facet o dosyć surowym charakterze. Rzeczywistość, w której żyje, nie jest łatwa. Jego żona jest chora, a z córką Laurą ma konflikt. Myślę, że kocha ją najbardziej, ale „fight” między nimi jest też największy. „Krew” to niezwykle ciekawa opowieść, w której jest kilka takich zwrotów akcji, po których nie wiadomo, czy Jerzy to dobry człowiek, czy jednak zły... – opowiada.

Emocje na pierwszym planie
- Dla mnie najbardziej atrakcyjne, już na etapie czytania scenariusza, było to, że ta historia jest opowiedziana przez pryzmat emocjonalności bohaterów - wyznaje Vanessa Aleksander. - Każdy z nich magnetyzuje głębią i mnogością doświadczeń. Fajnie zagrać coś kameralnego, coś, w czym bohaterowie i ich emocje są najważniejsze. Dramat psychologiczny połączony z kryminałem daje wręcz skandynawski klimat. W serialu „Krew” jest za czym podążać, jest dreszczyk emocji i tajemnica - mówi  serialowa Laura Gajewska.

Reżyserem serialu „Krew” jest Marcin Ziębiński, za zdjęcia odpowiada Tomasz Dobrowolski. Serial produkuje Polot Media.

Serial „Krew” jesienią w Polsat Box Go.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat